Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Viewstate Optimization Strategies

[es] :: .NET :: Viewstate Optimization Strategies

[ Pregleda: 2895 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
*.WLAN-Narvik.KKD.panline.net.

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Viewstate Optimization Strategies07.03.2007. u 13:19 - pre 208 meseci
Insteresuje me koju strategiju koristite, ako koristite uopste, za optimizaciju Viewstate-a. Web je prosto prenatrpan raznim resenjima tipa: kompresija, baci ga na server, baci ga u bazu, itd.

Pa ako neko vec koristi neku metodu, malo diskusije nije na odmet.
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Viewstate Optimization Strategies07.03.2007. u 13:24 - pre 208 meseci
Jel ti to pitas za viewstate ili za session state?

Ne vidim zasto bi viewstate bacao bilo gde, narocito u bazu na serveru...

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
*.WLAN-Narvik.KKD.panline.net.

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Viewstate Optimization Strategies07.03.2007. u 15:08 - pre 208 meseci
Pitam bas za Viewstate, jer ako na formi npr. imam 4 DataGrid-a, stranica zna da poraste i do 200Kb, sto realno gledano korisniku ne odgovara.
E sad koriscenjem odredjenik kompresija ili stavljanjem ViewState-au bazu itd, velicina same stranice se drasticno smanjuje i samim tim stranica je bolje optimizovana.

Sad si mi probudio crva za SessionState :)
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

vladdy
Chicago, USA

Član broj: 30119
Poruke: 137
*.dsl.emhril.ameritech.net.

Sajt: www.pro-transport.com


Profil

icon Re: Viewstate Optimization Strategies07.03.2007. u 15:18 - pre 208 meseci
Auh, sta ce jadni user da radi sa 4 datagrid-a, ima da im se zavrti u glavi ;))

Cak i ako to ostavimo sa strane, zasto bi bila prednost ako ViewState serializujes u databazu, malo mi to paradoksalo zvuci.

Opet moras da ga prebacis na korisnika tako da ne znam koliko si dobio sa tim extra korakom sa db.
http://www.pro-transport.com - The most advanced trucking software on the market
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.donet.co.yu.



+311 Profil

icon Re: Viewstate Optimization Strategies07.03.2007. u 16:24 - pre 208 meseci
Vladdy, mislim da ga nisi razumeo dobro - ako stavlja podatke tih gridova (npr DataSet-ove) u view state stranice onda se povecava velicina stranice zbog podataka u ViewState-u a takodje i kad se radi postback opet se ti isti podaci koji se nalaze u ViewState-u salju nazad na server.
Svakako postoji puno slucajeva gde se malo veca kolicina podataka mora cuvati u "ViewState" i tu je apex-ovo pitanje sasvim na mestu, i mene interesuje neko dobro rešenje za ovo.
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
*.WLAN-Narvik.KKD.panline.net.

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Viewstate Optimization Strategies07.03.2007. u 19:29 - pre 208 meseci
Citat:
Vladdy, mislim da ga nisi razumeo dobro - ako stavlja podatke tih gridova (npr DataSet-ove) u view state stranice onda se povecava velicina stranice zbog podataka u ViewState-u a takodje i kad se radi postback opet se ti isti podaci koji se nalaze u ViewState-u salju nazad na server.
Svakako postoji puno slucajeva gde se malo veca kolicina podataka mora cuvati u "ViewState" i tu je apex-ovo pitanje sasvim na mestu, i mene interesuje neko dobro rešenje za ovo.



Da da da. O tome ja pricam. Hvala na pomoci !. Onih 4 DataGrid sam dao kao primer i naveo sam to sa "npr." :)

Nemoguce da to niko ne koristi. Svaki napredniji projekat zahteva da ima ovaj tip optimizacije, jedino ako necete da otkrivate svoje "tajne".
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Viewstate Optimization Strategies07.03.2007. u 20:04 - pre 208 meseci
Citat:
apex: Da da da. O tome ja pricam. Hvala na pomoci !. Onih 4 DataGrid sam dao kao primer i naveo sam to sa "npr."

Nemoguce da to niko ne koristi. Svaki napredniji projekat zahteva da ima ovaj tip optimizacije, jedino ako necete da otkrivate svoje "tajne".


Sasvim je moguce da niko to ne koristi, ja prvi to ne koristim nikad. Ako bih stovario viewstate u nekom persisten storage-u onda to ne bi bilo nista drugo do sekundarnog session state-a. Trik za optimizaciju viewstate je da se minimizuje njegova upotreba i da se ne trpa cetiri dataseta u njega vec da se iskoristi server side kesiranje a da se vew state koristi u svoju namenu a to je pamcenje non-default propertija preko visetrukih poziva stranice. Ako imas label cije propertije neces menjati u kodu iskljuci mu viewstate i eto ti optimizacije. Imaj u vidu da je bilo kakvo trajno pamcenje podataka na serveru 'opasno' jer nema garancije da ce se korisnik vratiti i onda taj snimljeni state ostaje u bazi/disku itd i mora da se cisti periodicno itd itd.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Viewstate Optimization Strategies

[ Pregleda: 2895 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.