Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VoIP testiranje kvaliteta

[es] :: VoIP :: VoIP testiranje kvaliteta

[ Pregleda: 1730 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

XxserbxX
Underground

Član broj: 4702
Poruke: 1
*.mdx.ac.uk.



Profil

icon VoIP testiranje kvaliteta06.03.2007. u 17:50 - pre 208 meseci
Cao drustvo, zamolio bi vas sve da ako znate nesto oko sledeceg da mi pomognete, jako mi je vazno i potrebno za fakultet.

Evo o cemu se radi:

Trebam za fakultet da odradim projekat gde cu da testiram VoIP. Ja sam tu rekao da cu da testiram SOFTWARE applications kao Skype, Roger Wilco, TeamSpeak, Ventrilo, PC-Tel i slicne programe koji znaci koriste software (IP adrese i nicknames) da bi se razgovor uspostavio, ali moram i da testiram HARDWARE sto cu da nabavim neki USB telefon ili mozda VoIP adapter (manje vazno kako).

E sad je moram da testiram KVALITET tih razgovora i da dam rezultate nekakve (numericke statistike u vidu grafova, tabela i slicno). Znaci ovde se radi u QoS (Quality of Service) tih VoIP razgovora.

Tu je moj problem, ne znam kako bi ja to odradio. Razmisljao sam da snimim deo razgovora pa da vidim koliko se gubi zvuk, koliko konekcija puca ili ne puca, koliko KB bandwidtha se koristi, nesto na tu foru.
E sad je ne znam kojim programom bi to snimio (to i nije toliko tesko za naci), ali najveci mi je problem koji programom bi testirao taj KVALITET?

Ne znam kako drugacije da vam objasnim, pa ajde ako neko ima nekih ideja ili zna sta bi mogao i scime nek mi odgovori.

Hvala unapred svima !!!
Mnogo mi ovo znaci i pomoc mi je potrebna.
E sad da se jos i potpisujem.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
195.252.113.*



+267 Profil

icon Re: VoIP testiranje kvaliteta07.03.2007. u 07:32 - pre 208 meseci
Imas dosta tih analiza i uporednih testova na netu. Recimo trazi analysis i skype. Imaces mnogo toga. Prva dva koje je meni google izbacio:

http://manip.crhc.uiuc.edu/Wah/papers/C158/C158.pdf
www.csl.uiuc.edu/mcc/pdf/unit27.pdf
http://www1.cs.columbia.edu/~salman/skype/
itd...

malo kradi, malo se snadji ....

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: VoIP testiranje kvaliteta

[ Pregleda: 1730 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.