Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

voip usluga totalno legalna?

[es] :: VoIP :: voip usluga totalno legalna?

[ Pregleda: 6953 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

v.marko

Član broj: 26565
Poruke: 223
213.244.200.*

Sajt: www.twitter.com/marko999


Profil

icon voip usluga totalno legalna?11.10.2005. u 20:35 - pre 224 meseci
Zdravo,

zanima me da li je apsolutno legalno pruzati usluge voip telefoniranja. Npr. imam internet kafe i na par kompjutera instaliram VOIP telefone i pruzam usluge telefoniranja? Ili cak napravim dve tri kabine(bas kao u posti) sa telefonima?

pozdrav

Marko
 
Odgovor na temu

v.marko

Član broj: 26565
Poruke: 223
213.244.200.*

Sajt: www.twitter.com/marko999


Profil

icon Re: voip usluga totalno legalna?14.10.2005. u 11:07 - pre 224 meseci
ajdete ljudi, mora da neko ima barem neku informaciju ili je barem razmisljao na tu temu..

marko
 
Odgovor na temu

Srdjan_ts
buduci google general manager
Bgd

Član broj: 28257
Poruke: 185
*.sezampro.yu.



Profil

icon Re: voip usluga totalno legalna?14.10.2005. u 11:13 - pre 224 meseci
Ne znam da li se nesto promenilo, ali znam da kada je krenula akcija oko VoIP Telekom je podigao zescu frku: kao oni imaju monopol na pruzanje telefonskih usluga, a to obuhvata VoIP. Sad monopol vise ne postoji, znaci logicno i VoIP bi trebao da je legalan, mada...
 
Odgovor na temu

v.marko

Član broj: 26565
Poruke: 223
213.244.200.*

Sajt: www.twitter.com/marko999


Profil

icon Re: voip usluga totalno legalna?14.10.2005. u 18:00 - pre 224 meseci
to "mada" me i brine :(
 
Odgovor na temu

kicsi

Član broj: 24384
Poruke: 16
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon Re: voip usluga totalno legalna?15.10.2005. u 15:41 - pre 224 meseci

Mislim da javno pruzanje usluge VoIP-a ce se tretirati isto kao trazenje frekvencije od agencije za telekomunikacije. Posto to jos ne funcionise teoretski nebi trebao da imas nikakve posledice, jer jos nije zakonom tacno regulisano.

Ali naravno samo na svoju odgovornost ...

NA kraju tesko da ces dobiti tacan odgovor jer oni koji su zaduzeni za frekvencije, internet, fiksna i mobilna telefonija ne znaju odgovore ....

To je nasa drzava ...
 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: voip usluga totalno legalna?31.10.2005. u 22:51 - pre 223 meseci
Mislim da pruzanje VOIP usluge nije neki problem, vec se reklamiraju firme koje prodaju 'minute' za medjunarodno telefoniranje preko interneta i VoIP telefone.

Mada u sustini je isto i to sto ti trazis, ali otvorati 'privatnu postu' sa kabinama za telefoniranje... to bi uticalo direktno na profit drzavne poste u tom gradu ili kraju, i siguran sam da bi narednog dana poreska inspekcija dosla kod tebe i trazili bi licenciju od ministartva komunikacije za tvoju aktivnost. Neznam dali bi mogli da te kazne zbon neodredjenog zakona, ali najmanje bi ti zatvorili radnju.

To je samo moje mislenje....
Bas bi voleo da znam da li je neko probao taj biznis?!
 
Odgovor na temu

v.marko

Član broj: 26565
Poruke: 223
217.26.79.*

Sajt: www.twitter.com/marko999


Profil

icon Re: voip usluga totalno legalna?02.11.2005. u 12:00 - pre 223 meseci
Koliko ja znam, niko jos uvek nije krenuo i bas me zanima sta bi se desilo na tu temu..
Rekao si da bi zatvorili radnju ali na osnovu cega?
Jedino sto ja vidim kao neku opasnost je pritisak na provajdera da mi zatvori portove za voip ili neko ogranicenja tog tipa..naravno to je moje misljenje i zeleo bih da cujem ostale ljude sta misle na tu temu..

marko
 
Odgovor na temu

surowi

Član broj: 74639
Poruke: 4
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: voip usluga totalno legalna?26.11.2005. u 02:04 - pre 222 meseci
Odlicno pitanje. I ja sam hteo da postavim gotovo isti topic. Mi smo sluluda zemlja i NEPRAVNA DRZAVA. Koliko god to strasno zvucalo, potpuno je istinito. Ja sam pravnik i cak ni ja nemogu da odgovorim na to pitanje, cak sta vise vrlo me interesuje sta bi se desilo i koje bi sankicije takvo lice trpelo.

Npr iz pouzdanih izvora znam da Telekom ima posebno odeljenje koje se bavi iskljucivo VOIP-om. Ovo podrazumeva "hvatanje" komercijalnih usluznih delatnosti VOIP-a od strane drugih lica(neformalno). A formalno jure samo ove koji preusmeravaju medjunarodni telefonski saobracaj na lokalne telefone???? To su i priznali u "svetu kompjutera" cini mi se ali nisam siguran. Takodje znam da iskljucuju sve poprecne veze ili pak pritiskaju vaseg net providera da vas iskljuci u slucaju da vas neko prijavi za pruzanje VOIP usluga. Pre nekih 6 meseci su kupili i neki "izraelski uredjaj" (Oprostite sto ne znam kakos e tacno zove i na kom principu radi jer ovo nije moj domen ) Sav protok su usmerili preko njega i slluzi za snimanje takozvanog sumnjivog saobracaja u koji ulazi i VOIP. Dali je to moguce ne znam. Nadam se da ce neko moci bolje da pojasni ovo. Ja znam da ta "kutija" postoji i da je placena preko 100k eura. Uredjaj je isporucila izraelska motorola i nikada ranije nije testiran!!!!! Tj prvi put je testiran kod nas. Ko god je imao problema u netu u zadnjih 2-3 nedelje imao je zbog resetovanja gore pomenutog.

U Srbiji vazi pozitivno zakonodavsto. Sto znaci da ono sto nije zabranjeno jeste dozvoljeno. Ali u praksi nemora uvek da bude tako. Npr nasi zakoni u velikoj vecini slucajeva pruzaju opstost znacenja i dozvoljavaju sudiji da odluci hoce li zakon na odredjeni slucaj primeniti ili ne. Ali bez presedana!! Sto znaci da u sledecem slicnom slucaju to nemora da bude slucaj. To se najasnije vidi u krivicnom zakonodavstvu u razlikama u kaznama izmedju 2 sudks veca u 2 grada. Npr u Kragujevcu za laku tesku telesnu povredu okrivljeni moze da dobije i do 3 godine zatvora a u Nisu za slicno delo pocinjeno u gotovo istim uslovima i istim otezavajucim/olaksavajucim okolnostima i samo uslovnu kaznu. Zbog slicnih stvari i kako rece moj kolega: "Ako zelis da znas koliko si dobra pravnik samo oduzmi ono sto si dao sudijama,kolegama, radnicima u arhivi i kafe kuvaricama sa onim sto si zaradio. Ako je ono sto si dobio duplo od onoga sto si dao onda si dobar pravnik a ako ne promeni zanimanje.


U svakom slucaju nezelim vise da pametujem I vrlo me zanima jeli neko pokusao vec ovo ili nesto slicno i kako je prosao Cuo sam cak ( sto je teoriski i pravno moguce) da je moguce otvoriti agenciju za pruzanje usluga iz oblasti racunara i informatike. Daj deo zakona je suvise opst. Ali ako ga podvedu pod telekomunikacije tu mogu da iskrsnu problemi. Nisam citao Sluzbeni glasnik vec gotovo godinu dana tako da ne znam jeli slican zakon i donet.

Hvala unapred


 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: voip usluga totalno legalna?26.11.2005. u 09:18 - pre 222 meseci
Jesi li procitao druge teme koje se bave ovim pitanjem, npr:
http://www.elitesecurity.org/t...pseni-zbog-koriscenja-VoIP-aCG
http://www.elitesecurity.org/tema/139413-Zasto-je-VoIP-zabranjen
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: voip usluga totalno legalna?26.11.2005. u 09:24 - pre 222 meseci
Citat:
Pre nekih 6 meseci su kupili i neki "izraelski uredjaj" (Oprostite sto ne znam kakos e tacno zove i na kom principu radi jer ovo nije moj domen ) Sav protok su usmerili preko njega i slluzi za snimanje takozvanog sumnjivog saobracaja u koji ulazi i VOIP.


Secate li se onih svedskih TV detektora?

 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: voip usluga totalno legalna?26.11.2005. u 10:30 - pre 222 meseci
Nije baš švedski tv detektor, već se verovatno zove Cisco Traffic Anomaly Detector (ili Riverhead Guard, ili Cisco Guard), što su sve fancy imena za fantastičan proizvod izraelske firme Riverhead koju je Cisco kupio pre nekog vremena.

Marko.
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Član broj: 43396
Poruke: 963
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: voip usluga totalno legalna?26.11.2005. u 13:26 - pre 222 meseci
A kako mislis zbog cega bi ti zatvorili radnju?
Pa zatvaraju radnje i zbog sitnica a da si ti u pravu a ne da nece zbog Voipa!!!!
a i nebi ti se na kraju isplatilo jer znas da se kacenje sa jacima nikada i nikako ne isplati....
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Re: voip usluga totalno legalna?26.11.2005. u 15:21 - pre 222 meseci
VoIP usluga koliko ja znam legalna u Srbiji. Telekom moze da ti kvari posao tako sto ce ti uskratiti link ka internetu, ali uvek mozes uzeti isti od nezavisnog provajdera (Verat ima link ka inostranstvu, mimo Telekoma).

Nelegalno je terminisanje VoIP poziva na Telekomovu mrezu. Pretpostavljam da je ovo zato sto kad zakupis liniju od Telekoma, u ugovoru pise da ne smes preprodavati njihovu uslugu.
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: voip usluga totalno legalna?29.12.2005. u 18:34 - pre 221 meseci
Lepo ti čovek sve napisao. Kratko i jasno.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

118c-plus
Igor Jovic
Beograd

Član broj: 79381
Poruke: 1
213.244.222.*

Sajt: www.shollex.com/caruga


Profil

icon Re: voip usluga totalno legalna?30.12.2005. u 23:12 - pre 221 meseci
VOIP je u Srbiji dozvoljen ali nije dozvoljeno prosledjivanje poziva na telekomove brojeve (to ti je covek vec lepo objasnio). ako imas u zaledjini inostranu firmu, mogu samo da ti iskljucuju brojeve na koje prosledjujes.

Kod nas vec postoji firma koja to radi i kod njih je gateway 70e i prima 2 broja koje sam biras koja zemlja.

Za provajdera moras da uzmes Verat ili nekoga ko ide preko verata jer tamo telekom ne moze da te sabotira.
NIKO NE ZNA SVE!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: voip usluga totalno legalna?

[ Pregleda: 6953 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.