Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tuning automobila

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: Tuning automobila
(TOP topic, by zarsilic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248187 | Odgovora: 456 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ddanijel
Danijel D
It-Srb

Član broj: 2714
Poruke: 639



+10 Profil

icon Re: Tuning automobila02.11.2003. u 20:04 - pre 248 meseci
Citat:
JOBAH:
Da li i sta moze da se uradi sa Astrom '97 1.4 16v ? Neko je pominjao Corsu sa kako mi se cini istim Ecotec motorom da navodno ima 90 konja? Ovaj moj je 70tak konja?


Ja sam pominjao doticnu Corsu posto je imam. Jel si siguran da tvoja Astra ima samo 70ks? Nemam trenutno instaliran auto-data pa da ne gubim vreme sad i da gledam dal postoji to godiste sa time sto ti kazes ali koliko me secanje sluzi od 95-96god. pa na ovamo, sto se tice ecoteca 1.4 postoji samo jedan model i to 66kw tj. 90ks.

Nego koliko ti je auto trosio pre ovog povecanja potrosnje? Inace ecotec 1.4 i nisu bas nesto mali potrosaci i u gradu trose oko 9l/100 bar ovo sto sam ja imao kod sebe , a to je trenutno ova corsa '95god. , a pre toga sam vozio tigru '98god sa identicnim agregatom. Mada sve zavisi kakvi su gradski uslovi (semafori,zastoji itd) , a zavisi i puno od stila voznje. Neko drugi ko vozi penzionerski mozda i sidje ispod 9l/100 ali kod mene jednostavno ne ide ispod :)) Na otvorenom trose oko6l/100 pod uslovom da ne prelazis 130kmh dok recimo imam testirano nepuna 2 sata nocne voznje (vicenza(it)-austria) autoput sa brzinom u 90% puta 160-180kmh i u tim uslovima trosi kao zmaj :)) nesto preko 10l/100 :) no nije ni cudo jer 1.4litatrski agregat i nije predvidjen za ovakvu voznju .
Nego jel si odradio ono sto ti je rekao wintesla dijagnostiku preko ECU lampice? Ako imas iole neki ozbiljniji problem mora da pokaze i znaces brzo na cemu si.

 
Odgovor na temu

JOBAH

Član broj: 51
Poruke: 90
195.252.85.*



Profil

icon Re: Tuning automobila03.11.2003. u 00:41 - pre 248 meseci
Auto je uvek trosio preko 10... ranije je firma placala gorivo, dok ga ja nisam vozio, pa ne znam tacno koliko...

Inace, oko snage... vidis to ni meni vise nije jasno... Auto je uvek vodjen kao 70ks... medjutim kada smo ga kupili i dobili novu saobracajnu, upisali su 66kw... e sada prilikom sledece registracije i osiguranja... majstor mi je rekao da on ima identicnu astru sa 66ks... i da su mi pogresili u saobracajnoj? Da li te ne mrzi da mi proveris u toj tvojoj bazi? Auto inace, skroz lose vuce ako ima 90ks.... a ne daj boze da upalim klimu... pa kao da vozim bubu :))

Nisam jos pobao ECU lampice... nisam hteo da prckam oko konektora... ne znam tacan pinout...
JOBAH
 
Odgovor na temu

dufko
tu negde...

Član broj: 15053
Poruke: 37
212.31.242.*

Sajt: www.eipix.com


Profil

icon Re: Tuning automobila03.11.2003. u 14:35 - pre 248 meseci
Citat:

Pogledajte samo karakteristike VW motora 1.8.T ili 1.9.TDI i sve ce vam biti jasno. Cak stavise, pouzdanost takvih motora je veca nego onih klasicnih (karburator, platinska dugmad itd) a da ne govorim o bezbednosnim sistemima koji bez elektronike ne mogu da funkcionisu (ABS, ESP, ...)
Potrosnja od 8-10 litara super za auto koji ima 90 KS je uzasno velika potrosnja po svim merilima. Pa pogledajte samo Mazdu 323 model 90-91 i potrosnju od 6-8 lit. bez ikakve posebne elektronike-sa karburatorom, a da ne govorim o modernim motorima i sistemima za upravljanje motorom.

Prijatelju, mozda gresim ali 1.9TDI je dizel motor i bas i ne moze da ima karburator i pl. dugmad. Dalje, Mercedes nema platinsku dugmad vec Bosh paljenje, ventili su sa hidraulicnim podizacima tako da se ne steluju. Karburator je horizontelni "shiber" (conctant depression) ni kod njega se nista ne steluje osim ler gasa.
Pa ti poredis AUTO sa Mazdom 323 koja se raspadne, sagori i dezintegrise se cim predje 100000 km a to ne odgovara nekom ko prelazi 30 - 50.000 mesecno, jel da?
OK ukusi i potrebe su razliciti, nekom auto treba da se kurci a nekom da se vozi :))
 
Odgovor na temu

dufko
tu negde...

Član broj: 15053
Poruke: 37
212.31.242.*

Sajt: www.eipix.com


Profil

icon Re: Tuning automobila03.11.2003. u 15:00 - pre 248 meseci
Drago mi je sto sam izazvao ovakvu "buru negodovanja" i zao mi je zbog toga sto se preispituju moje diplome i znanje o mikrokontrolerima i elektronici.Nije mi jasno kako ne kapirate da je veci deo elektrotehnike koja se ugradjuje u automobile tu samo zato da bi se smanjili troskovi proizvodnje (povecala zarada) a ne da bi auto bio bolji. Sto se tice bezbednosti tice tu skidam kapu ali za ABS ipak nisu potrebna IC od par (desetina) hiljada tanzistora.
Na kraju moram da priznam da nisam strucnjak za automobile i nemam vremena ni da operem kola a kamo li da cackam po njemu. To sto sam rekao je deo mog licnog iskustva i ukusa.
 
Odgovor na temu

ddanijel
Danijel D
It-Srb

Član broj: 2714
Poruke: 639



+10 Profil

icon Re: Tuning automobila03.11.2003. u 21:07 - pre 248 meseci
Citat:
JOBAH:
Inace, oko snage... vidis to ni meni vise nije jasno... Auto je uvek vodjen kao 70ks... medjutim kada smo ga kupili i dobili novu saobracajnu, upisali su 66kw... e sada prilikom sledece registracije i osiguranja... majstor mi je rekao da on ima identicnu astru sa 66ks... i da su mi pogresili u saobracajnoj? Da li te ne mrzi da mi proveris u toj tvojoj bazi? Auto inace, skroz lose vuce ako ima 90ks.......
Nisam jos pobao ECU lampice... nisam hteo da prckam oko konektora... ne znam tacan pinout...


Ocigledno su zbog manjeg placanja registracije (ili vec cega) namerno izmanipulisali sa podacima. Evu upravo sam pogledao u Auto data i za to godiste postoje 2 modela sto se tice 1.4 agregata i to:
X14NZ - 40kw(60ks) (stari tip 8ventila)
X14XE - 66kw(90ks) (ovo je ecotec 16ventila).
Ova 2 agregata su i jako razlicita na oko, i ovaj 16v se lako prepoznaje po 4 velika usisnika za vazduh kada se pogleda ispod haube...

Posto si rekao da je tvoja astra 16v onda nema vise nikakve sumnje da je to model 66kw(90ks) , a i vec smo ukapirali da su je namereno zaveli sa manjom snagom :)
To sto ti je majstor rekao da ima identicnu astru od 66ks taj nema pojma sta je KW a sta je KS i kod njega ne bih terao ni zaprezna kola.
Sto se tice pinouta javi mi se na private da ne davimo vise ovde, pa cu ti reci sta gde i kako. Pre nego mi se javis pogledaj prvo u delu ispod volana gde su osiguraci kakav konektor imas (koliko pinski) posto ima 2 modela .

Pozdrav

 
Odgovor na temu

ayrton
Danko Vasiljevic
Lajkovac-Lazarevac

Član broj: 14054
Poruke: 167
*.bitsyu.net

ICQ: 54220145


Profil

icon Re: Tuning automobila04.11.2003. u 11:11 - pre 248 meseci
Citat:
dufko:
Prijatelju, mozda gresim ali 1.9TDI je dizel motor i bas i ne moze da ima karburator i pl. dugmad. Dalje, Mercedes nema platinsku dugmad vec Bosh paljenje, ventili su sa hidraulicnim podizacima tako da se ne steluju. Karburator je horizontelni "shiber" (conctant depression) ni kod njega se nista ne steluje osim ler gasa.
Pa ti poredis AUTO sa Mazdom 323 koja se raspadne, sagori i dezintegrise se cim predje 100000 km a to ne odgovara nekom ko prelazi 30 - 50.000 mesecno, jel da?
OK ukusi i potrebe su razliciti, nekom auto treba da se kurci a nekom da se vozi


Prijatelju,
1. ja nisam ni rekao da dizel motor ima karburator, vec sam rekao da pogledas karakteristike motora (1900 ccm, dizel, turbo, 110-130ks, 0-100 za 9,8-11 sec....), a potrosnja 5-7 lit /100 km.Mislis li da to moze bez elektronike?

2. mazda 323F-1600ccm, 90 ks, 1990-1995 god je po kvalitetu jedan od najkvalitetnije uradjenih auta u zadnjih 50 god. Ovo nije samo moje subjektivno misljenje - a imao sam dve takve - sa prvom sam presao 180.000 a sa drugom 240.000 km bez ikakvih tezih kvarova ili intervencija, bez defekta na putu i sl. Kazem nije subjektivno jer postoji u nemackoj udruzenje vozaca ADAC, cije je misljenje veoma uvazeno u automobilskom svetu. E sad oni s 95-96-e god. sproveli istrazivanje kvaliteta kojim su obuhvatili preko 100.000 polovnih automobila raznih marki i napravili analizu kvarova, troskova popravki servisa, cene delova, cene voznje itd itd.... Znas li koji auto je bio prvoplasiran ??? Pa Mazda 323F. Drugo mesto je bio neki porsche, cini mi se, a trece mesto Toyota corolla.

3.Ne znam stvarno ko to prelazi 30-50.000 mesecno. Pa razmisli malo, ako neko prelazi 50.000 mesecno to je preko 1600 km dnevno. Ako 12 sati dnevno vozi to znaci da mu je dnevni prosek brzine oko 130 km/h. Zao mi je ali ja stvarno ne znam ni vozaca, ni auto koji toliko moze da predje... Ti izgleda poznajes?

4. ukusi su razliciti, to je tacno, kao i potrebe. I ja cak shvatam ljude koji zbog straha od nepoznavanja novih tehnologija iste apriori odbacuju. Ali to je pre stvar pihe nego teme elektronika.
** rec DEMOKRATIJA je nastala od grcke imenice "demos" sto znaci NAROD i srpskog
glagola KRATITI **
 
Odgovor na temu

wintesla
wintesla
SAE
Cuprija

Član broj: 9763
Poruke: 1013
194.106.186.*



+1 Profil

icon Re: Tuning automobila04.11.2003. u 16:53 - pre 248 meseci
Kad se tako prepirete oko 1.9 tdi ili Mazde 323
sta bi rekli za mercedes c180 2001 godiste sa ugradjenih 13 elektronskih sistema u njemu koji sam radi pre neki dan?
Inace po meni motor 1.9tdi od 110 ks ili HDI motor 2.0 110 ks trenutno nema boljih.
Ali ukusi se razlikuju.
A jos sa boxom..................................

Babaroga pd autaaaaaaaaaaaa
 
Odgovor na temu

iske
Ivan Isakov
Zrenjanin

Član broj: 16652
Poruke: 4
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: Tuning automobila21.11.2003. u 21:39 - pre 247 meseci
Pozdrav svima.
Ja sam ocajan. Tragam po netu za bilo kakvom pomoci, pa se nadam da ce mi bilo ko odavde uspeti pomoci.

Imam Fiat Bravo 1.6 16V 1996 godiste, 66kW. Automobil sam kupio na jednom od palceva na kome prodaju polovnjaka.
Jos od prvog dana sam primetio da nesto nestima, medjutim, auto sam sam zadrzao misleci da ipak nije nista. U mom vlasnistvu je nesto vise od godinu i po dana.

Problem se javlja kada se auto vozi normalno. Uvek trza na oko 2000 rpm. I ima izuzetno visoku potrosnju, od 15 - 20 litara bezolovnog benzina na 100 km. Obisao sam sve moguce servise i niko nije uspeo da mi pronadje kvar.

Menjali smo sve moguce senzore i davace, i Lambda sondu i MAP senzor, ... Sve isto. Auto trza i izbacuje gorivo na auspuh u vidu zagaravljene tecnosti.

Dalje da ne duzim, uspeli smo da lokalizujemo potencijalni kvar na jednom Bosch-ovom dijagnostickom aparatu u Novom Sadu.

Po recima majstora sve je u redu, jedino je vreme ubrizgavanja povecano, sa nekih 2.5 do 3 ms koliko je normalno kako on kaze meni je preko 6 ms. Kada mi je resetovao centralu vreme ubrizgavanja se smanjilo na nekih 4.5 ms ali se ubrzo vratilo na stare vrednosti. To smo ponovili nekoliko puta ali sve po starom.

Moj auto i dalje trza i trosi kao Grand Cherokee ali to nazalost nije.

Posto sam ja taj auto kupio bez ikakvih podataka o njemu, da li neko moze da mi kaze da li je moguce da je taj auto kojim slucajem chip tunnovan ili nesto slicno.

Ako neko, bilo ko, ima neku ideju sta bi moglo biti, ili kome da se obratim neka mi se javi sto pre. Moze i na moj mobilni 063/8041071.

U napred hvala na pomoci!!!
 
Odgovor na temu

wintesla
wintesla
SAE
Cuprija

Član broj: 9763
Poruke: 1013
194.106.186.*



+1 Profil

icon Re: Tuning automobila23.11.2003. u 21:36 - pre 247 meseci
Problem ti je najverovatnije u potenciometru gasa i u zaprljanom sistemu za ubrizgavaje goriva.
Neznam da li neko u tvom kraju ima WYNNS RCP masinu za ciscenje sistema za gorivo.AKo ima , odradi tretman, zameni potenciometar i pregledaj sva vakum creva .
U krajnjem slucaju ako ne mozes da nadjes nikog sa RCP masinom nadji potenciometar i dodji kod mene u servis pa cemo srediti.

I jos nesto da li je bilo gresaka prilikom dijagnostike?I ako jeste koje su?
(grseska, ne aktuelne vrednosti)

I jedna brza dijagnostika koju sam mozes uraditi.Klestima prekini povratno crevo goriva .Ako auto promeni radi i zvuk, budi 1000 posto siguran da ti je zaprljan sistem za ubrizgavanje goriva.
I jos jedna brza poskidaj sve brizgaljke sa rampom i startuj motor ako i jedna brizgaljka briga gorivo u mlazevima a ane u magli to je isto znak da je zaprljan sistem za ubrizgavanje.
Ali jednu stvra imaj na umu.
Bilo sta da dospe na brizgaljke i tu se zadrzi (necistoca)ostavlja mehanicki trag na njoj i brizgaljka ne moze vise da rasprsuje gorivo kao kad je ispravna.Tako da je
 
Odgovor na temu

iske
Ivan Isakov
Zrenjanin

Član broj: 16652
Poruke: 4
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: Tuning automobila24.11.2003. u 08:33 - pre 247 meseci
Citat:
wintesla:
Problem ti je najverovatnije u potenciometru gasa i u zaprljanom sistemu za ubrizgavaje goriva.
Neznam da li neko u tvom kraju ima WYNNS RCP masinu za ciscenje sistema za gorivo.AKo ima , odradi tretman, zameni potenciometar i pregledaj sva vakum creva .
U krajnjem slucaju ako ne mozes da nadjes nikog sa RCP masinom nadji potenciometar i dodji kod mene u servis pa cemo srediti.

I jos nesto da li je bilo gresaka prilikom dijagnostike?I ako jeste koje su?
(grseska, ne aktuelne vrednosti)

I jedna brza dijagnostika koju sam mozes uraditi.Klestima prekini povratno crevo goriva .Ako auto promeni radi i zvuk, budi 1000 posto siguran da ti je zaprljan sistem za ubrizgavanje goriva.
I jos jedna brza poskidaj sve brizgaljke sa rampom i startuj motor ako i jedna brizgaljka briga gorivo u mlazevima a ane u magli to je isto znak da je zaprljan sistem za ubrizgavanje.
Ali jednu stvra imaj na umu.
Bilo sta da dospe na brizgaljke i tu se zadrzi (necistoca)ostavlja mehanicki trag na njoj i brizgaljka ne moze vise da rasprsuje gorivo kao kad je ispravna.Tako da je


Pazi ovako. U servisu su mi rekli da su mi cistili dizne i da je sve OK, a sto se tice potenciometra i on je zamenjen i bilo je sve po starom pa sam vratio svoj stari.

Greske koje je izbacivao su:
- Lambda Sonda
- MAP Senzor
- Ventil za Isprarenja (Evaporation Valve)
- Rele Benzinske Pumpe

Madjutim kada sam promenuo Lambdu i MAP Senzor i dalje isto trza i izbacuje gorivo na auspuh. Ventil je bio samo otkacen pa kada sam ga zakacio ne prijavljuje vise gresku.

A kada sam resetovao racunar i zakacio taj ventil na testeru vise nije prijavljivao ni jednu gresku.
 
Odgovor na temu

wintesla
wintesla
SAE
Cuprija

Član broj: 9763
Poruke: 1013
194.106.186.*



+1 Profil

icon Re: Tuning automobila24.11.2003. u 19:51 - pre 247 meseci
Pokusaj sam bez majstora i servisa da skinez brizgaljke sa rampom i da startuejs motor.Da vidis kakv ce mlaz dati.I posle prestanka startovanja motora posmatraj da li gorivo i dalje izlazi na brizgaljkama ili ne.
Druga stvar kakve su vrednosti map senzora.AKo pokazuje manju od propisane isprati creva za vakum.
AKo je moguce poseti opet tipa sa boshovim uredjajem i neka ti snimi sve aktuelne vrednosti na leru kada je motor zagrejan.
A ti uradi ovo sto sam ti rekao sada i od proslog puta.Da klestima prekines povrtno crevo goriva.
 
Odgovor na temu

ikara
Imotski

Član broj: 15258
Poruke: 609
*.dialin.iskon.hr



Profil

icon Re: Tuning automobila24.11.2003. u 20:50 - pre 247 meseci
za wintesla,da li postoji neki dijagnosticki program za mercedes slican vag com
 
Odgovor na temu

wintesla
wintesla
SAE
Cuprija

Član broj: 9763
Poruke: 1013
194.106.186.*



+1 Profil

icon Re: Tuning automobila24.11.2003. u 20:53 - pre 247 meseci
Postoji

i to je iz CarSofta
Samo sto se principi rada razlikuju i to u mnogo cemu.
Prvo a mislim i najbitnije je da je to sto je u dosu.
 
Odgovor na temu

ikara
Imotski

Član broj: 15258
Poruke: 609
*.dialin.iskon.hr



Profil

icon Re: Tuning automobila24.11.2003. u 21:00 - pre 247 meseci
koja su auta pokrivena ,dali treba multiplextor ili mogu rucno birati pin,gdje se moze nabaviti
 
Odgovor na temu

radojko

Član broj: 6022
Poruke: 241
*.beograd-1.tehnicom.net



+3 Profil

icon Re: Tuning automobila25.11.2003. u 02:19 - pre 247 meseci
Matori Carsoft, 3-4 godine star je u DOS-u, dok su noviji u WIN-u.
Takodje modas da imas do kraja sredjenu verziju da ne bih morao da nabavljas original interfejs.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.72.eunet.yu



+5 Profil

icon Re: TUNING AUTOMOBILA25.11.2003. u 22:34 - pre 247 meseci
Citat:
ventura:
Sta si ti hteo da kazes ovom porukom?



Ako hoces da uradis 'tuning' na auto prepravljanjem cipa, odmah da ti kazem da je to samo bacanje para... Tuning se prvo radi na mehanici, pa onda kad vec sve mogucnosti iscripis izvuces tih 0.25% snage motora kroz cip... a zauzvrat platis debelo ...


Da kazem ja to iz prve ruke
Nije tako,na mom Opel omegi MV6 iz`99 od 210 ks, sam dobio ugradnjom novog cipa 12 ks sto nije malo(232 ks) potrosnja je za oko 0.5 do cak 1l niza upreoseku ali pri normalnoj voznji(ne da teram u crveno polje obrtomer),intervencija u servisu gde sam ja to radio kosta od nisam siguran 100-200 eura pa do 500 eura za turbo dizel motore novije generacije na kojima se i najvise dobija snage(konkretno za VW motore od 1.9 TDI-I crveno se dobija cak 40 ks zanaci od 110ks se dobija 150 ks).
Inace firma koja mi je to radila se bavi time ozbiljno ugradjuju novi software istog dana a dobijaju ga od svajcarskog proizvodjaca Digital tuning.

Treba da se razlikuje chip tuning i mehanicki tuning kojima se silji bregasto i sl.stvari da neulazim sada u to,ovde nema mehanicke intervencije na vozilu
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net.yu



+6455 Profil

icon Re: TUNING AUTOMOBILA26.11.2003. u 00:22 - pre 247 meseci
Citat:
Stefano:

Nije tako,na mom Opel omegi MV6 iz`99 od 210 ks, sam dobio ugradnjom novog cipa 12 ks sto nije malo(232 ks) potrosnja je za oko 0.5 do cak 1l niza upreoseku ali pri normalnoj voznji(ne da teram u crveno polje obrtomer),intervencija u servisu gde sam ja to radio kosta od nisam siguran 100-200 eura pa do 500 eura za turbo dizel motore novije generacije na kojima se i najvise dobija snage(konkretno za VW motore od 1.9 TDI-I crveno se dobija cak 40 ks zanaci od 110ks se dobija 150 ks).
Inace firma koja mi je to radila se bavi time ozbiljno ugradjuju novi software istog dana a dobijaju ga od svajcarskog proizvodjaca Digital tuning.



Hoce li neko da mi kaze da se svi ovi ljudi sale, pa da mogu mirno da spavam... Jednostvno nemogu da poverujem da ljudi konstantno mogu da ispadaju ovako glupi i jos pokusavaju da me ubede u ove price ... nista licno...

Aman bre ljudi, dobio si 40+ konja, i smanjio si potrosnju 0.5-1L (znaci nekih 10-15%)... Sta su onda ovi iz fabrike sisali vesla pa namerno nece da ugradjuju fabricki te cipove u auta? Odgovara im da trose stotine miliona dolara na R&D nego da potrose par desetina hiljada i da razviju cip...

Nek neko obrise ovu temu... Samo se ljudi dzaba blamiraju...
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.40.EUnet.yu



+5 Profil

icon Re: Tuning automobila26.11.2003. u 10:37 - pre 247 meseci
Cekaj bato sta hoces das mi kazes da nisam dobio 12 ks(ne 40 kao sto si ti rekao).
Znaci hoces da napravis od mene budalu i da to sto mi auto ide jos bolje nego pre da prepises tome da sam to ja sam sebi sugerisao a da objektivno ne ide bolje?!
Nemoj tako nije lepo da se pravis prepametan ako to vec nisi probao.
Pri normalnoj voznji auto mi je trosio oko 14l u gradu sada 13.7l a na auto putu pri 160 km/h trosio je 15l sada okruglo 14l
 
Odgovor na temu

Goma

Član broj: 16241
Poruke: 6
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Tuning automobila26.11.2003. u 10:52 - pre 247 meseci
U ovo sto nekil ljudi na ovom forumu pricaju,sa izuzetkom venture, nebi poverovale ni neke glupe sponzoruse a ne neki ljudi kao ja ili jos strucniji koji su celog zivota pores motora automobila pola svog zivota sam proveu u ulju, a ako mislis da se nerazumem u cipove i elektroniku samo da napomenem ja sam dipl. ing. elektrotehnike. Neka mi neko objasni kako ce samo podesavanjem parametara cipa za ubrizgavanje cipa dobiti +40 konja.......ej, da bi dobio tako nesto moras prvo izvrsiti ozbiljan mehanicki tjuning celog motora a tek onda uradi cip tjuning i dobiti malo bolje performanse ali nikako desetine konjskih snaga. Ovo sto vi pricate je ko kada bi neko reko da podesavanjem karburatora, ili dizni kod dizel motora, dobija 50 konja vise. Molim nemojte vise da lupate bez veze
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.113.eunet.yu



+5 Profil

icon Re: Tuning automobila26.11.2003. u 15:33 - pre 247 meseci
Znaci hoces da kazes da nisam dobio 12 ks.na masini.
Sta da ti kazem se da jesam i to se drasticno ostetilo narocito na nizim obrtajima.

PA covece vozim takav auto znam valjda da li sam dobio ili ne.
btw.ja tvrdim da mi je auto jaci(211 na 232 ks)ali za VW dizele OD 1.9 da se dobija 40 ks.netvrdim samo prenosim sto sam cuo od drugih
 
Odgovor na temu

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: Tuning automobila
(TOP topic, by zarsilic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248187 | Odgovora: 456 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.