Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AUTOCAD 2007 problem

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: AUTOCAD 2007 problem

[ Pregleda: 3503 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Brouhymn
Tony Prec
Unidu
Dubrovnik

Član broj: 136997
Poruke: 43
*.unidu.hr.

Sajt: www.ekos-mlini.com


Profil

icon AUTOCAD 2007 problem05.03.2007. u 08:58 - pre 208 meseci
File nacrtan u AutoCADu 2004 sam preradio (rječ je o crtežu zgrade), t.j. uctao sam neke karakteristične točke u AutoCADu 2000 i u layout setup namjestio format papira A3, te ga spremio. Nakon toga sam ga otvorio u AutoCADu 2007 i isprintao na A4, ali mi je isprintao samo ono što sam nacrtao (karakteristične točke) i nazive pojedinih prostorija koje je prethodno, prije mene crtao arhitekt. Uglavnom, ne znam kako iz ove datoteke isprintati sve zadane layere (slojeve) koje sam zadao, a ne samo one koje mi je isprintao.
Odnosno, da li postoji mogućnost da je file zaštićen, jer sam sve layere već isprintao na računalu na kojem je bio instaliran AutoCAD 2004, odnosno na računalu gdje se nalazio dotični file, a na drugom računalu gdje je verzija 2007, ovaj isti drawing, koji je prethodno "editiran" u 2000 verziji, se isprintava djelomično, kao sam već gore napisao?
Molio bih pomoć samo autoCAD experta.
Zašto su kamikaze nosile kacigu????
 
Odgovor na temu

Dr. Jekyll and Mr. Hyde
Autodesk MSD Application Engineer

Član broj: 117594
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: AUTOCAD 2007 problem05.03.2007. u 10:04 - pre 208 meseci
Uf, bas si ga zakomplikovao.
Prosetao si fajl kroz tri razlicite verzije, pa je tesko reci sta je tacno problem.

- Proveri kakvo ti je stanje plot karakteristike za lejere (da mozda nije iskljuceno plotovanje lejera).

- Proveri da li je osnova na kojoj si crtao mozda referentni crtez. Ako jeste, kada si prebacio fajl na drugi racunar, on nije uspeo da pronadje referentni crtez na zadatoj lokaciji, pa ti je prikazao samo ono sto si ti crtao. Otkucaj komandu XR, pa pogledaj da li se mozda poziva na referentni crtez. Ako je to slucaj, a vrlo moguce da jeste, referentni crtez prebaci na racunar na kom ti je AutoCAD 2007, i pokazi AutoCAD-u, gde je njegova nova lokacija.

- Proveri stilove plotovanja.

I inace, da nebi setao crtez izmedju vise verzija, imas na Autodeskovom sajtu besplatan program DWG TrueConvert.
Pomocu njega mozes konvertovati bilo koju verziju fajla u onu koja ti je potrebna.
 
Odgovor na temu

Brouhymn
Tony Prec
Unidu
Dubrovnik

Član broj: 136997
Poruke: 43
*.unidu.hr.

Sajt: www.ekos-mlini.com


Profil

icon Re: AUTOCAD 2007 problem05.03.2007. u 10:47 - pre 208 meseci
Citat:
Dr. Jekyll and Mr. Hyde: Uf, bas si ga zakomplikovao.
Prosetao si fajl kroz tri razlicite verzije, pa je tesko reci sta je tacno problem.

- Proveri kakvo ti je stanje plot karakteristike za lejere (da mozda nije iskljuceno plotovanje lejera).

Isključio sam lejere koji mi ne trebaju na ispisu, odnosno koji mi se i nevide na layoutu. Da li je to razlog???


- Proveri da li je osnova na kojoj si crtao mozda referentni crtez. Ako jeste, kada si prebacio fajl na drugi racunar, on nije uspeo da pronadje referentni crtez na zadatoj lokaciji, pa ti je prikazao samo ono sto si ti crtao. Otkucaj komandu XR, pa pogledaj da li se mozda poziva na referentni crtez. Ako je to slucaj, a vrlo moguce da jeste, referentni crtez prebaci na racunar na kom ti je AutoCAD 2007, i pokazi AutoCAD-u, gde je njegova nova lokacija.

Sorry, stari ali nisam baš expert za auto cad jer sam u njemu radio prije 5 godina, i opet danas, a knjiga iz cada mi trenutnio nije pri ruci....
Referentni crtež je ono što se vidi na zaslonu, bez dodataka. Konkretno u mom slučaju, bi referentni crtež bio glavni i pregradni zidovi kata zgrade i vrata, odnosno sve ono što nije isprintao. Ovako ja razmišljam, ako sam u krivu, molim te ispravi me.


- Proveri stilove plotovanja.

Gdje ih namještajam, i koji bi po tvom trebao postaviti?

I inace, da nebi setao crtez izmedju vise verzija, imas na Autodeskovom sajtu besplatan program DWG TrueConvert.
Pomocu njega mozes konvertovati bilo koju verziju fajla u onu koja ti je potrebna.


Ok, Hvala!
Zašto su kamikaze nosile kacigu????
 
Odgovor na temu

Dr. Jekyll and Mr. Hyde
Autodesk MSD Application Engineer

Član broj: 117594
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: AUTOCAD 2007 problem05.03.2007. u 11:11 - pre 208 meseci
Referentni crtez ti je crtez koji se vuce sa neke druge lokacije.
Na primer, arhitekta uradi osnovu zgrade, a recimo sledeci na crtezu radi neko ko projektuje vodovod.
U praksi je nezahvalno crtati preko tudjeg crteza, iz vise rasloga.
Pravilno se radi sledece: zada se komanda XR (XREF) i arhitektonska osnova koja se nalazi recimo u folderu C:\Crtezi se ucita (prikaci) za novi crtez vodovoda. Kada taj neko zavrsi crtez vodovoda, on je koristio arhitektonsku osnovu kao referentni crtez, ali nije menjao taj crtez.
E sad, da ne davim previse, sta se kod tebe mozda desilo:
Ako si ti na racunaru A video ceo crtez i normalno ga odstampao, pa prekopirao na racunar B, AutoCAD na racunaru B, kad otvoris crtez, trazi referentni crtez na staroj lokaciji C:\crtezi. S obzirom da je mala sansa da ti na racunaru B imas isti folder sa istim sadrzajem na istoj lokaciji, AutoCAD ce ti prikazati samo ono sto je zaista deo tvog crteza, jer ne moze da pronadje taj referentni koji si koristio kao osnovu.
E sad, da bi ti proverio da li je to problem, zadas komandu XR, i proveris da li u dijalog prozoru koji ti se pojavljuje, postoji neki referentni crtez na nekoj lokaciji. Ako postoji, onda je to problem.
E sad resenje je da tu arhitektonsku osnovu prebacis na racunar B, u bilo koji folder, a zatim u dijalog prozoru koji ti se pojavio posle XR komande odaberes referentni crtez i zatrazis opciju Browse, da bi AutoCAD-u pokazao gde se sada nalazi referentni crtez na ovom novom racunaru.

Nadam se da te nisam jos vise zbunio.

Sto se tice stilova plotovanja uzmi standardni acad, u Plot dijalog prozoru.
 
Odgovor na temu

Brouhymn
Tony Prec
Unidu
Dubrovnik

Član broj: 136997
Poruke: 43
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.ekos-mlini.com


Profil

icon Re: AUTOCAD 2007 problem05.03.2007. u 12:43 - pre 208 meseci
Ok, hvala rješio sam problem. Zahvaljujem se svima vama na pomoći.
Nego, opet mi je još nešto zapelo. Jedan file sam crtao u layoutu, ne u modelu, i uglavnom, sad kad želim napraviti novi layout, one moje karakteristične točke )Slovo X), se ne pojavljuju na modelu, a u novom layeru ostaju iste prilikom pomicanja ili zoomiranja dokumenta.
Moram samo naglasiti, da sam točke postavio kao lejer sa imenom "točke".
Zašto su kamikaze nosile kacigu????
 
Odgovor na temu

Dr. Jekyll and Mr. Hyde
Autodesk MSD Application Engineer

Član broj: 117594
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: AUTOCAD 2007 problem05.03.2007. u 13:02 - pre 208 meseci
Ako su ti instalirani Express alati, u prostoru papira (layout), zadaj komandu CHSPACE, selektuj sta ti treba i izaberi ENTER.
Sve sto je crtano u layout-u, ce se prebaciti u prostor modela.
 
Odgovor na temu

Brouhymn
Tony Prec
Unidu
Dubrovnik

Član broj: 136997
Poruke: 43
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.ekos-mlini.com


Profil

icon Re: AUTOCAD 2007 problem05.03.2007. u 17:30 - pre 208 meseci
HVALA!

p.s. ti si fakat expert. Nemam šta za reći...... ako se ikad vidimo, plaćam piće!
Zašto su kamikaze nosile kacigu????
 
Odgovor na temu

Brouhymn
Tony Prec
Unidu
Dubrovnik

Član broj: 136997
Poruke: 43
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.ekos-mlini.com


Profil

icon Re: AUTOCAD 2007 problem06.03.2007. u 13:23 - pre 208 meseci
BTW.... KAKO DWG KONVERTIRAT U DWF????
Zašto su kamikaze nosile kacigu????
 
Odgovor na temu

Brouhymn
Tony Prec
Unidu
Dubrovnik

Član broj: 136997
Poruke: 43
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.ekos-mlini.com


Profil

icon Re: AUTOCAD 2007 problem06.03.2007. u 13:28 - pre 208 meseci
HEHEHEHE......
nasao sam rjesenje..... malo sam sa sobom diskutiram.....
Zašto su kamikaze nosile kacigu????
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: AUTOCAD 2007 problem

[ Pregleda: 3503 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.