Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LCD-TV umjesto monitora???

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: LCD-TV umjesto monitora???

[ Pregleda: 8492 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.8.14.vie.surfer.at.



+2 Profil

icon LCD-TV umjesto monitora???28.02.2007. u 20:52 - pre 208 meseci
Naime... sada mi je pala jedna luda ideja, a ne znam da li je to dobro na duze staze...

Radi se da bi je monitor koji imam vec prilicno star i CRT i ubija oci naprosto... pa posto sam tek uzeo nedavno LG 32LC2R (LCD-TV) njega bi uzeo i koristio kao monitor i drugi TV povremeno, a kupio bih drugi kao primarni za gledanje TV-a!!!

Ovaj navedeni LG sam kopcao neki dan preko RGB kabla i slika je izvanredna, i sve ostalo, i koliko kod da sam probavao raditi blizu nisam osjecao neko opterecenje na oci za razliku od CRT-a (nije ni kvalitetan)!!!

E sada ako to neko koristi ili ima neko iskustvo,...

Hvala
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: LCD-TV umjesto monitora???28.02.2007. u 21:07 - pre 208 meseci
U prvi momenat sam pomislio - kako ce covek koristiti TV umesto monitora, posto je kod TV-a rezolucija manja, ali ako si probao i rezolucija ti odgovara onda nema problema. Jedino se postavlja pitanje nije li ti jeftinije da taj TV nastavis koristiti kao TV prijemnik a kupis jeftin monitor. Vidi sta se meni desilo.

Ja imam vec nekoliko meseci Samsung SyncMaster 910MP, 19", monitor sa ugradjenim TV tuner-om i prikljuckom za antenu, tako da se moze gledati i kao samostalni TV, a koristim ga kao monitor. Nije bas da sam to morao tako uraditi, ali mi neke kombinacije nisu uspele i sad sta je, tu je. Samo mi se cini steta sto koristim skup aparat kao moniotr, mogao sam imati isti monitor i za pola para. Imam drugi TV za gledanje TV programa, a ovaj monitor mi sad dodje i kao rezervni TV prijemnik.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.8.14.vie.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: LCD-TV umjesto monitora???28.02.2007. u 22:10 - pre 208 meseci
E ovako ukratko... da pojasnim situaciju!!!

Rezolucija ovog TV-a je 1366x768, sto je prihvatljivo, ne??? To bubam na njega sve preko ATI GeCube 1650Pro (256MB AGP8X), i stvarno je slika odlicna. Razlog zasto ne kupiti neki jeftin monitor... hmm, jer mu je kvalitet onda dosta slab, a i mislio sam i tako kupovati s TV-Tunerom, ali kad skontam, platit cu nesto malo vise, i imati veliki TV, a ujedno i monitor!!! Jer ce to biti u sobi jednoj, a drugi koji namjeravam kupiti u drugoj sobi!!!

Sada me tu muci... da li se isplati to s obzirom da li cu gubiti nesto s vremenom jer bi to stalno koristio kao monitor ili neka dr. cuda??? Znaci ne treba mi za foto obradu i sl. da mora biti 99% precizan i sl., nego za inace rad, malo AutoCAD i sl.!!!
 
Odgovor na temu

izida
stojanovic aleksandar
bgd

Član broj: 97823
Poruke: 1886
*.wireless.org.yu.

Sajt: www.youtube.com/watch?v=9..


+22 Profil

icon Re: LCD-TV umjesto monitora???28.02.2007. u 23:51 - pre 208 meseci
a kako bi se videlo kad bi se LCD TV koristio kao monitor,posto planiram da uradim tako nesto,znaci bezicna tastatura i mis i iz fotelje da se cimam....koliko daleko moze tv da bude udaljen da bi se jasno videla slova kad naprimer citam nesto sa ovog foruma????
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.8.14.vie.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: LCD-TV umjesto monitora???01.03.2007. u 10:30 - pre 208 meseci
Sto se vidljivosti tice - MOZE!!! Ja sam s 4-5m izvalio se u krevet i sve sam vidio normalno da citam!!!

Znaci kad kupis neki LCD-TV, vecinom sad svi imaju (ja nisam jos ni jedan vidio da nema) RGB prikljucak onaj kao ne grafickoj u koji se prikljucuje monitor, ili DVI... a ako nema neki od navedenih moze mislim i preko HDMI, znaci isto sa RGB/DVI kablom do TV-a i onda konverter s RGB/DVI (ovisno koji koristis) na HDMI!!!
 
Odgovor na temu

djordje82

Član broj: 134479
Poruke: 25
*.broadband.blic.net.



+1 Profil

icon Re: LCD-TV umjesto monitora???08.03.2007. u 12:15 - pre 208 meseci
Meni je to isto palo na pamet. Sada imam 17" CRT monitori, a planiram da kupim Samsung 206BW. Da li je bolje da kupim manji LCD TV(dijagonale od 58 do 66 cm) ili ovaj monitor (206BW) ili mozda dodam jos para i kupim 226BW monitor. Najvise me interesuje kako se LCD TV ponasa u igrama i da li moze da prikaze manje rezolucije od 1366x768 ili mu je to fiksna rezolucija (sto ja mislim) i ne moze da radi na manjim rezolucijama, za razliku od monitora.
 
Odgovor na temu

_v!rus_
BGD

Član broj: 40451
Poruke: 313
*.dsl.siol.net.



+1 Profil

icon Re: LCD-TV umjesto monitora???09.03.2007. u 17:04 - pre 208 meseci
Bacio sam oko na Samsung LE32R32 sa DVI ulazom (HDMI/DVI doduše, treba mi jos i DVI-HDMI kabl-konvertor koji košta oko 30 evra (!!!)) i razmišljao sam da ga koristim kao sekundarni monitor na PC-u, jedino me brine da li će se onda ponašati kao standardni LCD monitor., tj da li će podržati deklarisanu rezoluciju od 1366x780 (WSXGA) ili će biti neka interlaced varijanta, mada ne bi trebalo jer je monitor deklarisan da podržava 720p znači progresivni (monitorski) displej. Na kartici imam sekundarni DVI-I izlaz (znači da može i analogni (VGA) i DVI-D), ne znam da li će drajver za karticu ga prepoynati i koristiti kao standardni TV ili će prepoznati i koristiti deklarisanu rezoluciju, ima li neko iskustva s ovim?
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.8.14.vie.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: LCD-TV umjesto monitora???09.03.2007. u 19:27 - pre 208 meseci
@djordje82 & @_v!rus_

Sad sam to bas testirao sve..., i ovako, skopcao sam na prvi primary izlaz monitor obicni, a kao drugi izlaz na monitoru poslao sam signal na LCD navedeni... u Extended modu sam probavao ali nebitno...

Najvaznije je da: Radi kao klasicni monitor, tj. da moze da radi i na rezoluciji 1024x768, i i manje cini mi se... probavao sam svasta i nosio se sa svim, jos sam zaboravio samo probati vecu :-) od njegove standardne!!!

To sam radio preko Ati 1650Pro 256MB AGP, s 2xDVI izlaza, koji sam konvertirao na RGB, i on u biti i funkcijonise kao monitor u tom modu kada je skopcan preko RGB-a!!!

Zakljucak:

Radi izvrsno, i za nesto vece pare imas ogroman monitor, a usto i jos jedan TV veliki!!! Jos uvijek sam na monitoru, do polovine godine, kad cu kupovati veci TV, a ovaj staviti u funkciju monitora, jer je za razliku od monitora prosjecne klase OK, a onima koji su gameri i koji rade vec obradu slika i sl. oni ce da uzmu neki strava dobar i skup monitor za to!!!
 
Odgovor na temu

_v!rus_
BGD

Član broj: 40451
Poruke: 313
*.dsl.siol.net.



+1 Profil

icon Re: LCD-TV umjesto monitora???10.03.2007. u 10:18 - pre 208 meseci
Citat:

Radi kao klasicni monitor, tj. da moze da radi i na rezoluciji 1024x768


1024x768, znači nisi dobio 1366x768?
I zašto si konvertovao DVI->RGB, zašto nisi priključio na digitalni ulaz direktno?
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.8.14.vie.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: LCD-TV umjesto monitora???10.03.2007. u 10:51 - pre 208 meseci
@_v!rus_

Nisi me razumio, ili ja nisam tebe razumio...

1366x780 (ili koja je tacna) podrzava, znaci radi na njoj bezprijekorno, ali tu sam dodao i da radi i na manjim rezolucijama, za primjer sam naveo 1024x768 jer je neko pitao da li ce moci da radi kao klasicni monitor, tj. da radi na razlicitim rezolucijama...

Druga stvar, zasto convert DVI/RGB, iz jednog prostog razloga: izlaz na grafickoj je 2xDVI (bilo je i 1xDVI & 1xRGB, jer sam je nedavno kupio, ali nisam htio tu soluciju), a ulaz na TV-u je RGB (ima i HDMI i pun klinac drugim, ali nema DVI) i zbog roga sam ga samo convert u DVI/RGB!!!

Ako bude jos sta nejasno, ili tebe/nekoga bude zanimalo, samo recite, pa cemo probavati!!!
 
Odgovor na temu

_v!rus_
BGD

Član broj: 40451
Poruke: 313
*.dsl.siol.net.



+1 Profil

icon Re: LCD-TV umjesto monitora???10.03.2007. u 11:39 - pre 208 meseci
Citat:

1366x780 (ili koja je tacna) podrzava, znaci radi na njoj bezprijekorno, ali tu sam dodao i da radi i na manjim rezolucijama, za primjer sam naveo 1024x768 jer je neko pitao da li ce moci da radi kao klasicni monitor, tj. da radi na razlicitim rezolucijama...


Ok, tome je zanimalo. :)

Citat:

Druga stvar, zasto convert DVI/RGB, iz jednog prostog razloga: izlaz na grafickoj je 2xDVI (bilo je i 1xDVI & 1xRGB, jer sam je nedavno kupio, ali nisam htio tu soluciju), a ulaz na TV-u je RGB (ima i HDMI i pun klinac drugim, ali nema DVI) i zbog roga sam ga samo convert u DVI/RGB!!!


Mislio sam da pod RGB misliš na komponentni RGB (znači 3 činča, po jedan za svaku boju), nisam znao da misliš na VGA prilkučak.
HDMI je u suštini DVI-D, uzmi samo konvertor DVI->HDMI i dobićeš dosta kvalitetniju sliku, jer tako izbegavaš dig. -> analog -> dig. konverziju (VGA kabl)

Pozdrav i hvala na informacijama iz prve ruke
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.8.14.vie.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: LCD-TV umjesto monitora???10.03.2007. u 13:19 - pre 208 meseci
Citat:
_v!rus_: Mislio sam da pod RGB misliš na komponentni RGB (znači 3 činča, po jedan za svaku boju), nisam znao da misliš na VGA prilkučak.
HDMI je u suštini DVI-D, uzmi samo konvertor DVI->HDMI i dobićeš dosta kvalitetniju sliku, jer tako izbegavaš dig. -> analog -> dig. konverziju (VGA kabl)

Pozdrav i hvala na informacijama iz prve ruke



Eh kad bi bilo tako lagano :-)

Naime, taj konverter je 30-ak€ (sto je puno hehe), druga stvar, nije mi tu blizu, inace bi ga spojio tako, nego sam s kompa s DVI izlaza konvertirao odmah na VGA kabal, i to se oduzilo do ca.15m kabla, i direkt u TV, a nemam u komadu toliko DVI kabla, nego imam samo dva toliko duga VGA i njih sam nastavio... Inace, moza bih i razmislio o toj soluciju DVI/HDMI (imam ja 20-ak DVI/DVI kablova od oko ~2m, ali onda mi treba onih nastavaka - spojnica sto ih spajaju jer su svi muski, a 1kom kosta 5€)!!!

Uglavnom radi.. a kada bude zamijenio monitor onda ce vjerovatno tako i biti ukopcan!!!
 
Odgovor na temu

mcdoc
Smederevo

Član broj: 84985
Poruke: 342
91.150.106.*



+1 Profil

icon Re: LCD-TV umjesto monitora???14.03.2007. u 14:11 - pre 208 meseci
Odlicna tema!

Da li ste ispitivali i razlicite refresh rate? 50 - 60 Hz ako moze? Ima novih LCD TV
sa 100 Hz refresh rate. Meni se svidja Philips 32 PF.
Drugo pitanje, koliko znam ima i grafickih sa HDMI izlazom, jeste li mozda to probali?
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.8.14.vie.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: LCD-TV umjesto monitora???14.03.2007. u 16:20 - pre 208 meseci
E ovako.... ja sam probao nekoliko refresh rate, tj. samo sam prebacivao u postavkama graficke, nisam se puno backao time...

Radi normalno i na 60,72,75... na 100 nisam jer nemam taj TV, ali sam ih vidio u prodaji i nije mozda lose kupiti s tim ako se ima mogucnosti!!!

Drugo HDMI, tj. kod mene na grafickoj je onaj izlaz S-Video i imam od nje kablove koji se granaju na component (crveni, zeleni, plavi), ali slika nije nesto uopce, stovise ni ne valja bar meni, za razliku od VGA!!!

Znaci ako te bas zanima frekfencija 50 ili neka, javi pa cu da ti i to provjerim i dam ti rezultate, i mogu ti staviti i koju sliku ako treba!!!
 
Odgovor na temu

izida
stojanovic aleksandar
bgd

Član broj: 97823
Poruke: 1886
*.wireless.org.yu.

Sajt: www.youtube.com/watch?v=9..


+22 Profil

icon Re: LCD-TV umjesto monitora???14.03.2007. u 17:44 - pre 208 meseci
sa cim je najbolje povezati kuciste i LCD da bi izvukao maksimum
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.8.14.vie.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: LCD-TV umjesto monitora???14.03.2007. u 22:10 - pre 208 meseci
A prijatelju, s cim je najbolje??? Pa s onim sto ti prilike pruzaju, ili ako mislis da ulozis pare velike, onda se lako nade rjesenje!!!

Npr. HDMI kablom, ali to kosta puno, puno love... 2m ~40€ neka lijeva marka, a za ostale da i ne govorim!!!

Drugo, s normalnim VGA kablom s kojim ide i monitor, kao sto sam rekao rezultati su fenomenalni (ali nemojmo pretjerivati, isto sam rekao, ako vam sluzi za profesionalnu obradu fotografija, i sl. stvari - za to postoji posebni monitori!!!)!!!

Sa DVI kablom bi trebalo da je dobro, ali nazalost nemam taj ulaz na TV-u!!!

Druga vazna stvar je, kakvu grafu imas!!! Tako da utjece mnogo faktora da bi se izvukli dobri rezultati - npr. nece davati neki TV od 1000€ HD Ready istu kvalitetu slike kao neki od xxxx€ Full HD!!!
 
Odgovor na temu

izida
stojanovic aleksandar
bgd

Član broj: 97823
Poruke: 1886
*.wireless.org.yu.

Sajt: www.youtube.com/watch?v=9..


+22 Profil

icon Re: LCD-TV umjesto monitora???14.03.2007. u 22:41 - pre 208 meseci
pa naprimer TV koji ima rezoluciju 1366x768 i kupim graficku koja podrzava tu istu rezoluciju,koji su mi onda kablovi dovoljni?
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.ben.tuwien.ac.at.



+2 Profil

icon Re: LCD-TV umjesto monitora???15.03.2007. u 15:37 - pre 208 meseci
Ako nemas drugi, ili ti ne podrzava, onda VGA, tako sam ja bar!!!

Naravno moze i sa DVI (i HDMI)
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: LCD-TV umjesto monitora???18.03.2007. u 11:00 - pre 208 meseci
Citat:
mcdoc: Odlicna tema!
Da li ste ispitivali i razlicite refresh rate? 50 - 60 Hz ako moze? Ima novih LCD TV
sa 100 Hz refresh rate...

Ovo nema veze kod lcd panela, tj. ne postoji fiksni refresh rate, vec je pisano o tome!
panel od 8 mS ima 125 Hz max odziv i to je jedini podatak koji je bitan po pitanju brzine...
...
Kod tih povezivanja svim tim HD, dza bu kablovima razlika koju cete ostvariti je manja od
10%, sve je to mamipara za naivce...poz
 
Odgovor na temu

_v!rus_
BGD

Član broj: 40451
Poruke: 313
*.dsl.siol.net.



+1 Profil

icon Re: LCD-TV umjesto monitora???23.03.2007. u 23:24 - pre 207 meseci
Upravo sam saznao, nazalost POSLE kupovine DVI-HDMI kabla od 50-ak eura, da vecina HDTV-a sa HDMI prikljuckom NE PODRZAVA nijednu ne-hd rezoluciju preko tog prikljucka. Znaci, LCD koji ima native rezoluciju 1360x768 NE PODRZAVA tu svoju rodjenu rezoluciju preko HDMI kabla, samo 720 i 1080 rezolucije. Tuzno je to sto i jednu i drugu varijantu ugradjeni scaler skalira na svojih 768 piksela, ali ako mu dovedes 768 piksela nece da ih prikaze... :(

Svoju native rezoluciju (i jos par drugih koje naravno skalira) moze dobiti SAMO preko D-SUB prikljucka (klasicni VGA), tako da ne bacajte pare (kao ja) na skupe DVI-HDMI kablove, velika je verovatnoca da necete dobiti bas to sto trazite. Filmovi i igre izgledaju fantasticno (skaliranje im daje odlican, "hardverski" filter efekat), ali pikselsku preciznost necete dobiti preko HDMI-a. Razlozi za to su izgleda u postavci HDTV standarda (sumnjam da su toliki idioti da takvu stvar urade cisto 'nako), ali sta je-tu je, znaci D-SUB ili ako ima neki TV koji ima bas DVI-D ulaz, nikako HDMI.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: LCD-TV umjesto monitora???

[ Pregleda: 8492 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.