Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Huawei mt882 vs. workgroup... Huawei Wins!

[es] :: ISP :: ADSL :: Huawei mt882 vs. workgroup... Huawei Wins!

[ Pregleda: 3026 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abraksas

Član broj: 14071
Poruke: 43
91.150.117.*



Profil

icon Huawei mt882 vs. workgroup... Huawei Wins!25.02.2007. u 15:59 - pre 208 meseci
Nadam se da će ovog puta ovaj topic opstati... jer je misteriozno nestao sa foruma Home Networking... Ponoviću celokupan tekst, pa ko može da pomogne nek savetuje... Hvala unapred.

Dragi moji...

Elem, usrećen sam jednim komadom Huawei-a SmartAX MT882 adsl modemom.
Dok sam koristio dial-up dva računara su bia povezana u mrežu preko sweex-ovog switcha, na taj način da jedan od njih bude gatewaz ovom drugom, jer se na njemu nalazio modem. Oba računara su se videla u workgroupu i svi mrežni servisi su fino funkcionisali.

Kad je Huawei došao na svoje mesto (na jedan od praznih portova na switch-u ) računari su sa subneta 192.168.0.x prebačeni na 192.168.1.x i na oba su postavljeni Default Gateway i Primary DNS Server na adresu rutera, tj. 192.168.1.1.
Najzad sam dobio ono što mi je bila dugogodišnja želja - internet veza na bilo kom od računara ili na oba, bez obaveze da jedan računar radi konstantno. Moram da priznam da sam zaista zadovoljan trenutnom situacijom što se tiče ovog dela priče.
Problem leži u tome što mi se računari više "ne vide" kako treba...
Workgroup više ne funkcioniše... To i nije neki problem, jer estetika mi nikad nije bila preterano bitna, tj. može se računarima pristupati i preko ip-a. S jednog računara na drugi to i mogu da uradim, sa drugog ne... Naravno da ni ne pominjem to da telnet i slični servisi ne funckionišu ni u jednom smeru.

Znači, najlepše bi bilo kad bi:
- bilo koji od računara i dalje mogao da direktno pristupi internetu bez potrebe da drugi računar radi;
- oba računara opet mogla da normalno funkcionišu u mreži kao ranije.

Imate li neku korisnu, konstrutkivnu ideju, predlog, savet?

P.S. Da naglasim da sam testirao sve moguće varijante uključenih i isključenih (deinstaliranih) firewall-ova i sl.
 
Odgovor na temu

zvele73
Jagodina

Član broj: 42243
Poruke: 66
*.nasamreza.com.

ICQ: 273007944


Profil

icon Re: Huawei mt882 vs. workgroup... Huawei Wins!25.02.2007. u 19:04 - pre 208 meseci
Ja sam to resio tako sto sam IP i DNS postavio na automatic ,a u podesavanjima mt882 moras da postavis da on automatski podesava sve IP adrese.
Dok sam pre toga sam nesto stelovao IP adrese ili nije radilo ili je radilo dok ne iskljucim modem a posle opet nikako.
pozdrav
 
Odgovor na temu

abraksas

Član broj: 14071
Poruke: 43
77.46.232.*



Profil

icon Re: Huawei mt882 vs. workgroup... Huawei Wins!23.04.2007. u 07:47 - pre 207 meseci
Ja sam ipak odabrao sledeći pristup. Računarima su dodeljeni fiksni parametri, između ostalih IP-ovi, koje koristim za pristup. Ni ne pokušavam da osposobim više od toga. :)
Za one koji bi ipak voleli da pristupaju svojim računarima u mreži preko computer name-a (stvar estetike), predlog da to reše preko hosts fajla.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Huawei mt882 vs. workgroup... Huawei Wins!23.04.2007. u 09:26 - pre 207 meseci
Citat:
abraksas: Nadam se da će ovog puta ovaj topic opstati... jer je misteriozno nestao sa foruma Home Networking...
pogledaj svoj profil. poruka je tamo, samo je verovatno neko od mod-ova prebacio u temu koja se bavi tvojim i slicnim problemom, sto znaci da nije bilo potrebe da otvaras novu temu...
... narocito zato sto adsl router tesko da ima neke veze sa problemom, a i vec postoji tema o ovom adsl routeru, tako da si i ovde pokrenuo novu temu bez potrebe...

clan 2. pravilnika: Ne ponavljajte teme
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Huawei mt882 vs. workgroup... Huawei Wins!

[ Pregleda: 3026 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.