Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9571 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine22.02.2007. u 07:52 - pre 209 meseci
Danas je Canon "diskretno" ponovio da zeli da ostane dominantan medju fotografima kojima je potrebna brzina (u svakom pogledu). Novi EOS 1D Mark III snima 10 fotki u sekundi, ima novi senzor od 10MP, moze da snimi 110 jpeg ili 30 RAW fotki u nizu, ISO 6400 i, drz'te se, ima zivi prikaz na displeju (bez posebnih senzora i sl. radi se o dizanju ogledala)!






[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 22.02.2007. u 09:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine22.02.2007. u 08:15 - pre 209 meseci
Uz novo telo izbacena je i nova verzija objektiva EF 16-35mm f2.8L kao i nova verzija 580EX blica. Objektiv je unapredjen opticki (jaaao!!!) a blic je sada otporan na atmosferske i ostale gadne pojave (i 20% brzi)...


Evo i fotografija sa MkIII: http://www.canon.co.jp/Imaging/eos1dm3/eos1dm3_sample-e.html



 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine22.02.2007. u 08:22 - pre 209 meseci
Jos malo kopanja....


Eventualni problemi sa fokusom (FF i BF) sada ce biti lako resivi! Nema vise servisa i cekanja... Dovoljno je malo procackati po meniju:




Evo i knjiz'ce od 65 strana: http://www.jirvana.com/pdfs/EOS_1D_Mark_III_WP_070221.pdf
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine22.02.2007. u 08:43 - pre 209 meseci
Jos jedna novina u odnosu na ranije "keceve" je nova Li-Ion baterija (do sada su aparati 1D serije koristili veliku i teski NiMh bateriju) koja je laksa i sada se mnogo preciznije moze videti stanje baterije (koliko je snimaka ispucano, procenat napunjenosti i "svezina" baterije).

Zatvarac je sada deklarisan na 300.000 okidanja.
 
Odgovor na temu

dicus
Dimitrije Ostojić
BG

Član broj: 67412
Poruke: 12
*.ptt.yu.

ICQ: 41179118


Profil

icon Re: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine22.02.2007. u 08:43 - pre 209 meseci
To samo Canon može. Ovo je prevazišlo sva moja očekivanja.

# 10.1 Megapixel APS-H CMOS sensor
# 10 fps continuous shooting for up to 110 frames
# Dual “DIGIC III” processors
# New auto focus system with 19 cross type sensors
# EOS Integrated Cleaning System
# ISO 3200 (expandable to H:6400)
# 3.0” LCD with Live View mode
# Wider, brighter viewfinder

i jos brdo stvari za koje sam bio ubedjen da Canon nece menjati!

Jebiga, odlažem kupovinu MK IIn :)

Ultimativna fotografska sprava.


www.axelfoto.com "For photographers, by photographers."
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine22.02.2007. u 09:55 - pre 209 meseci
Ovo izgleda suludo dobro.

Jedino sto sam primetio je to sto je zatvarac deklarisan na 300.000 okidanja, a brzinom od 10 snimaka u sekundi, ispadne 8 i po sati rada... onako odokativno.

Ali, svaka im cast za ovu masincinu. Sad ce Nikon da se preznojava...
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine22.02.2007. u 10:23 - pre 209 meseci
Promenjen je i kontrolni sistem, vise nema rucne gimnastike i drzanja dva dugmeta uz vrtenije tockica!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine22.02.2007. u 10:32 - pre 209 meseci
A ja moram da uvidim da ce uskoro, vrlo brzo, doci do proboja raznih novih tehnologija na polju digitalnih aparata, uz pocetne cene koje su daleko nize nego ranije.

Sledece godine u ovo vreme mislim da ce da bude ludilo.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine22.02.2007. u 10:34 - pre 209 meseci
Mene je bas cudilo zasto do sada nisu ugradili opciju da se radi pregled na displeju tako sto se na dugme podigne ogledalo i pusti svetlo na cip.

U svakom slucau, ovo je prekretnica, sad cemo tek da vidimo raznih cuda na DSLR-ovima.
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
195.252.64.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine22.02.2007. u 10:37 - pre 209 meseci
Citat:
broker: Mene je bas cudilo zasto do sada nisu ugradili opciju da se radi pregled na displeju tako sto se na dugme podigne ogledalo i pusti svetlo na cip.

U svakom slucau, ovo je prekretnica, sad cemo tek da vidimo raznih cuda na DSLR-ovima.


Problem je bio u velikom senzoru koji nije mogao da isporuci live sliku.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine22.02.2007. u 10:42 - pre 209 meseci
Da se nadovezem - problem je u velikom senzoru koji se veliko pregrejavao za takve egzibicije...

Cekamo da Abdee uradi test....
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.theonlinetrader.com.



+1 Profil

icon Re: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine22.02.2007. u 15:53 - pre 209 meseci
Citat:
U svakom slucau, ovo je prekretnica, sad cemo tek da vidimo raznih cuda na DSLR-ovima.

1D3 je divan aparat, tehnološki dragulj. Međutim, nije nikakva prekretnica, ne donosi ništa zaista novo.
Live-View Olympus ima već skoro godinu dana, čiščenje prašine još mnogo duže. Kontrolni sistem se konačno modernizuje, bio je znatno iza konkurencije i prilično zastareo. 10fps je mehaničko-električni uspeh, ali nije novost.
Canon i dalje usavršava postojeće tehnologije do perfekcije (sem komandi i interfejsa, gde zaostaju), ali ne donosi zapravo nikakve inovacije.
Mene od sega najviše zanimaju potpuno novi AF i AE mehanizmi, posebno sa dodatkom AF kalibracije. TO bih jako voleo da vidim u srednjoj klasi (40D).
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine22.02.2007. u 19:27 - pre 209 meseci
Ne mora inovacija da bude prekretnica, dovoljno je sto se, recimo, neka postojeca tehnologija privede primeni.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
212.200.179.*



+1269 Profil

icon Re: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine22.02.2007. u 19:35 - pre 209 meseci
LV je lepa i korisna stvarcica. Ona nije novost, to je tacno, napravio je Oly ali jos pre njega je to napravio Canon na DSLRu. Medjutim nacin na koji se ova opcija ostvaruje je drugaciji i obecava expanziju noviteta i na ostalim modelima nize kategorije. Vrlo realno je ocekivati iste ili slicne funkcije i na D40 i na 450 ili kako ce to biti, jer ovaj D1m3 jeste revolucija ali mu je i cena takva. 4000 E nije mala para.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8369
*.3dnet.co.yu.



+1348 Profil

icon Re: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine22.02.2007. u 20:19 - pre 209 meseci
Saša, ne znam da li si probao AF na 30 D ili 400 D. Dosta je bolji od onog na 350 D ili 20 D. Ovo sa kalibracijom je dobra stvar i verujem da će 40 D to dobiti na realno upotrebljivom nivou.
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.theonlinetrader.com.



+1 Profil

icon Re: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine23.02.2007. u 10:14 - pre 209 meseci
^ Jesam malo probao 400D i sa malo svetla se brže snalazio nego 20D. AF modul sigurno može biti još bolji i zato se i nadam da makar centralna tačka od 1D3 sistema pobegne i završi kod 40D.

Ne razumem inače o kakvoj se revoluciji ovde priča? Šta 1D3 donosi revoluciono?? Meni se čini da većina ljudi uopšte ne vidi dalje od Canon/Nikon osovine. Recimo i Nikon D40 je pominjan kao "revolucionaran" što se cene tiče, a Pentax K100D se prodavao za manje, kao i Oly E500. Posmatrano samo u C/N svetu, 1D3 je možda revolucionaran, ali ukupno gledano ne vidim ništa novo ni u ideji ni u primeni.

To ne znači da je 1D3 dosadan aparat, na protiv, radi se o sportskom i novinarskom optimumu. Za te korisnike jedino je D2Xs vredan pomena uopšte pored ovog aparata.
Mene ovaj aparat ne zanima ni malo. Da ga dobijem kao poklon, zamenio bih ga odmah za 5D i za razliku kupio 24-105 IS :).
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine23.02.2007. u 13:05 - pre 209 meseci
Revolucionaran aparat je aparat koji donosi nesto apsolutno potpuno novo i nevidjeno. Takav je bio prvi digitalni SLR (jasno...), takva je bila Minolta 7D (Anti Shake), takav je Olympussy E330 (live view i nista vise doduse...)... Ako cemo jos dublje u proslost takvi su bili prvi aparati za cije nosenje nije bio neophodan sluga, prvi refleksni aparatu, prvi AF aparati i td. EOS 1D Mk. III nije nista od toga. U pitanju je "samo" evolucija dokazanog i odlinog alata.

Laicima se sve ovo cini kao svemir ali evo sta o MkII misli drug Marko Kecman a.k.a. Achro a.k.a. Jebeno dobar fotograf koji vec oko godinu dana koristi Mk.II:

Citat:
ja sam, naravno, razocaran...

"single click" interface je apsolutno amaterski... plus "double click" interface kod mkiiN po meni mnogo korisniji i BRZI nego sa jednim klikom... kad koristite godinu dana aparat, i onda uzmete u ruke nesto poput 20d, 30d, dozivite blagu katastrofu koliko je "single click" ustvari... spor! i ovde ne mislim na brzinu software-a, nego na kretanje kroz menije...

jeste da je potrebno dve ruke da bi menjali nesto na aparatu, ali stvar ide mnogo gladje, jer realno.. imate manje "clickova"... plus ne moze da dodje do situacije da se nesto slucajno promeni dok vam aparat visi oko ramena ili se gurate kroz proteste...

cak sam ovih dana razmisljao kako bi bilo cool da se i expozicija menja kao i sve drugo... sa dve ruke...
ali ovo je vec sve stvar licnog izbora... voleo bi da mi ostave "double click" interface! VRATITE!!!!


- AF-on dugme je najveca moguca kozmeticka prevara...
na identicnom mestu se i na mkIIN nalazi dugme koje (meni) sluzi za fokus na centralnu tacku, dok je pored njega "zvezdica" koja mi fokusira na izabranu AF tacku...


- 10fps... sta reci... ovo je jedino potrebno i iskoristivo sportskim i wildlife fotografima... i sa 8fps postizete i vise nego sto je potrebno za klasicno everyday fotkanje...

- 10Mp.. ok... za 2mp necu umreti a i 8mp je i vise nego dovoljno za vrlo ozbiljne printove..

- 6400ISO... pozdravljam, ali... 3200 je na mkiiN upotrebljivo za printove do 10x15cm... a i vec se na display-u vidi shum... mogu samo da zamislim taj 6400... ali ajde da kazemo da je ovo (kao) novina...

- 3.0'' LCD je apsolutna katastrofa! i ovaj 2.5'' mi ide na q..c! sliku na displeju gledam samo da bi proverio expoziciju... i promenio stavke u meniju... cak i review drzim na off... meni dovoljno i 1.5'' LCD

- live view necu ni da komentarisem...

- veoma pozdravljam veci i svetliji viewfinder! to je svakako trebalo i nikad ga je dosta..

- takodje pozdravljam i cleaning system, s obzirom da se 1.3x senzor mnogo vise i brze isprlja od 1.6x


Radove gorepomenutog drugara mozete videti ovde: http://www.xaocphoto.com/
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine23.02.2007. u 13:51 - pre 209 meseci
Kako su glupi ovi u Canon-u, trebali su da konsultuju coveka...
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine23.02.2007. u 20:16 - pre 208 meseci
Aleksandre, nije stvar u tome ko ce prvi ubaciti novost, vec ko nece unishtiti ostatak aparata time :) Dzabe olimpusu liveview na E330 kada je zbog toga viewfinder koji je mnogo bitniji, neupotrebljiv, kada je ceo aparat spor ko baba od puza. Taj liveview na njemu je bio chist marketing. Nije dovoljno samo ubaciti neku opciju bilo kako u bilo koji aparat, vec da ta funkcija radi kako treba i da ne unazadjuje ono shto vec postoji sto godina, a ako je taj aparat istovremeno vrhunski, to je pravi paket. Shto se tiche komandi, to je samo stvar navike, ja se recimo nisam navikao na komande kod 7D, ma koliko pokushavao. Sve su pokushali da stave eksterno, pa to "gushi" bitne komande, i morash da trazish dugme koje ti treba za svakodnevno fotkanje :)



[honda]
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine24.02.2007. u 11:08 - pre 208 meseci
Citat:
Kako su glupi ovi u Canon-u, trebali su da konsultuju coveka...


Konsultovali su oni takve ljude kad su pravili prve "keceve" i to su bile bas reporterske masine. Kod Mark III su konsultovali i mislili na sasvim drugacije kategorije korisnika. Mark III ce biti privlacniji pticarima (na primer) i lakse ce ga savladati oni koji prelaze sa nekih dvocifrenih tela.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon EOS 1D Mark III - novi šampion brzine

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9571 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.