Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Promena porta za winbox, da li je moguce?

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Promena porta za winbox, da li je moguce?

[ Pregleda: 3788 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Promena porta za winbox, da li je moguce?22.09.2006. u 02:04 - pre 212 meseci
Situacija je sledeca. Winbox se konektuje na MT preko porta 8291 to svi znamo.

Na glavnom routeru nalazi se MT i on ima javnu IP adresu.

Ja sam podesio da preko port forwarding-a pristupim jednom lokalnom routeru koji takodje ima MT, tako da mi preko porta 2222 otvara port 8291.

Poblem nastaje kada pokusam da se preko winbox-a konektujem na taj lokalni router jer kada upisem javnu IP:2222 i pokusam da se konektujem, vidim da pise da se on konektuje na port 8291 i otvara mi glavni router...

Kako mogu winbox da nateram da se konektuje na port 2222 koji vodi to jednog lokalnog routera posto ako to ne moze da se izvede, ne znam kako bi drugacije moglo da se podesi ovo sto zelim da uradim :-/


Imate li neko resenje za ovaj problem?

Hvala
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

bane980

Član broj: 41221
Poruke: 55
*.informatika.com.



Profil

icon Re: Promena porta za winbox, da li je moguce?22.09.2006. u 08:05 - pre 212 meseci
Deafault port za logovanje na ruter preko winboxa je 80, osim ako to nisi promijenio.

Znaci nesto ovako:

Code:
 /ip firewall nat add chain=dstnat dst-address=IP  protocol=tcp dst-port=2222 \
    action=dst-nat to-addresses=IPnatovanogMTa  to-ports=80 


I naravno moras podesiti src-nat za natovani MT.
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Promena porta za winbox, da li je moguce?22.09.2006. u 09:20 - pre 212 meseci
A zar to nije webbox port za pristup iz browser-a?
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

bane980

Član broj: 41221
Poruke: 55
*.informatika.com.



Profil

icon Re: Promena porta za winbox, da li je moguce?22.09.2006. u 09:30 - pre 212 meseci
Jeste ..i to je!

Na http://www.mikrotik.com/docs/ros/2.9/guide/winbox imas sve sto ti je potrebno.
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Promena porta za winbox, da li je moguce?22.09.2006. u 10:11 - pre 212 meseci
To sam kao nesto gledao i pise ako neko ne moze da se konektuje, da proveri da li je www service na port 80... mada ja i kad ga ugasim i promenim port u nesto drugo, i dalje bez problema ulazim preko winbox-a na port 8291 :-/
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

bane980

Član broj: 41221
Poruke: 55
*.informatika.com.



Profil

icon Re: Promena porta za winbox, da li je moguce?22.09.2006. u 10:26 - pre 212 meseci
Da bi mogao da radis preko winbox konzole prvo se moras logovati na ruter:

Citat:
logs on to the router by specified IP address (and the port number if you have changed it from the default value of 80) or MAC Address (if the router is in the same subnet), user name, and password.


A zatim pocinje sa radom winbox konzola

Citat:
The Winbox Console uses TCP port 8291. After logging onto the router you can work with the MikroTik router's configuration through the Winbox console and perform the same tasks as using the regular console.


Znaci postavi nat kako sam ti prije napisao.

 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Promena porta za winbox, da li je moguce?22.09.2006. u 10:44 - pre 212 meseci
Mogu ja da dodjem do porta 80 na tom lokalnom routeru preko porta 2222 ali to nista ne njema, jer kad nakog toga ukucam u winbox javnu IP glavnom router, on mi otvara njegov winbox, a ne od onoga sa lokalne mreze, jer ne postoji mogucnosti da u winboxu ukucam na koji port da se kaci... tj. nesto sto sam probao bilo je da ako na tom routeru na portu 8291 nema nicega, onda on pokusava na port 2222 ako mu upisem IP:2222 ali problem je sto ga na portu 8291 uvek ceka winbox...

jedino da se i na tom glavnom routeru uradi port forwarding pa da se i tom boxu pristupa preko porta 2221 recimo, a da se port 8291 blokira i onda preko njega nece biti nista, pa ce winbox probati da udje na port 2221...
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

bane980

Član broj: 41221
Poruke: 55
*.informatika.com.



Profil

icon Re: Promena porta za winbox, da li je moguce?22.09.2006. u 11:04 - pre 212 meseci
Malo si nejasan, al pretpostavimo da te razumijem. Probaj sa redirect ...
Vise ne znam sta bi drugo trebao raditi

Code:
add dst-address=JavnIPrutera:2222 protocol=tcp action=redirect \
    to-dst-address=IPnatovanogRutera 



Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Promena porta za winbox, da li je moguce?

[ Pregleda: 3788 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.