Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta znači "definisati atribute čvrstih diskova"

[es] :: Linux hardware :: Šta znači "definisati atribute čvrstih diskova"

[ Pregleda: 3688 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

parmin

Član broj: 73138
Poruke: 547
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Šta znači "definisati atribute čvrstih diskova"21.02.2007. u 13:41 - pre 208 meseci
Video sam na jednom postu da u Biosu postoji nešto kao defonisanje atributa čvrstih diskova. Šta to znači?
Učim engleski, naučiću ga jednog dana
 
Odgovor na temu

slacker

Član broj: 14720
Poruke: 1049
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Šta znači "definisati atribute čvrstih diskova"21.02.2007. u 20:54 - pre 208 meseci
Vjerojatno se misli na postavke kao što su prepoznavanje geometrije (LARGE, LBA i ostale), SMART isl. Pogledaj u BIOSU što imaš.
 
Odgovor na temu

parmin

Član broj: 73138
Poruke: 547
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Šta znači "definisati atribute čvrstih diskova"03.03.2007. u 06:37 - pre 208 meseci
Ovo sam u Biosu i našao, pa mi nije jasno. Pisac to nije dobro objasnio. Njemu je verovatno to jasno, ali meni nije i ukočilo me je sa proučavanjem.
Učim engleski, naučiću ga jednog dana
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Šta znači "definisati atribute čvrstih diskova"10.04.2007. u 17:00 - pre 207 meseci
@parmin: moj savet ti je da se držiš podalje od BIOS-a dok ne budeš tačno znao šta znače izrazi spomenuti u ovoj temi (LBA, CHS, SMART, ...).

Što se toga tiče, pogledaj knjigu „PC Hardware in a Nutshell“ ili „Mike Meyers' A+ Guide to PC Hardware“. Možeš i da nađeš neku sličnu knjigu na našem - viđao sam po knjižarama...
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: Šta znači "definisati atribute čvrstih diskova"

[ Pregleda: 3688 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.