Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama

[es] :: IS i ERP :: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 284971 | Odgovora: 1124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dusan2510
Dusan Misic
Nis

Član broj: 67050
Poruke: 57
*.medianis.net.

Sajt: www.elefmagazin.com


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama01.03.2007. u 14:36 - pre 208 meseci
Tako je. Forum je forum. Ima history :)

Na kraju bi mogli da izvucemo neki rezime i da napravimo "nas" tutorial kako i sta treba uraditi. Da to bude reseno tako da kada i starija garda radnika moze da procita i sami odrade (uz kaficu - naravno)

P.S. Da li radi irc? Meni nesto nece da se connectuje!

[Ovu poruku je menjao Dusan2510 dana 01.03.2007. u 15:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MARS4
Vladan Ulardzic

Član broj: 128269
Poruke: 27
212.200.221.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama01.03.2007. u 18:18 - pre 208 meseci
Pozdrav svima,

U vezi sa predlogom za opensource - zbog dalje kompatibilnosti svih domova zdravlja i svih platformi - koliko je Vas koji su zainteresovani za integraciju kompletne dokumentacije preko Openoffice-a i da u sve to dodamo Javu (koja radi na svemu) ? Da cujemo predloge !

Predlozio sam Openoffice - radi je Sun - nema monopola.

Izmene koje napravi bilo ko u svetu - mozemo i mi koristiti, izmene koje napravi bilo koji programer bilo kog doma zdravlja moze koristiti bilo koji drugi programer doma zdravlja. Zamislite sledece: direktno povezivanje svih domova zdravlja koriscenjem ADSL-a - znaci da krenemo da koristimo nesto sto cemo koristiti svi zajedno narednih 10 godina ! Programskih resenja vec ima sasvim dovoljno - a koriscenjem ovog foruma - svi mozemo da napredujemo 1000 puta brze - evo vec se javio BitImpeks i aktivno ucestvuje u forumu. Dajte da ukljucimo jos vise ljudi pa da sve ovo ide jos brze.

Gore navedeno je upuceno svim ljudima dobre volje i nije napisano da bilo koga ugrozi.

Kontakt: [email protected]
 
Odgovor na temu

krilezr
Kristijan Babinski
DAD Draexlmaier Automotive doo -
Zrenjanin
Zrenjanin

Član broj: 125984
Poruke: 68
*.ptt.yu.

ICQ: 30998462


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama01.03.2007. u 18:35 - pre 208 meseci
Hehej evo imamo vec i jednog epidemiologa... Pozdrav skinji!!!

Upamtio sam vas sa Medifarm sastanka i hteo sam da se javim da negiram tvrdnju da je bolje da da se podaci prikupljaju po opstinama ili slicno. Mislim da je ovaj centralizovani pristup sto su smislili ovi iz Bitimpeksa ok, jer je u informatici uvek dobro da su svi podaci na jednom mestu a ne rastrkani po opstinama. Jedino treba onaj server da radi brze a ne da cekamo 3 dana dok se ne obrade podaci!!!! Mada sam primetio da su tu nesto unapredili. Naravno ne sme da fali i na tehnickoj podrsci. Svaka uredna firma ima tzv. Call Centar koji pomaze svojim korisnicima pri koriscenju njihovih proizvoda.
Ono sa azuriranim podacima je u novoj aplikaciji uradjeno, nadam se da ce to i vama odgovarati.
Na ovom mestu bi hteo i da napomenem da onaj sajt RZZOa moze i malo bolje da izgleda. Pogotovo onaj deo sa www.rzzo.sr.gov.yu\nextefzus ili vec kako. Molim vas!!! To su 30 minuta posla, a ljudi bi rekli, ej pa ovi su se poboljsali i rade nesto.


@Sloba
Jel je moguce da se Next aplikacija poveze na ODBC pa da ga onda svako kaci na udaljenu bazu kakva mu odgovara???

Inace sam se prebacio na Access 2000 i radi. Cesto mi se javila potreba da napravim neki statisticki upit sa reportom pa onda Convertuj bazu ubaci upit i report a ne mogu da ga vratim u Access 97. Ovo mi je jako pomoglo. Hvala, samo napred i pozdravite Marijanu, ne znam kako izgleda ali je mnogo prijatna i pomogla mi je u par situacija.


www.klubputnika.com ...pridruži se
 
Odgovor na temu

MARS4
Vladan Ulardzic

Član broj: 128269
Poruke: 27
212.200.221.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama01.03.2007. u 18:57 - pre 208 meseci
Pozdrav,

U vezi sa:

@Sloba
Jel je moguce da se Next aplikacija poveze na ODBC pa da ga onda svako kaci na udaljenu bazu kakva mu odgovara???

Odgovor je da je moguce - treba formirati u MS ACCESS-u u modulima subproceduru ili proceduru sa odgovarajucim SQL-om i mozete preuzimati podatke iz bilo koje druge baze: www.microsoft.com/kb ;
Takodje mozete preuzimati i iz .txt ili XML-a direktno u MS ACCESS (code imate u forumu za MS ACCESS elitesecurity-a).

Sretno !

kontakt: [email protected]

PS: da li neko moze da mi posalje praznu novu bazu NexT-a da bih mogao da Vam dam program za Import koju bi svako od domova zdravlja mogao sam koriguje i koju bi svi zajedno mogli da koristite - code ce Vam biti potpuno otovren i dokumentovan. Cilj ove akcije jeste da SVI idemo BRZE napred.

[Ovu poruku je menjao MARS4 dana 01.03.2007. u 20:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

m.petrovic
Milan Petrovic
Atina

Član broj: 41002
Poruke: 122
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama01.03.2007. u 20:18 - pre 208 meseci

Citat:
Zamislite sledece: direktno povezivanje svih domova zdravlja koriscenjem ADSL-a



Juče (28.02.2007) je upravo završen projekat povezivanja svih filijala i ispostava RZZO-a (oko 170 lokacija bez Kosova) u jedinstvenu mrežu. RZZO takođe koristi neki softver za svoje potrebe i osnovni cilj povezivanja je bio upravo centralizovanje baza podataka o korisnicima zdravstvenog osiguranja. Ne znam da li su ti programi kompatibilni (onaj što koristi RZZO i onaj iz domova zdravlja) ali ako jesu, i ako RZZO-u to radi OK, zašto i vi ne biste pokrenuli inicijativu za sličnim povezivanjem? Samim tim bi se promenio i način na koji bi vaša aplikacija radila i verujem da bi dosta toga bilo olakšano...


Never argue with an idiot. They
will drag you down to their level, then
beat you with
experience.


Milan
Petrovic | Blog
 
Odgovor na temu

M902
Kovačica

Član broj: 25469
Poruke: 51
*.kovnet.co.yu.

ICQ: 156114016
Sajt: dzkov.rs


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama01.03.2007. u 20:58 - pre 208 meseci
Citat:
m.petrovic: Juče (28.02.2007) je upravo završen projekat povezivanja svih filijala i ispostava RZZO-a (oko 170 lokacija bez Kosova) u jedinstvenu mrežu.


To je projekat... do izvodjenja je još daleko, napr, naša ispostava je na cenrali koja nema ADSL.

Inače tako nešto (ako nam daju pristup, a obećali su) će drastično smanjiti probleme fakturisanja. U stvari predviđam da će tak onda biti izmena u e-fakturi koje će omogućiti kvalitetan rad i da je i ovo dosad vežba.

Po meni postoji par principa koji se moraju ispuniti da bi sve ovo pravilno funkcionisalo:
- Podatke o uslugama treba prikupljati tamo gde se one i dešavaju, na šalterima i u ordinacijama uz pomoć aplikacija koje će pojednostaviti rad osoblja. Dakle bez prepisivanja, reckanja, čaršava i drugih gluposti.
- Treba kompletno programsko rešenje koje će imati viziju da globalno reši elektronsku evidenciju u ZU, ili bar ponuditi sistem baza koje bi ZU morale da vode. Nije evidencija ka Zavodu jedina koja nam treba.
- Ustrojiti Matičnu evidencija o osiguranim licima i korišćenju prava iz obaveznog zdravstvenog osiguranja, i omogućiti pristup podacima potreban za ZU. Pogledati malo okolo kako se to već rade u savremenom svetu.
- Definisati Šifarnik Zdravstvenih usluga koje se obezbeđuju iz sredstva obaveznog zdravstvenog osiguranja u smislu člana 45 zakona o Zdravstvenom osiguranju, tako da ZU zna i koristi šifre usluga koje je ugovorila sa Zavodom.

Recimo par mojih za početak.

 
Odgovor na temu

m.petrovic
Milan Petrovic
Atina

Član broj: 41002
Poruke: 122
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama01.03.2007. u 21:25 - pre 208 meseci


Citat:
To je projekat... do izvodjenja je još daleko, napr, naša ispostava je na cenrali koja nema ADSL.



Nema to veze. ADSL-om je povezano tek nekoliko ispostava RZZO-a i to sve iz Beograda. Skoro svi ostali su vezani preko FR veze. Konkretno, baš Kovačica je vezana preko FR-a 128/128 na Pančevo, a od Pančeva je L3 VPN link ka MPLS mreži Telekoma brzine 2Mbps...
Never argue with an idiot. They
will drag you down to their level, then
beat you with
experience.


Milan
Petrovic | Blog
 
Odgovor na temu

Dusan2510
Dusan Misic
Nis

Član broj: 67050
Poruke: 57
*.medianis.net.

Sajt: www.elefmagazin.com


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama01.03.2007. u 21:36 - pre 208 meseci
@MARS4

Genijalno resenje!!! Ja sam dolazio do ideje da na ove starije kompove instaliram neku od distribucija Linuxa i preko WINE-a da instaliram NexTZUS ali bi mi trebalo dosta vremena da to izkonfigurisem i nisam siguran da bi se radnici slozili sa tim. No, skrenuo sam sa teme na kratko. To sto si ti predlozio ja podrzavam i hteo bih da ucestvujem u tome! No jedino nam sada ostaje da sto pre nadjemo resenje za sva gore postavljena pitanja o (ne)funkcionisanju odredjenih delova NexT-a. Pozdrav
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
212.200.78.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama01.03.2007. u 21:38 - pre 208 meseci
Citat:
MARS4:
PS: da li neko moze da mi posalje praznu novu bazu NexT-a da bih mogao da Vam dam program za Import koju bi svako od domova zdravlja mogao sam koriguje i koju bi svi zajedno mogli da koristite - code ce Vam biti potpuno otovren i dokumentovan. Cilj ove akcije jeste da SVI idemo BRZE napred.

[Ovu poruku je menjao MARS4 dana 01.03.2007. u 20:34 GMT+1]


Evo poslaću ti ja sutra kada budem u firmi. Samo mi kaži iz koje galaksije dolaziš? Šta više da importujemo? Ako misliš na protokole to radi, a ostalo smo već importovali i to nam treba sada i ko zna kada.

Ako neradiš u zdravstvu molim te kaži u kom si domenu. Ponoviću još jednom, Ovo je tema o NEXTZUS.EXE koji treba da radi sada i odmah. Sva rešenja za sedam dana, nedelja, godina, su zakasnela rešenja. Znači ovde pričamo o programu kakav je takav je, da nam radi POS'O dok neko kao ti ili mi ne napravi bolje rešenje i ako je moguće džabe. Stav nas je da nećemo da damo ni kinte za nešto za šta je neko već dobio pare, i za nešto što je drugima u interesu. Znači RZZO je kupio NEXTZUS, a mi hoćemo i moramo da ga kristimo kakav je takav je, i da nateramo da ga naprave što bolje. Ako se u medju vremenu pojavi neka bolja i nova aplikacija i pri tome OPEN nema problema.

Pozdravljam tvoj entuzijazam i neka te sila prati Džedaje.
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
212.200.78.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama01.03.2007. u 21:46 - pre 208 meseci
Citat:
Dusan2510:.....Linuxa i preko WINE-a da instaliram NexTZUS ali bi mi trebalo dosta vremena.....


Huh, teško. Pa program kada baza naraste teško radi i na WIN na starijim konfiguracijama, a ne još da radi preko emulatora na LINUX-u, a da nekažem tek to umrežavane preko SAMBA-e. Ma treba samo smanjiti na minimu ove šifarnike i što manje podatatka da ide kroz mrežu.

Evo jednog predloga za BITIMPEX. DA li možete da razdvojite bazu na onu koja će biti na serveru, a šifarnike da svaki terminal vuče sa svog harda?
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

MARS4
Vladan Ulardzic

Član broj: 128269
Poruke: 27
212.200.221.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama01.03.2007. u 23:03 - pre 208 meseci
Pozdrav,

U vezi sa:

m.petrovic

" Nema to veze. ADSL-om je povezano tek nekoliko ispostava RZZO-a i to sve iz Beograda. Skoro svi ostali su vezani preko FR veze. Konkretno, baš Kovačica je vezana preko FR-a 128/128 na Pančevo, a od Pančeva je L3 VPN link ka MPLS mreži Telekoma brzine 2Mbps... "

Da li DZ Kovacica moze da trazi ADSL od lokalnog providera i molimo Vas da tacno navedete od kog ? Molimo Vas da nam Vas odgovor posaljete na: [email protected] ; Unapred hvala.
Molimo Vas da nam date odgovor koji sve DZ mogu da traze zahtev za ADSL - KONTAKTIRACEMO ODMAH SVE PROVIDERe da skeniramo ceo projekat - ako je tacno da svi DZ mogu na ADSL - za samo 3 meseca moze da se krene u pilot projekat.

za chipsa:
u vezi sa:
"Evo poslaću ti ja sutra kada budem u firmi. Samo mi kaži iz koje galaksije dolaziš? Šta više da importujemo? Ako misliš na protokole to radi, a ostalo smo već importovali i to nam treba sada i ko zna kada. "
Bravo, unapred se zahvaljujem na slanju prazne baze.

za Dusan 2510

Mozes da ucestvujes, pozivamo sve ostale. Molim te da me kontaktiras na email: venergy@sezampro da podelimo zadatke i odmah u napad.

Gore navedeno je za sve ljude dobre volje i nije bilo namere da se neko uvredi.

S postovanjem.





 
Odgovor na temu

M902
Kovačica

Član broj: 25469
Poruke: 51
*.kovnet.co.yu.

ICQ: 156114016
Sajt: dzkov.rs


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama01.03.2007. u 23:20 - pre 208 meseci
Da li DZ Kovacica moze da trazi ADSL od lokalnog providera i molimo Vas da tacno navedete od kog ? [/quote]

Centrala u Kovačici zasad nema mogućnost povezivanja na ADSL, samo wireless i dijalap.

[Ovu poruku je menjao M902 dana 02.03.2007. u 07:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
212.200.78.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama01.03.2007. u 23:59 - pre 208 meseci
Takodje i u Novom Bečeju.
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

gloyer
Branislav Gloyer
Vrsac

Član broj: 136467
Poruke: 34
*.dial.b92.net.

Sajt: www.zcvrsac.co.yu


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama02.03.2007. u 05:57 - pre 208 meseci
U Vršcu postoji 7 (sedam) ADSL linija, ali su sve zauzete. Koliko smo čuli, planira se proširenje. U svakom slučaju, mi smo podneli zahtev i Telekomu i lokalnom provajderu HemoNet, pa čekamo. U međuvremenu se patimo sa dial-up, povremeno smo imali i wireless, ali to je druga priča i grdan off-topic :)

"I think computer viruses should count as life. I think it says something about human nature that the only form of life we have created so far is purely destructive. We've created life in our own image." Stephen Hawking
 
Odgovor na temu

m.petrovic
Milan Petrovic
Atina

Član broj: 41002
Poruke: 122
212.200.240.*



+2 Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama02.03.2007. u 06:38 - pre 208 meseci


Citat:
Da li DZ Kovacica moze da trazi ADSL od lokalnog providera i molimo Vas da tacno navedete od kog ? Molimo Vas da nam Vas odgovor posaljete na: [email protected] ; Unapred hvala.
Molimo Vas da nam date odgovor koji sve DZ mogu da traze zahtev za ADSL - KONTAKTIRACEMO ODMAH SVE PROVIDERe da skeniramo ceo projekat - ako je tacno da svi DZ mogu na ADSL - za samo 3 meseca moze da se krene u pilot projekat.



Ne može. Rekao sam da ADSL veza postoji samo u Beogradu. Ostali se uglavnom vezuju preko FR (Frame Relay) veze. Ali ne bih više da skrećem temu sa problema o kome se raspravlja...
Never argue with an idiot. They
will drag you down to their level, then
beat you with
experience.


Milan
Petrovic | Blog
 
Odgovor na temu

krilezr
Kristijan Babinski
DAD Draexlmaier Automotive doo -
Zrenjanin
Zrenjanin

Član broj: 125984
Poruke: 68
*.zrlocal.net.

ICQ: 30998462


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama02.03.2007. u 06:50 - pre 208 meseci
ADSL ce tek zaziveti kada se telekom ubaci u celu pricu. Do tada nam ostaje da se snadjemo kako vec umemo.

Da li je cini mi se chips dobio varijantu za Win98 od Slobe? Ako mozes da mi posaljes na mail ili okacis pa da svima bude dostupna ova varijanta
www.klubputnika.com ...pridruži se
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
212.200.78.*



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama02.03.2007. u 07:28 - pre 208 meseci
Ne, nisam dobio. Poslao sam čoveku mail i čim bude gotovo ja ću Vas obavestiti i postaviti negde program za download, ako to oni već ne učine.
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

krilezr
Kristijan Babinski
DAD Draexlmaier Automotive doo -
Zrenjanin
Zrenjanin

Član broj: 125984
Poruke: 68
*.zrlocal.net.

ICQ: 30998462


Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama02.03.2007. u 10:05 - pre 208 meseci
Ok, hvala!
www.klubputnika.com ...pridruži se
 
Odgovor na temu

MitrovicSlobodan
Slobodan Mitrović

Član broj: 136462
Poruke: 40
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama02.03.2007. u 10:38 - pre 208 meseci

Novo u verziji 1.1.0
02.03.2007
1. Rad na Win98
2. Rad i na SQLServer bazi podataka:
Baza na SQLServeru treba da bude u NexTZUS\Dat\ folderu (NexTZUS.MDF i NextZUS.LDF).
Šortkat nakon putanje do NexTZUS.EXE fajla treba da sarži informacije o mrežnoj putanji odakle pa na dalje se podrazumeva da postoji NexTZUS\Dat\NexTZUS.MDF, zatim ime baze u obliku /DB=NexTZUS.MDF i ime SQLServera u obliku /SQLServer=imeServera
voditi računa o malim i velikim slovima, a to znači da se mora navesti /DB=..., a ne /db= kao i /SQLServer=... , a ne /SQLSERVER=...
Primer šortkata pod uslovom da se SQLServer računar zove zverver i da je na njemu šerovan folder NexTZUS :
Target: C:\NexTZUS\App\NexTZUS.EXE \\zverver /DB=NexTZUS.MDF /SQLServer=zverver
Primer šortkata pod uslovom da se SQLServer računar zove zverver i da je na njemu šerovan D: drive pod šer-nazivom Podaci :
Target: C:\NexTZUS\App\NexTZUS.EXE \\zverver\Podaci /DB=NexTZUS.MDF /SQLServer=zverver
Prazna SQLServer baza podataka (mogu je poslati zainteresovanim) se može napuniti već evidentiranim podacima - moguć je prepis podataka iz već korišćene Access baze koristeći specijalnu funkciju programa.
3. Korisnici sa rangom ispod 999 ne mogu da vide zatvorene protokole
4. Popravljeno je određivanje sledećeg broja posete/bolničkog protokola koji program nudi. Broj protokola koji se nudi može se prekucati, program ovaj broj samo predlaže.

Kontaktirao sam RZZO i oni treba da obezbede lokacije na svom sajtu za sledeće stvari:
1. Upgrade programa (NexTZUS.EXE, NexTZUS.INI i NexTZUS.DBS)
2. Praznu ACCESS bazu
3. NexTFrameWork - set sistemskih datoteka neophodnih za izvršavanje NexT aplikacija
4. Kompletnu instalaciju NexTZUS-a sa NexTFrameWorkom, aplikacijom i praznom ACCESS bazom

Chipsu poslata aplikacija.

Uočeno je da baze prekomerno rastu (Standardno ACCESS-ovo ponašanje bez obzira na verziju). Baze prekomerno rastu u slučajevima intenzivnog eksporta / importa podataka, brišipiši operacija. Koristiti opciju Servis...Čuvanje podataka, sažimanje baze...Sažimanje baze
Sažimanje baze će odraditi Repair i Compact baze što donekle poboljšava perfomanse.
Moguće da ću u sledećoj verziji uvesti automatsko dnevno prinudno sažimanje baze.

Pozdrav, Sloba
 
Odgovor na temu

MitrovicSlobodan
Slobodan Mitrović

Član broj: 136462
Poruke: 40
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama02.03.2007. u 10:41 - pre 208 meseci
Aplikacija ne radi sa ODBC
 
Odgovor na temu

[es] :: IS i ERP :: Next Informacioni sistem za elektronsko fakturisanje usluga u zdravstvenim ustanovama

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 284971 | Odgovora: 1124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.