Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???

[es] :: Advocacy :: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9494 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.karneval.cz.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???20.02.2007. u 18:07 - pre 208 meseci
Pa bogami ako se dobro secam meni je i Slack trazio pass. :)
BTW, nisi me razumeo. initrd=/bin/sh i dalje radi. Ovo za pass se odnosi na obican single user mod, ne ovaj hakerski. :D
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
82.117.201.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???20.02.2007. u 18:08 - pre 208 meseci
Citat:
Pricamo o XP-SP2?

Jesi siguran?

O zaboga da. I te kako sam siguran.
Citat:

bjasni proceduru, bas bih voleo da skuzim kako je to Linux bolji od Windowsa u pogledu zastite sifri na lokalnom sistemu (zasto mi John the Ripper pada na pamet? http://www.openwall.com/john/ - opet, pricamo o NT-u, je li tako?

Btw, Vista podrzava TPM-asistiranu enkripciju, koju koristim u zdravlju i veselju - voleo bih da vidim kako ces to da probijes, mora da si jako jako bistar decko ako ti to polazi za rukom

Što je najgore ne moraš da budeš neki "haker" da bi uradio na Windowsu to. Recimo kao veliki Windose man si čuo verovatno za ERD commander (ps. da nečuju drugi kunu se da će u verziji 2007 čak i Vistu "hakovati"). Postoji i gomila drugih načina, recimo jedna meni super simpa linux distribucija koja služi za password recovery. Ni jedan password mi nije odupreo, ali ne zato što sam preterano pametan nego imam pravi alat. Sve za 5 min (baš kao što sam napisao).
Ah ta famozna Vista... Šta ono zahteva od resursa da bi minimum dobro radila??? Sigurno ni približno 486-ice koju zahteva slack. Da nisi bio toliko nadmen pročitao bi da malo pažljivije moj post i video bi da sam rekao da se uz ozbiljan pristup MOŽE namestiti Windows server, ali po cenu resursa.
I još nešto. Ako neko pravi buku to si ti... I nemoj se razmećati svojim znanjem, jer to ustvari pokazuje razmetljivca i larmadžiju, a znanje se vidi na delu .
I još jedno privatno pitanje za tebe Ivane. Pošto ti je sav argument u galami koju si stvorio nepažljivim čitanjem moga posta, po čemu si ti došao do zaključka o nivou moga znanja. Svesno ili nesvesno ti si ovu diskusiju spustio na lični nivo direktno vređajući individuu (u ovom slučaju mene) na ovom forumu (da te osvežim sećanje puvanje, malo znanja i koještarije). Ako nešto ne znaš pitaj, a nemoj kao pavjan da se šepuriš sa svojom larmom.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1365 Profil

icon Re: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???20.02.2007. u 18:10 - pre 208 meseci
Svaka cast kad ste i Dimkovica uspjeli dovuci u ovaj forum :)
Bojim se da ce ovo morati u advocacy...
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

cveticmilan
System administrator
Beograd

Član broj: 105312
Poruke: 161
*.ptt.yu.

Sajt: www.nb.rs


+8 Profil

icon Re: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???20.02.2007. u 18:11 - pre 208 meseci
Citat:

@blood
Tacno mislio sam da ovaj trenutak nikad nece doci ali 100% se slazem sa Dimkovicem.
Iz svakog tvog posta vidi se da si dojucerasnji windowzas istripovan
kako je linux so cool prosto zato sto nije windows , a da pri tome
nemas elementarno znanje o oba sistema.


Druze ako nisi primetio to je napisao @vladared a ne ja , mada se i tu slazem potpuno sa njim !!!

Postujem tvoje vestine i tvoje elementarno znanje i shvatam zasto se slazes sa Dimkovicem ali ti se druze boris sa nevidljivim neprijateljem !!!

NIJE U PITANJU WIN vs LINUX/UNIX !!!

Tema je kao sto pise u naslovu a sto se mene licno tice nemam ja nista protiv Windows user-a !!!!




 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1365 Profil

icon Re: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???20.02.2007. u 18:14 - pre 208 meseci
Citat:
cveticmilan: Druze ako nisi primetio to je napisao @vladared a ne ja , mada se i tu slazem potpuno sa njim !!!

Postujem tvoje vestine i tvoje elementarno znanje i shvatam zasto se slazes sa Dimkovicem ali ti se druze boris sa nevidljivim neprijateljem !!!

NIJE U PITANJU WIN vs LINUX/UNIX !!!

Tema je kao sto pise u naslovu
a sto se mene licno tice nemam ja nista protiv Windows user-a !!!!


LOL!
ne mogu stvarno.... :D
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
82.117.201.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???20.02.2007. u 18:17 - pre 208 meseci
Citat:
Tacno mislio sam da ovaj trenutak nikad nece doci ali 100% se slazem sa Dimkovicem.
Iz svakog tvog posta vidi se da si dojucerasnji windowzas istripovan
kako je linux so cool prosto zato sto nije windows , a da pri tome
nemas elementarno znanje o oba sistema.

Ehhh... Sve rečeno u preghodnom mom postu da se ne ponavljam, samo ispred dati blood i to ti je ista priča.
 
Odgovor na temu

cveticmilan
System administrator
Beograd

Član broj: 105312
Poruke: 161
*.ptt.yu.

Sajt: www.nb.rs


+8 Profil

icon Re: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???20.02.2007. u 18:20 - pre 208 meseci
Znam , vidim a i da jesi nemam nista protiv !!!
Hvala drugarima za premestanje u cekaonicu !!!!


 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???20.02.2007. u 18:41 - pre 208 meseci
Greska ja se ne borim ni sa kim jel prosto ne pripadam nijednom taboru.
Treba teziti iskoristiti oba :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
82.117.201.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???20.02.2007. u 19:06 - pre 208 meseci

Što je najgore, ja u svom svakodnevnom poslu koristim i Win i Linux, donedavno i FreeBSD i svi su oni meni podjednako dobri. Opis posla mi je takav da redovno se bavim baš šiframa i sigurnošću sistema. I u principu, ne borim se ni za jednu stranu, sem za kvalitet (koliko god moji postovi možda delovali pristrasno na strani linuxa). Sve se svodi na to da ništa nije savršeno što čovek napravi , ali se uvek nađe oni koji tvrde da je nešto savršeno i koji tvrde da je crno-belo i belo-crno. Činjenice su drugačije
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???20.02.2007. u 19:23 - pre 208 meseci
Samo da dobacim - prolaz kroz WinXP admin nalog je pravi "easy job", uz odgovarajuće alatke.
Sa Vistom još nisam probao da li radi, mada verujem da ne radi. A možda i radi? Probaću baš

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???20.02.2007. u 22:05 - pre 208 meseci
Citat:

Smem li da te pitam odakle ti ta Vista koju koristis , jel si je "legalno" platio i imas podrsku za nju ili si je snikuo i jednostavno ukucao serial ???


Platio, naravno... cak mislim da imam i par legalnih komercijalnih Linuxa - i ta Vista radi sasvim lepo na hardveru koji mogu da priustim ;-)

Elem...

Poenta mog posta je upravo taj stav onog bucnijeg dela Linux zajednice - cuj, hakujes Windows za 5 min.. mislim kakve su bre to gluposti covece? To su price iz vrtica, sa kojima se ne moze praviti prava kampanja za neki OS. To samo pokazuje nivo znanja koji imas o Windowsu.

Dakle, sa stanovista nekog neutralnog - neko ko pojma nema o Windowsu kritikuje taj isti proizvod... mislim WTF... ko bi to uzeo za ozbiljno :)

Linux ima svoje prednosti u odredjenom delu trzista u odnosu na Windows, i te prednosti treba isticati ako vec imas zelju/razlog/interes da to radis (recimo besplatan development toolchain, niska inicijalna ulaganja, velika baza dostupnog izvornog koda za razne naucne aplikacije i razvojne svrhe i sl...) - ali pricati o tome kako je Windows nesiguran i sl... su najobicnije gluposti, koje prolaze samo kod dece, a ne kod bilo kog ozbiljnijeg IT strucnjaka.

Ono, dodjes negde, ispricas to i ispadnes smesan u drustvu - osim ako drustvo ne gaji bubuljice i pubertetski bunt.

Grow up.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???20.02.2007. u 22:19 - pre 208 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ...ali pricati o tome kako je Windows nesiguran i sl... su najobicnije gluposti, koje prolaze samo kod dece, a ne kod bilo kog ozbiljnijeg IT strucnjaka.


A silni trojanci,virusi i slicno su tu nekako slucajno,kao i SP-ovi od po 200MB

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???20.02.2007. u 22:34 - pre 208 meseci
...I opet ovi Linuxovci po svom...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???20.02.2007. u 22:57 - pre 208 meseci
Citat:
icobh: ...I opet ovi Linuxovci po svom...


Sta ovde nije jasno!?

Citat:
Body Bag: A silni trojanci,virusi i slicno su tu nekako slucajno,kao i SP-ovi od po 200MB



Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

cveticmilan
System administrator
Beograd

Član broj: 105312
Poruke: 161
*.ptt.yu.

Sajt: www.nb.rs


+8 Profil

icon Re: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???20.02.2007. u 23:18 - pre 208 meseci
Citat:

@Ivan Dimkovic
Poenta mog posta je upravo taj stav onog bucnijeg dela Linux zajednice - cuj, hakujes Windows za 5 min.. mislim kakve su bre to gluposti covece? To su price iz vrtica, sa kojima se ne moze praviti prava kampanja za neki OS. To samo pokazuje nivo znanja koji imas o Windowsu.


Druze, ko prica ovde o hakovanju Windowsa? Nije moja namera niti open-source zajednice da skrnavimo Windows i time skupljamo poene . Mislim da bi to bilo suludo.
Nisam imao nameru da se raspravljam o vec izliznoj temi na svim forumima koji je OS bolji vec sam komentarisao potez nasih organa potpisivanjem ugovora sa M$ i da li moguce probuditi domace mozgove !
Lepo pise u naslovu teme .
Posto vidim da pokazujes veliko elementarno znanje u poznavanju windows-a za razliku od nas i da je tema otisla u klasicnu raspravu pozdravljam te iako nisam dobio odgovor koji sam zeleo pokretanjem teme......







 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???20.02.2007. u 23:45 - pre 208 meseci
Sta win ima vise trojana i viria? pa normalno da je i linux toliko popularan
i koriscen imao bi i vise ;>
Stvarno koji deo toga nije jasan?
Linux je po meni previse izvikan prosto su se mnogo uhvatili za njega kao slamku spasa
jer nema razni adware viruse i sl , zanemarujuci druge osobine OS vrline i mane mnogo
je cool biti VS M$ nego realno sagledati situaciju.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
82.117.201.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???20.02.2007. u 23:56 - pre 208 meseci
Citat:
@Ivan Dumković
Poenta mog posta je upravo taj stav onog bucnijeg dela Linux zajednice - cuj, hakujes Windows za 5 min.. mislim kakve su bre to gluposti covece? To su price iz vrtica, sa kojima se ne moze praviti prava kampanja za neki OS. To samo pokazuje nivo znanja koji imas o Windowsu.

Nemoj Ivane da se ljutiš, ali ti nisi kanda ni do tog vrtića stigao. Čitaš li ti uopšte postove ili samo bacaš nadmeno priču... Bože moj. Šta da ti kažem? Winodws je apsolutno siguran (da nekažem neprobojan) i zato svaki dan menjam administratorske šifre, prava i druge osetljive stvari širom Srbije i to legalno (jer to radim isključivo u okviru moje firme i spada mi u opis posla). Da li te sada manje boli?


Citat:
Druze, ko prica ovde o hakovanju Windowsa? Nije moja namera niti open-source zajednice da skrnavimo Windows i time skupljamo poene . Mislim da bi to bilo suludo.
Nisam imao nameru da se raspravljam o vec izliznoj temi na svim forumima koji je OS bolji vec sam komentarisao potez nasih organa potpisivanjem ugovora sa M$ i da li moguce probuditi domace mozgove !
Lepo pise u naslovu teme .
Posto vidim da pokazujes veliko elementarno znanje u poznavanju windows-a za razliku od nas i da je tema otisla u klasicnu raspravu pozdravljam te iako nisam dobio odgovor koji sam zeleo pokretanjem teme......


Upravu si 100%, međutim kada uđeš u prodavnicu da nešto kupiš, uvek ćeš pitati za kvalitet proizvoda. Eto razloga zbog čega je čitava ova priča ošla u Advocacy.
Ne znam da li je postojao neki tender (jer ovakve stvari bi morale da se rade po zakonu o javnim nabavkama), ali ono što je gotovo sigurno je da javna rasprava o tome se vodi jedino preko foruma i po nekad nešto dođe i na tv. Sve ostalo je maltene iza kulisa. Nisam protiv toga da pobednik jednog takvog raspisanog tendera bude MS (ima Windows svojih prednosti), ali to mora biti nešto do čega se došlo javnom raspravom i definisanom strategijom razvoja naše zemlje. Nije jeftina preobuka kadra (što bi se definitivno moralo uraditi ako se pređe na *nix platrformu), nije jeftina ponovno pisanje programa za škole, banke, domove zdravlja, apoteke... Jer sve je to vezano u jedan sistem. Trebalo bi razmišljati i o onima koji su već u "državnim" službama i koji su pokupili MS sertifikate, jer ne možeš ih jednostavno otpustiti. E to je sve nešto što treba staviti na papir i reći, "DA, želimo i pored svega da pređemo na open source platformu" ili "NE, trenutno nam se ne isplati jedna takva akcija koja ima dugoročne posledice".
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???21.02.2007. u 00:07 - pre 208 meseci
Vala bas...
Na kraju se svaka rasprava svede na Win Vs Linux i to zahvaljuci "dezurnima"(neka se sami prepoznaju)
Postaj polako otrcano/zamorno-smislite neku novu zabavu/ubijanje vremena
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.karneval.cz.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???21.02.2007. u 04:57 - pre 208 meseci
@body bag
Ako pogledas temu videces da si ti prvi poceo sa pricom kako je Linux bolji od Windows. :) No nebitno. I dalje mi niko nije objasnio zasto bi nasa vlada (ili bilo ko drugi) pristala da joj racunare odrzava grupa entuzijasta?
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
82.117.201.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???21.02.2007. u 05:23 - pre 208 meseci
Zašto misliš da su to entuzijasti?
Ima i u našoj zemlji i te kako ozbiljnih IT profesionalaca koji bi mogli da održavaju sistem i na linuxu i na unixu (mislim da se možda on u ovoj priči nepravedno zapostavlja). I oni se plaćaju kao i svi drugi. Razlika između MS-a i bilo kog linuxa i unixa se ogleda kao prvo u ceni (koja po mom mišljenju je nepravedno visoka na strani ms-a) samog proizvoda i ceni održavanja postavljenog sistema (gde svi naplaćuju svoje usluge). Linux zajednica upravo od toga živi. Pa zar misliš da bi se velike kompanije poput Novela, IBM-a i sličnih utrkivali oko razvoja linuxa da iz svega toga ne vide korist? Zar misliš da Sunov Solaris ništa ne valja sada kada su počeli da ga dele besplatno? Pitanje je samo u pristupu čitavoj prioči. Open source zajednica OS tretira kao nužno zlo, ali znanje se svuda naplaćuje.
Usput sve vreme se potencira da je Red Hat možda trebao nešto ponuditi našoj vladi, ali se isto tako zaboravlja da mi imamo i domaću-e distribuciju-e koje su se mogle koristiti ako već želimo da razvijamo domaći IT sektor. Kada bi to uradio RH bilo bi isto (samo drugačiji pristup čitavoj filozofiji) kao da je ponudio i MS jer u principu i jedni i drugi imaju regionalne centre u našoj zemlji, ali to nišu naši proizvodi. Sve u svemu sada je kasno. Do neke sledeće nabavke i sledećeg tendera (sem ako ne želimo ovako bogati da još platimo i penale MS-u, tada bi nas ovaj prelaz na open source skupo koštao).
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Jedinstveni portal Linux Srbija VS M$-Srbija !!! HOWTO ???

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9494 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.