Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa DbMemo objektom ili sta vec?

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Problem sa DbMemo objektom ili sta vec?

[ Pregleda: 2645 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.adanet.co.yu.



+17 Profil

icon Problem sa DbMemo objektom ili sta vec?19.02.2007. u 11:20 - pre 208 meseci
Dakle, konekcija je sa ADO komponentama.. Imam glavnu tabelu i jednu pomocnu dabelu. Preko master source i master fields su dve tabele povezane kao master/detail. Ova druga tabela mi je povezana direktno sa dbmemo poljem. Kada nesto menjam u prozorcetu nece da mi se zapamti. Pokusao sam i sa onenter da mi odradi adotable1.edit i na onexit adotable1.post ali nece.. Jedino kada unosim prvi put tekst onda zapampti ali kada hocu da izmenim nesto nece da mi zapamti. U cemu je probl?
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.adanet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Problem sa DbMemo objektom ili sta vec?20.02.2007. u 09:48 - pre 208 meseci
Evo konkternije o cemu se radi.. Kada prvi put unesem u dbmemo tekst prima koliko hocu.. Ali kada predjem na sledeci rekord pa kada se vratim nazad onda nece da mi menja vise sadrzaj. Tj. duzina ostaje uvek ista. Ako unesem jos koje slovo automatski mi izbrise.. Kao da zapamti duzinu dbmemo polja i ne da mi da vise pisem..
 
Odgovor na temu

_deran_

Član broj: 69493
Poruke: 252
85.222.164.*



+1 Profil

icon Re: Problem sa DbMemo objektom ili sta vec?20.02.2007. u 10:31 - pre 208 meseci
posalji ceo source ako nije problem
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Problem sa DbMemo objektom ili sta vec?20.02.2007. u 11:17 - pre 208 meseci
Da li preko TDBMemo, TDBEdit, etc., vršiš insertovanje i/ili editovanje tabela?
Ako da, preporučio bih ti da to radiš sa običnim TMemo, TEdit, etc., komponentama, te vrednosti iz njih unosiš u tabelu ili iz tabele upisuješ u njih vrednosti te vršiš editovanje podataka, pa update sloga ili određenih atributa u tabeli (slogu).
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.adanet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Problem sa DbMemo objektom ili sta vec?20.02.2007. u 12:04 - pre 208 meseci
Evo kako izgleda.. Dakle, obican dbedit spojen preko datasource sa adotable a adotable sa adoconnection. Stavio sam obican dbcontrol i sa njime setam po rekordima.. Kada ukucam nesto novo primi koliko hocu a kada hocu sledeci put da izmenim sadrzaj tog dbmemo prozora dozvoli mi da unesem samo taj odredjeni broj karaktera koliko sam prvi put uneo.. Vise ne dozvoljava, a manje moze.. Mislim, dozvoli on to ali ne zamapti kada izadjem iz tog prozora. Ostane onaj prvi sadrzaj ili novi sadzaj ali sa onim brojem karaktera od prvog unosa
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.adanet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Problem sa DbMemo objektom ili sta vec?20.02.2007. u 12:06 - pre 208 meseci
I kako bih mogao recimo da ogranicim unos u dbmemo na samo 4 reda?
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Problem sa DbMemo objektom ili sta vec?20.02.2007. u 14:41 - pre 208 meseci
1) preporučujem ti TADOQuery umesto TADOTable, mnogo je moćnija varijanta, tim pre što koristi SQL
2) za TDBMemo i TMemo, TDBEdit i TEdit, etc., imaš property MaxLenght za dužinu
3) da bi izbegao ove probleme na koje nailaziš, rekao sam ti da koristiš standardne TEdit, TMemo, etc., komponente, pa preko njih da radiš insert/update

Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.adanet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Problem sa DbMemo objektom ili sta vec?21.02.2007. u 10:31 - pre 208 meseci
Citat:
Miloš Baić: 1) preporučujem ti TADOQuery umesto TADOTable, mnogo je moćnija varijanta, tim pre što koristi SQL
2) za TDBMemo i TMemo, TDBEdit i TEdit, etc., imaš property MaxLenght za dužinu
3) da bi izbegao ove probleme na koje nailaziš, rekao sam ti da koristiš standardne TEdit, TMemo, etc., komponente, pa preko njih da radiš insert/update


1. Ja koristim master / detail vezu sa drugom tabelom i ne mogu to preko sql uptita. U stvari mogu ali hocu kada pomeram scroll dugme na misu da mi se automatski menjaju vrednosti i u tim poljima..

2. Sa MaxLength mogu da ogranicim na broj karaktera ali ja bih zeleo nekako da omogucim na recimo cetiri ili pet reda.. Da mi dozvoli max 4 puta da pritisnem enter recimo

3. Probao sam i sa obicnim memo ali nista. Nece da je update-uje.. Mislim da je problem u bazi. Ali ne znam sta. Dakle ponavljam, kada prvi put unosim vrednost u polje prima koliko hocu. Kada hocu sledeci put da izmenim mogu da menjam sadrzaj ali samo da bude u okviru tog broja karaktera koji sam prvi put uneo.. Ako unesem recimo 100 slova mogu samo do 100 slova da izmenim. Ne mogu da dodam nista.. Kada update-ujem nece da prihvati..
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Problem sa DbMemo objektom ili sta vec?21.02.2007. u 11:36 - pre 208 meseci
> 2. Sa MaxLength mogu da ogranicim na broj karaktera ali ja bih zeleo nekako da omogucim na recimo cetiri
> ili pet reda.. Da mi dozvoli max 4 puta da pritisnem enter recimo

Napravi OnKeyPress/OnChange handler i pošalji EM_LINEINDEX poruku memo kontroli sa indeksom 4, ako dobiješ neku vrednost znači da ima najmanje pet linija. Ne znam da li se ova poruka odnosi na broj linija prema prelomu ili broj linija prema CRLF paru, pa probaj.

> 3. Probao sam i sa obicnim memo ali nista. Nece da je update-uje.. Mislim da je problem u bazi. Ali ne znam
> sta. Dakle ponavljam, kada prvi put unosim vrednost u polje prima koliko hocu. Kada hocu sledeci put
> da izmenim mogu da menjam sadrzaj ali samo da bude u okviru tog broja karaktera koji sam prvi put uneo..
> Ako unesem recimo 100 slova mogu samo do 100 slova da izmenim. Ne mogu da dodam nista.. Kada
> update-ujem nece da prihvati..

Koji RDBMS? Imaš li neke triggere, procedure? Problem je u tvom kodu (u programu ili bazi) i to jedino ti možeš naći, kreni sa nekim što jednostavnijim test primerom u koji ćeš kopirati deo po deo iz tog tvog programa ili kreni od tvog programa pa ukljanjaj delove dok ne dođeš do nečega što radi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Problem sa DbMemo objektom ili sta vec?

[ Pregleda: 2645 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.