Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko naplatiti joomla sajt?

[es] :: Web aplikacije :: Koliko naplatiti joomla sajt?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 27881 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stevica88
Stevan Simic
BG

Član broj: 131334
Poruke: 29
*.ptt.yu.



Profil

icon Koliko naplatiti joomla sajt?18.02.2007. u 10:24 - pre 208 meseci
Pravio sam (implementirao) jedan joomla sajt sa shopping-om i forumom i obrada nekih banera i reklamica. Sta vi mislite koliko bi to trebao naplatiti. Cisto onako okvirno...
Uzivaj u zivotu...
 
Odgovor na temu

BoFkE-ZEROX
Fantastic

Član broj: 75071
Poruke: 76
*.teol.net.

Sajt: www.epicentar.info


Profil

icon Re: Koliko naplatiti joomla sajt?18.02.2007. u 13:59 - pre 208 meseci
Citat:
stevica88: Pravio sam (implementirao) jedan joomla sajt sa shopping-om i forumom i obrada nekih banera i reklamica. Sta vi mislite koliko bi to trebao naplatiti. Cisto onako okvirno...


Zavisi koliko ima proizvoda u shopu, koji je forum, sta si koristio od komponenata, modula itd.

Nista ispod 800 Eur. Pozz.
[color=red]Fantastic - http://www.epicentar.info
 
Odgovor na temu

stevica88
Stevan Simic
BG

Član broj: 131334
Poruke: 29
212.200.184.*



Profil

icon Re: Koliko naplatiti joomla sajt?18.02.2007. u 16:22 - pre 208 meseci
Pa koriscen je JA Xenia shopping template, koji je mnooogo izmenjen i prilagodjen. Forum je cisto za iskustva i pitanja korisnika, onaj joomlaboard. Po uzoru na ovo:
http://www.joomlart.com/templates_demo.php?template=ja_xenia
ali dosta je preuredjeno i dodato je dosta opcija... Shopping je virtuemart.
Dosta smo zajedno radili, ja i gazda. Zanimalo ga je pa je i on cackao. Kada sve sracunam, podelim na pola (ipak zajedno smo radili) izaslo bi oko?
Uzivaj u zivotu...
 
Odgovor na temu

stevica88
Stevan Simic
BG

Član broj: 131334
Poruke: 29
212.200.184.*



Profil

icon Re: Koliko naplatiti joomla sajt?18.02.2007. u 16:25 - pre 208 meseci
A sto se tice proizvoda moj posao je bio da napravim samo, a ne da dodajem prozivode. To ce biti uglavnom bestbuy proizvodi, nekih 3-5 proizvoda.
Uzivaj u zivotu...
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Koliko naplatiti joomla sajt?18.02.2007. u 17:04 - pre 208 meseci
Izracunaj koliko si sati potrosio na sve to, odredi cijenu tvog radnog sata i proizvod ta dva broja je cijena koju treba da naplatis. Mozes je smanjti za 10-15% i to je to.
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

stevica88
Stevan Simic
BG

Član broj: 131334
Poruke: 29
212.200.184.*



Profil

icon Re: Koliko naplatiti joomla sajt?18.02.2007. u 19:13 - pre 208 meseci
Al dosta nekih 300-400eura? Sasvim solidno za 4-5 dana (tj noci rada)
Uzivaj u zivotu...
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Koliko naplatiti joomla sajt?18.02.2007. u 21:02 - pre 208 meseci
bez ljutnje ali ja bi slicno ili isto uradio i za 100 evrica , ipak zivimo u siromasnoj zemlji a za 300 bi i odrzavao tih godinu dana. PO meni je ok cena oko 300-400
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

stevica88
Stevan Simic
BG

Član broj: 131334
Poruke: 29
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Koliko naplatiti joomla sajt?18.02.2007. u 22:49 - pre 208 meseci
Naravno, sa odrzavanjem...
Uzivaj u zivotu...
 
Odgovor na temu

Rafael Pupovac
Beograd

Član broj: 108950
Poruke: 106
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Koliko naplatiti joomla sajt?21.02.2007. u 02:02 - pre 208 meseci
Takav Joomla site (pod navedenim uslovima) moze da prodje za oko 500 evra, mozda i manje obzirom da je koriscen vec postojeci template.
 
Odgovor na temu

web4you
Prijedor

Član broj: 139147
Poruke: 10
*.teol.net.



Profil

icon Re: Koliko naplatiti joomla sajt?20.03.2007. u 16:39 - pre 207 meseci
Zdravo,
Svidja mi se Joomla! i kako sam pocetnik u web dizajnu, hostingu, itd... odlucio sam da je koristim. Ovo je odlicna tema: Koliko naplatiti Joomla! sajt?, posebno zbog toga sto neki web dizajneri i programeri koje poznajem na Joomlu gledaju kao sto neki "asembler programer" gleda na nekog ko programira u PHP-u Molio bih one koji imaju iskustva da poblize objasne da li Joomla zaista vrijedi i da li se moze koristiti komercijalno. Naime, ne bih zelio da ljudima naplatim nesto sto ne vrijedi. S druge strane, normalno je da se ne moze ni dzabe raditi. Na primjer, upravo zavrsavam sajt za klijenta kojem sam objasnio sta je Joomla, sta je template i sta je besplatni template. Da li je u redu da modifikovan free template (promijenio sam malo html i css), unos fotki i teksta i postavljanje sajta naplatim 200 EUR? Znam da je tesko govoriti o cijeni, jer ona zavisi od mnogih faktora, pravo pitanje koje zelim da postavim jeste: Da li je u redu sajt koji pokrece Joomla naplatiti kao da ga pokrece neki non-free CMS? To mi nije jasno, ako klijentu kazem da koristim free CMS (koji je testiran i koji mnogi koriste), zasto ga ne bih naplatio kao da je non-free. Klijent je dakle upoznat sa svim, ono sto njega zanima je da li to radi i kako izgleda, i ako hoce to da plati, zasto mu ne bih naplatio? Mozda je ovaj moj post malo konfuzan ali bih molio da se oni koji su upoznati s problemom ukljuce u raspravu.
Hvala
 
Odgovor na temu

Zmaj
Predrag Krstić
web developer
Zrenjanin

Član broj: 1035
Poruke: 382

Sajt: https://pkrstic.wordpress..


+4 Profil

icon Re: Koliko naplatiti joomla sajt?22.03.2007. u 18:26 - pre 207 meseci
kao i obicno ne naplacujes free software, nego svoj ulozeni rad i vreme, posto kaze da si pocetnik, ti odredi koliko bi tebe zadovoljilo da dobijes para. I nikad klijentu ne objasnjavaj sta je free soft. i free template, tvoj klijent je mozda bravar, pa ti on sigurno nece objasniti kako je dosao do materijala i alata, ili prodaje kookice a ukrao je dzak kukuruza negde, svi oni naplacuju svoj rad i vreme...
 
Odgovor na temu

krilezr
Kristijan Babinski
DAD Draexlmaier Automotive doo -
Zrenjanin
Zrenjanin

Član broj: 125984
Poruke: 68
*.zrlocal.net.

ICQ: 30998462


Profil

icon Re: Koliko naplatiti joomla sajt?05.04.2007. u 09:10 - pre 207 meseci
Tu se slazem, to je i ideja Opensource proizvoda - naplacuj uslugu a ne softver.
Sto manje znaju to je bolje za tebe. Naplacivanje u joomli pocinje kad klijent ima neke posebne zahteve i kad bi trebalo da se menja kod. Do te tacke je sve na neki nacin neka drag and drop aplikacija. Uzmes sadrzaj smestas ga gde hoces, cista igra. Sto je najbolje, joomla ima mnogo integrisanih komponenti koji su ponekad i bolji od onih zahteva sto klijent trazi.

Po meni bi trebao da naplatis taj ili bilo koji drugi projekat sto vise. Uzmi samo vreme (u satima) koje si proveo citajuci razne literature o html, css, php, mysql saberi i pomnozi puta 100din i dobices Platu koju ti niko nije platio s obzirom da su te placali 100din na sat.
U Srbiji je zalosno sto ce svaki gazda dati 100Evra za malterisanje nekog zida 2x2, a za neko znanje koje se godinama stice iz IT sve trazi skoro besplatno.
www.klubputnika.com ...pridruži se
 
Odgovor na temu

neddim
Mali Veliki
Salzburg

Član broj: 73995
Poruke: 110
*.media.ba.

Sajt: www.radiosarajevo.ba


Profil

icon Re: Koliko naplatiti joomla sajt?05.04.2007. u 11:34 - pre 207 meseci
Pogledaj cijene po freelancers sajtovima.
Nijedan sajt koji se podigne, bilo u Open Source CMS ili nekom komercijalnom ne kosta ispod 1.500 USD.
Uzevsi u obzir da zivimo u siromasnom drustvu, mislim da je naplata od nekih 500 USD sasvim normalana.
Pozz
 
Odgovor na temu

marija12

Član broj: 70395
Poruke: 201
82.117.201.*



Profil

icon Re: Koliko naplatiti joomla sajt?29.04.2007. u 22:22 - pre 206 meseci
@neddim složio bih se sa tobom s' obzirom da sam imao iskustva sa pojedinim freelancer kompanijama. Samo ni tu ne cvetaju ruže. Treba licitirati sa Indijcima i Pakistancima koji su spremni da rade za još manje novca nego mi (verovali ili ne), treba precizirati potrebno vreme da se posao odradi... nije lako.
Ali opet kad pogledam situaciju bar ovde kod nas u Srbiji ne bih se složio da treba ići sa tako visokim ciframa, prvo iz razloga što se retko kome ovde isplati investicija u sajt. Veoma malo ljudi koristi internet a i to malo ga uglavnom koristi za zabavu tako da sajt neke firme koja se bavi uobičajenim privrednim delatnostima gotovo da nema posećenost na internetu. A to opet znači džabe bačen novac za vlasnika firme. Moje mišljenje je da SEO (Search engine optimization) ima najveću cenu i najveću vrednost za vlasnika sajta kojem uzimaš novac, ako ga na Google-u mogu pronaći samo ako ukucaju pun naziv domena onda onda mu po mom mišljenju sajt i ne postoji. Pokušaj da na Google-u potražiš neke najznačajnije artikle u shop-u sajta koji si radio i ako ako ih pronađeš na prvoj strani Google-a onda svakako treba da potražiš veći iznos.
Kako reče @krilezr kod nas je bolje plaćen zidar od programera što je nažalost istina, koliko ja znam majstor zidar ima oko 30-40€ dnevnicu pa ti vidi da svojih 4-5 dana rada pomnožiš bar sa ovom dnevnicom kao poslednji iznos sa kojim bi se pomirio.
 
Odgovor na temu

borisazekic

Član broj: 127471
Poruke: 153
89.111.228.*



Profil

icon Re: Koliko naplatiti joomla sajt?25.03.2008. u 17:46 - pre 195 meseci
Jedna navijacka grupa koja ima samo forum trazi da im uradima sajt slican mom a oni ce skupit pare,nisam jos odgovorio ne znam kolko da trazim ,asresa mog sajta je

www.as-roma.co.nr

sta mislite kolko???
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Koliko naplatiti joomla sajt?25.03.2008. u 21:12 - pre 195 meseci
Izracunaj koliko ti vremena treba za tako nesto, pomnozi to sa cijenom satnice, odbij 20% kao popust na 'projekat' i dobices cijenu.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

himera25
euro

Član broj: 176921
Poruke: 6
*.static.beocity.net.



Profil

icon Re: Koliko naplatiti joomla sajt?27.03.2008. u 10:07 - pre 195 meseci
500 evra nije puno za par dana(noci) rada.
Ako si im stavio Vmart i pruzio podrsku u smislu obuke...to je to
Naravno ja u tu cenu racunam kupovinu domena, prostor na disku od 50-100 MB,Cpanel,mail adrese i sve shto ide u paketu.
Niko mi do sada nije pravio problem,shto se cene tice, a na taj "osnovni" paket naravno uvek ponudish neki CRM orange ili neki slican tako da
cena komotno ide na 1000 ....
Cena je vrednovanje tvog znanja pa sad sam vidi...
 
Odgovor na temu

vladakru

Član broj: 11515
Poruke: 1218
77.46.186.*



+4 Profil

icon Re: Koliko naplatiti joomla sajt?16.04.2008. u 12:37 - pre 194 meseci
posto sam totalni amater, sta vi mislite koliko bi mogao da se naplati ovaj sajt (nije jos zavrsen u potpunosti) www.nasaobaveza.6te.net
by Vladakru
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
79.101.194.*



Profil

icon Re: Koliko naplatiti joomla sajt?16.04.2008. u 13:44 - pre 194 meseci
Citat:
bez ljutnje ali ja bi slicno ili isto uradio i za 100 evrica , ipak zivimo u siromasnoj zemlji a za 300 bi i odrzavao tih godinu dana. PO meni je ok cena oko 300-400

Mislim da naši ljudi greše što se tiče spuštanja cene rada zbog toga što smo mi siromašna zemlja. Šta, bavim se programiranjem u provinciji pa je cena mog rada manja od cene, koju za isti posao i kvalitet, dobija programer u Beogradu!?! Sami sebe moramo poštovati a i nivo same države možemo postići jedino kvalitetnim radom i naplatom.
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

klaywert
Nemam Nedam

Član broj: 127265
Poruke: 31
93.86.74.*



Profil

icon Re: Koliko naplatiti joomla sajt?17.04.2009. u 17:26 - pre 182 meseci
U pravu si Milose, ja se pomalo bavim sa tim, tj ucim se, ali me nervira sto mnogo ljudi pogotovo pocetnika spusta astronomski cenu samo zato sto nema posla ili je iz neke provincije i to strmoglavo.
Moj prijatelj je bas ovde postavio temu da mu treba izrada sajta i cene su isle od 4000 dinara pa sve do 36000 za jedno te isto. I sad nek neko objasni u cemu je fora tolike razlike u ceni. I jedni momci koji su bili do 100 eura su dali lepse ponude od firmi koji su hteli da izmu i do 3 puta vise. I naravno da ce se odluciti za jeftiniju varijantu. Ipak je ovo srbija.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Koliko naplatiti joomla sajt?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 27881 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.