Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako do Admin passworda kroz file share?

[es] :: Security :: Kako do Admin passworda kroz file share?

[ Pregleda: 4248 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ipacid

Član broj: 198
Poruke: 250
87.250.46.*



+3 Profil

icon Kako do Admin passworda kroz file share?15.02.2007. u 00:27 - pre 209 meseci
Preko file share sam dobio pristup c: i d: particijama i jos par foldera, ali ne mogu da udjem recimo u Windows folder ili u Documents and settings/Administrator.
Kako bih mogao da dobijem kompletan pristup (sa ili bez admin sifre). Napominjem da nemam mogucnost da kontaktiram administratora i lepo ga zamolim za sifru. Inace nemam nameru da ovo iskoristim u ilegalne svrhe, jer da sam hteo, obrisao bih 20gb muzike sa D:, jer imam pristup celoj toj particiji.

Hvala lepo!
Jesam li rekao da je u pitanju Windows XP?
U znak sećanja, da ne bi zaboravili, ja sam napravio čekić koji svira.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Kako do Admin passworda kroz file share?15.02.2007. u 00:44 - pre 209 meseci
To sto imas pristup celoj particiji ne znaci automatski i da mozes brisati njen sadrzaj. Koji bi bio razlog pristupa tudjoj (namerno blokiranoj) particiji? Kako je to nemoguce kontaktirati administratora? Sam cin provaljivanja passworda je ilegalan tako da je isuvise razloga protiv odluke da ti neko pomogne u tome. Provaljivanje admin sifre dalo bi ti ne samo pristup particiji vec i potpunu kontrolu nad ovlascenjima na racunaru a to taj koji je postavio (za tebe) ograniceni nalog sigurno nije imao za cilj.
 
Odgovor na temu

ipacid

Član broj: 198
Poruke: 250
87.250.46.*



+3 Profil

icon Re: Kako do Admin passworda kroz file share?15.02.2007. u 00:47 - pre 209 meseci
Imam Read/write dozvolu na celoj particiji. Ako neces da pomognes, nema potrebe da se razmeces moralom.
U znak sećanja, da ne bi zaboravili, ja sam napravio čekić koji svira.
 
Odgovor na temu

aleksandar.smartart
BGD

Član broj: 47065
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako do Admin passworda kroz file share?15.02.2007. u 02:13 - pre 209 meseci
mozda gresim ali cini mi se da ne mozes "posteno". cak i da imas admin password za neke stvari opet ne bi tek tako imao pristup sa drugog kompa. morao bi na "server" masini da prvo napravis i dozvolis pristup sa strane. Ovo sve pricam za normalne potrebe i normalne pokusaje pristupa. primer sam ti dao jer imam lokal sa 4 kompa svuda znam i admin user sifre i admin instlacione sifre file sering je na svim kompovima ukljucen i nece da udje bilo gde sto nije serovano. XP SP2 sa svim dodatnim updejtovima. voleo bih i ja da cujem da sve ovo nije tacno i da postosi nacn - nadam se da ce neko da ga otkrije.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Kako do Admin passworda kroz file share?15.02.2007. u 02:38 - pre 209 meseci
Mozes u startup folder staviti keyloger pa ako igde kuca password imaces ga.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Kako do Admin passworda kroz file share?15.02.2007. u 02:41 - pre 209 meseci
Citat:
aleksandar.smartart: mozda gresim ali cini mi se da ne mozes "posteno".


Radi se o tome da je potrebno samo Admin ovlascenje za instalaciju! Posle toga je moguce instalirati mali milion programa za potpunu kontrolu i pristup! Ovde nema mesta prici o postenju i moralu.
 
Odgovor na temu

ipacid

Član broj: 198
Poruke: 250
87.250.46.*



+3 Profil

icon Re: Kako do Admin passworda kroz file share?15.02.2007. u 14:25 - pre 209 meseci
Startup folder je u c:\windows\startup a nemam pristup u c:\windows\

Pada mi na pamet da u autoexec.bat napisem par linija "koda" i da on kad se izvrsi (pri sledecem restartu) kopira fajl u c:\windows\startup ili da napravi registry key u RunOnce koji ce da pokrene neki keylogger ili password sender, ali problem je instaliran AVG, a i ne bi da zagadjujem komp bilo cim. Ne znam dal' moze NetCat ili nemam pojma sta...
U znak sećanja, da ne bi zaboravili, ja sam napravio čekić koji svira.
 
Odgovor na temu

ipacid

Član broj: 198
Poruke: 250
87.250.46.*



+3 Profil

icon Re: Kako do Admin passworda kroz file share?15.02.2007. u 21:32 - pre 209 meseci
Da li je moguce da nema resenja?
Ne mogu i necu da poverujem da iako imam full pristup ne mogu nista da uradim? (mogu da obrisem komplene particije osim c:\windows i jos dva foldera, al' sto bi to radio.
Pomagajte ljudiiii?
U znak sećanja, da ne bi zaboravili, ja sam napravio čekić koji svira.
 
Odgovor na temu

katamaran
Beograd

Član broj: 129246
Poruke: 9
212.200.249.*



Profil

icon Re: Kako do Admin passworda kroz file share?13.03.2007. u 14:46 - pre 208 meseci
pa jednostavno nemas pristup covece ... a sta ce ti sve to? mislim ako nije ilegalno bas me zanima?

...
 
Odgovor na temu

ThGamEr
Student
Everywhere

Član broj: 112562
Poruke: 49
194.106.184.*



Profil

icon Re: Kako do Admin passworda kroz file share?16.04.2007. u 08:22 - pre 207 meseci
Pitanje je, sta ce ti uopste pristup direktorijumu C:\Windows ???
Ako oces da brises sistemske file-ove to bas i nije toliko posteno prema nekom ko ti je dao ovlastenje na svojim particijama,
inace, ne mora da postoji password na admina, da mu ti nebi imao pristup, jer je to postavljeno automatski.
Inace, ako bas zelis pristup tom direktorijumu, sjedi za taj komp i fino mu shere-ujes taj direktorijum i jea, imas mu pristup.

ALi prije no sto to uradis, postavljam opet prvo pitanje.
I am a professional killer, I kill for money,
but you are my friend, I kill you for nothing.
 
Odgovor na temu

yagosh

Član broj: 142562
Poruke: 48
*.cpu.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako do Admin passworda kroz file share?17.04.2007. u 15:57 - pre 207 meseci
Citat:
Shadowed: Mozes u startup folder staviti keyloger pa ako igde kuca password imaces ga.


Bash ga lepo ucis...
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Kako do Admin passworda kroz file share?

[ Pregleda: 4248 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.