Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MFC Dialog, CRectTracker

[es] :: C/C++ programiranje :: MFC Dialog, CRectTracker

[ Pregleda: 2051 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miniC
Srbija

Član broj: 40983
Poruke: 220
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon MFC Dialog, CRectTracker10.02.2007. u 16:18 - pre 209 meseci
Skinuo sam sa sajta www.codersource.net, dok je jos radio, jedan mali free source programicic za prikaz slika u Dialog aplikaciji. Od komandi ima samo dume za Open, izbor dal je slika rasirenena ili centrirana (sliku prikazuje u PictureBox-u) i dugme za izlaz.

Radim u VS 2005, i pokusavam, bezuspesno vec danima, da ovom MFC programu ubacim deo za selektovanje nekog dela slike - klasa CRectTracker (kao select tool u Photo Shop-u). Problem je sto ne mogu nikako da ga nateram da mi prepoznaje levi klik misa. Probao sam mnoge tutorijale, kopirao funkicje... i nista... Moze li neko da proba da implementira OnLButtonDown funkciju u Dialog based MFC programu i da napise kako je uspeo (ako je uspeo).

Pokusavao sam nedavno da uradim nesto slicno sa multi document MFC programom, da kada izaberem iz Fajl menija jednu opciju da mi otvori dijalog, slican ovom gore pomenutom, ali ni tu nisam uspeo da ubacim funkciju za misa. Pocinjem da mislim da je problem u mom VS-u.

Zna li neko resenje za moj problem??

Hvala napred
miniC

edit:
Zaboravih da kazem da ovaj MFC program koristi GDI+!! Sad sam probao jos neke programa koji koriste GDI+ i ni jedan od njih ne reaguje na OnLBUttonDown.

Kalsicna MFC mi ipak radi sa OnLBUttonDown, tako da je jedino moguce objasnjenje da GDI+ pravi problem!!!

[Ovu poruku je menjao miniC dana 10.02.2007. u 18:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tupito
Vladan Milivojevic
Beograd

Član broj: 55195
Poruke: 54
*.gonet.co.yu.



Profil

icon Re: MFC Dialog, CRectTracker13.02.2007. u 14:24 - pre 209 meseci
Pa probaj da event hvatas u PreTranslateMessage metodi App-a ili Dialoga
Code:

// recimo ovako, indenticno je i za PreTranslateMessage dialoga
BOOL CBrisiOdApp::PreTranslateMessage(MSG* pMsg)
{
    // TODO: Add your specialized code here and/or call the base class
    if(pMsg->message == WM_LBUTTONDOWN)
    {
        AfxMessageBox("Klik");
    }

    return CWinApp::PreTranslateMessage(pMsg);
}
 
Odgovor na temu

miniC
Srbija

Član broj: 40983
Poruke: 220
*.ns.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: MFC Dialog, CRectTracker13.02.2007. u 14:54 - pre 209 meseci
Uspeo sam da resim problem na veoma volseban nacin, tj. pravi Microsoftski nacin, tipa kad ti se ugasi auto, izadjes iz auta, zatvoris vrata, udjes ponovo i sve radi.

Iskopirao sam iz nekog drugog projekta .h i .cpp nekog dijaloga koji je imao OnLButtonDown i on je radio, onda sam sav svoj kod prekopirao u ta dva fajla i sve radi. I dalje mi ije jasno na koju foru jer su na izgled bili idneticni. Tj. oba .h fajla su imali afx_msg void OnLButtonDown(UINT nFlags, CPoint point); a u .cpp void MyApp::OnLButtonDown(UINT nFlags, CPoint point)
{
...
}

Posto sam pomislio da sam lud, polsao sam kod drugaru koji profi programer stari kod i on mi je reakao da ni kod njega nece. Znaci nije bio problem ni do mog VS-a, a ni do mene.

Kako je sve na kraju prordilo, ostace pitanje za Moldera i Skali :)

Hvala u svakom slucaju na odgovoru!

Uzdravlje
miniC
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: MFC Dialog, CRectTracker

[ Pregleda: 2051 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.