Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Access 2007 i Kaspersky IS 6 wizard problem

[es] :: Access :: Access 2007 i Kaspersky IS 6 wizard problem

[ Pregleda: 1825 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lord Mica
Bgd

Član broj: 114450
Poruke: 9
*.ptt.yu.



Profil

icon Access 2007 i Kaspersky IS 6 wizard problem09.02.2007. u 23:16 - pre 209 meseci
Problem se javlja u radu sa makroima i wizardima.
NPR. Kad pokusam da napravim subformu a oba programa su default, jednostavno se gasi Access ...
Probao sam sve varijante namestanja i Kasperskog i Accessa i po neki put mi uspe da jednom napravim subformu ili ..., a kad zatvorim bazu i startujem ponovo opet iste greske se javljaju. Jedino normalno funkcionise kad 100% obrisem kasperskog sa HDD. Cak i kad je ugasen blokira rad makroa i wizarda i ako mi ACCESS stoji na enabled macro.
Ako neko zna resenje problema HVALA unapred.
P.S. Setovao sam Kasperskog na milion nacina i nisam nasao kombinaciju.
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.dlp41.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Access 2007 i Kaspersky IS 6 wizard problem10.02.2007. u 13:25 - pre 209 meseci
Vjerojatno ti je SP2 ili Wista pa ima ono s***** za antiviruse u control panelu Pogledaj malo u control panelu gdje su updat-e za antivirus,meni to stvarno ide na živce ona ko fol zaštita i blokada programa,moguće da je to ako su ti makroi u access-u na enejbl.posto sam ima sp2 i wistu pa mi se nije svidjelo zbog tog sranja.Ajd ako neriješiš javi pa ću instalirati sp2.

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

Lord Mica
Bgd

Član broj: 114450
Poruke: 9
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Access 2007 i Kaspersky IS 6 wizard problem10.02.2007. u 13:38 - pre 209 meseci
Hvala na vremenu.
Ali ja sam toliko vremena potrosio na to da ni ne znam da li vise da cackam nesto.
Hteo bih da mi to radi jer sam vec nekoliko puta kod drugih ljudi video da se to desava i svi oni instaliraju posle nod ili nesto drugo.
Problem je sledeci...
Imam vise verzija SP1 SP2 98 2000 .... (trenutna je SP2 januar sa svim apdejtima)
kad je instaliran samo access (paket office ceo) sve radi super.
Sa kasperskim 5 radi sve.
Problem je samo Kaspersky 6 koji u sebi podrzava zastitu za office u rubrici PROACTIVE DEFENSE i u skeniranju u realnom vremenu
Dakle sta se desava kad sve iskljucim pa cak i ceo kasp 6 idalje mi blokira rad sa wizardima u accessu. Tamo lepo pise u helpu od kasperskog da proactiv defense i sluzi da blokira makroe i da namestis koje fajlove (fajlovi wizarda) treba da budu neskenirani ili skenirani i propusteni. To jednostavno neradi kako treba ili ja nisam pokupio sve sto je trebalo iz systema 32 i iz program fajlsa office 12 direktorijuma.
Pise jos i da ako namestis sve da nista neskenira (odcekiram sve u kasperskom i iskljucim ga) i kad restartujes racunar i startujes bazu on treba da nije u start apu video sta je zabranjeno i da pusta sve ali to neradi.
POZDRAV
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.dlp291.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Access 2007 i Kaspersky IS 6 wizard problem11.02.2007. u 19:03 - pre 209 meseci
Čuj stari ja imam kasperski lab 2003 i odlično radi ako hoćeš mogu ti poslati na e-mail pošto ja lično smatram da je svaki kasperski bolji od NOD-a eto a za ovu tvoju verziju stvarno je nemam.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Access 2007 i Kaspersky IS 6 wizard problem

[ Pregleda: 1825 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.