Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?

elitemadzone.org :: MadZone :: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32943 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?05.02.2007. u 22:20 - pre 209 meseci
Pa živi, brate, ko ti brani! Ali što reče Bond, Džems Bond - pusti druge da... Kako ono beše? Od kada je onaj radoznali Kolumbo doneo duvan u Stari svet, ovde se puši, i sad smo tek postali svesni štetnosti duvana. A nema tolerantnijih ljudi od pušača! (sad očekujem lavinu negativnih komentara!)
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.static.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?05.02.2007. u 22:24 - pre 209 meseci
Citat:
PUSTITE NAS DA PUŠIMO!


Pa PUŠITE ko vam brani, ali tako da trujete SAMO SEBE a ne i okolinu!
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?05.02.2007. u 22:32 - pre 209 meseci
Citat:
SlobaBgd

A što se tiče tvog izbora u ishrani, ne bi voleo da znaš čime tretiraju piletinu, svinjetinu i govedinu pre i posle klanja. Ali to je sasvim druga tema. Sve što hoću da kažem je - PUSTITE NAS DA PUŠIMO!


To sve stoji za piletinu, svinjetinu i govedinu posle klanja. Tretiraju ih svim i svacim(generalno gledajuci). Nije to samo slucaj sa mesom. U svim oblastima prehrambene industrije je tako. Ali, stvar je u tome sto ti mozes da jedes tu tretiranu hranu koliko hoces, a da ne smetas drugima. Kod pusaca nije tako. Nije problem u tome sto vi pusite. Niko vam ne brani da pusite. Problem je sto pusite u drustvu nepusaca i to u bolnicama, domovima zdravlja, u restoranima...Njima to smeta i steti zdravlju. Nisam za to da se pusenje ukine, ali jesam da se zakonski regulise gde moze da se pusi, a gde ne, pri cemu vecu slobodu treba da imaju nepusaci.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.static.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?05.02.2007. u 22:42 - pre 209 meseci
Ma gde se dedoše ona vremena kad su žvakali duvan ili ga ušmrkavali-bar nikom ne smetaju, ali ne danas je moderno turiti cigar međ zube i cure ima samo da piške u gaćice...
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.121.*



+4 Profil

icon Re: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?05.02.2007. u 22:54 - pre 209 meseci
Citat:
SlobaBgd: Do juče su reklamirali cigarete, od naših cigareta se poprilično puni budžet, najveći svetski proizvođači cigareta dočekani su u Srbiji kao cenjeni poslovni partneri, država nam i dalje prodaje cigarete, naš novac im nije gadan, a nas pušače razapinju na krst.

Hahaha, ovo je kao kad je Del Boy objašnjavao kako to što on krade, zapravo koristi državi. Ko se sjeća "Mućki" zna o čemu pričam.

Šta misliš da li državu košta više da nema pušača ili da ih liječi?

--- dodatak ---

Što se mene tiče, trujte se koliko želite, ali ne trujte druge. Znači u svakom zatvorenom prostoru ja bih vam zabranio da pušite, pa i u vašem automobilu ili stanu ukoliko imate djecu.
I treba da plaćate višestruko veće zdravstveno osiguranje nego nepušači.
Zar treba nepušači od svog poreza da vam plaćaju liječenje?
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?05.02.2007. u 23:00 - pre 209 meseci
Citat:
fanfon: To sve stoji za piletinu, svinjetinu i govedinu posle klanja. Tretiraju ih svim i svacim(generalno gledajuci). Nije to samo slucaj sa mesom. U svim oblastima prehrambene industrije je tako. Ali, stvar je u tome sto ti mozes da jedes tu tretiranu hranu koliko hoces, a da ne smetas drugima. Kod pusaca nije tako. Nije problem u tome sto vi pusite. Niko vam ne brani da pusite. Problem je sto pusite u drustvu nepusaca i to u bolnicama, domovima zdravlja, u restoranima...Njima to smeta i steti zdravlju. Nisam za to da se pusenje ukine, ali jesam da se zakonski regulise gde moze da se pusi, a gde ne, pri cemu vecu slobodu treba da imaju nepusaci.


Glas razuma! Ovakve argumente poštujem. Zadovoljstvo je diskutovati na tom nivou. S tim u vezi: Ako ja trujem svoje dete dimom cigarete u zatvorenoj prostoriji (a to stvarno nije u redu), društvo me osuđuje. A ako ga hranim nezdravo tretiranom hranom, društvo sleže ramenima. Dvostruki aršini?
Da se vratimo na temu. Mi pušači ne očekujemo sažaljenje zbog našeg poroka. Nismo u to ušli svesno. Kad smo shvatili štetnost duvana po okolinu i sebe (tim redom), bilo je već kasno. Zavisnost je čudna stvar. Samo tražimo da nas ne tretiraju kao antihriste i izvor svog zla na ovom svetu. Ne radimo ništa nelegalno. Pa i automobili zagađuju okolinu mnogo više nego duvanski dim, pa niko ne zabranjuje vožnju. Činjenica je da samoživi ljudi puše na mestima gde ugrožavaju decu i bolesne osobe. To treba sprečiti. Treba omogućiti pušačima da imaju mesta na kojima mogu da se odaju svojoj (ponavljam - legalnoj) strasti, u restoranima, na radnom mestu, u javnom prevozu (voz, avion), a ne da se satanizuju.
Da popušimo po lulu mira u to ime?

PS: Siguran sam da država ima više koristi od prodaje cigareta nego štete zbog lečenja pušača. Da nije tako, već bi to izmenili, ako ne ovi naši, a onda bar Amerika i Engleska biće zemlja... Ne, ovo je za drugu temu.
PS 2: Ja redovno plaćam porez, a kroz cenu duvana još kako ekstra punim budžet. Znači, niko meni ne plaća lečenje. A za ono o ugrožavanju dece - u pravu si.

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 06.02.2007. u 00:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?05.02.2007. u 23:25 - pre 209 meseci
iskreno, i ja sam protiv zabrane. Treba to da ostane legalno, Ali da vas maksimalno satanizuju, da vam smanje prava sto vise mogu: ukidanje zdravstvenog osiguranja, da ne smete nigde da pusite (sem u prostorima za to), cak ni na ulici, da svako osiguranje , svaki kredit u banci bude skuplji za vas, da vasim porodicama ukinu zdravstveno...
Ali da vam i dalje daju da pusite, da vam ne brane, Ako treba da cigare i dzaba budu.
I da nemate socijalnu pomoc, ako nemate posao, Sto manje prava. Da vam ne daju da radite u javnim ustanovama: bolnice, drzavna sluzba, sve sve sve..

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?05.02.2007. u 23:47 - pre 209 meseci
Jes', a kad ni to ne uspe da nas odvikne od legalnog zadovoljstva, hajde da organizujemo lovnu sezonu na pušače, to je sad tako trendy! Ovaj tvoj post tako miriše na diskriminaciju, da je to čudo jedno. Ne verujem da je to posledica ugroženosti od nas pušača, već animozitet prema nekome ko je u današnje vreme na tapetu. A kad sutra budu na udaru konzumenti alkohola, vozači neekoloških automobila, vlasnici više od 5 mačaka ili oni što nose pirsing, udri po njima. I ostaće jedno čisto, zdravo i srećno društvo. Arijevski san!
Da nam oduzmu sve to? A hoće li onda i da nas oslobode obaveza prema državi? Ponavljam, ja sve svoje obaveze redovno izmirujem. Očekujem i od države to isto. Ne kupujem cigarete na crnom tržištu, plaćam cenu koju država i proizvođač odrede (a ona se stalno menja, naviše), pokušavam da ne ugrožavam nepušače, ali ne volim kad oni ugrožavaju mene.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?05.02.2007. u 23:58 - pre 209 meseci
izvini a kako te to nepusaci ugrozavaju? TI nas trujes i ubijas??! A mi tebe necemo da ubijemo niti da trujemo. Samo da ti ogranicimo prava. Da te nateramo da prestanes da pusis, i onda da ti se daju sva prava koja imaju nepusaci.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?06.02.2007. u 00:17 - pre 209 meseci
Citat:
flylord:A mi tebe necemo da ubijemo niti da trujemo.

Nećete da nas ubijate, ali:
Citat:
flylord: da vam smanje prava sto vise mogu: ukidanje zdravstvenog osiguranja, da vasim porodicama ukinu zdravstveno... da nemate socijalnu pomoc, ako nemate posao, Sto manje prava. Da vam ne daju da radite u javnim ustanovama: bolnice, drzavna sluzba, sve sve sve..

da nam onemogućite osnovna ljudska i civilizacijska i radna prava, što neminovno vodi do istrebljenja. Tako su Indijancima ograničili samo neka prava, pa hajde da ih izbrojimo danas. Na srerću, ima i manje zadrtih ljudi na ovom svetu! Odo' da zapalim! Haug! :)

 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?06.02.2007. u 00:50 - pre 209 meseci
prestanete da pusite, i imate sva prava. Indijanci nisu imali izbor. Ima velika razlika. Vi bi ste svojom voljom sebi ukinuli prava, oni to nisu radili svojom voljom. Oni nisu nikog ugrozavali, VI UBIJATE. Danas kad budem imao svoju decu treba da razmisljam da li ce da umre i da se razboli zbog nekog kao sto ste vi.
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.171.244.43.ap.yournet.ne.jp.



Profil

icon Re: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?06.02.2007. u 01:18 - pre 209 meseci
Ok, ja cu da prestanem da pusim, a vi prestanite da vozite automobile, deal?
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.flashnet.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?06.02.2007. u 01:18 - pre 209 meseci
Jaaaooo flajko.... Pa ne da si preterao ovaj put, nego stvarno nemam reci... Mogao bi malo da odes da se ohladis, zapalis jednu mozda, pa idi mrzi i ispoljavaj svoju negativnu energiju na nekom drugom mestu, iskreno da ti kazem smucilo mi se da te citam. idi hejtuj negde drugde, nemoj ovde da mi dizes pritisak.
Jeste sve nam ukinite! I treba kad smo stoka i idioti! Kako bre mozete tako da pricate? O kojoj toleranciji mi ovde pricamo?

Slusajte, prvo podelite pusace u dve grupe. Oni koji puse radi sopstvenog zadovoljstva na mestima gde je to dozvoljeno, i na one koji puse po bolnicama, autobusima i ostalim mestima gde to nije dozvoljeno. Pusim vec nekoliko godina, ali nikada nisam zapalio tamo gde je zabranjeno. Kada odem kod nekog ili negde, prvo pitam da li sme da se pusi, pa ako se ostali sloze ja zapalim.

Prema tome NEMAS NIKAKVA PRAVA da mene nazivas stokom ili idiotom samo zato sto ja pusim!!!
I prestanite svo komplet da vredjate nekoga samo zato sto je pusac. Vi nemte NIJEDAN porok? Blago vama.

Neko meni da zabrani da pusim u SVOJIM kolima??? Kako mozes tako da lupetas molim te mi objasni? Znaci oduzeti nekome osnovna ljudska i gradjanska prava samo zato sto pusi?
Vazi, ako ti nikada vise ne sednas za volan, jer me zagadjujes, a ja vozim bajs, pa me trujes. VAZI!
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.180.*



+105 Profil

icon Re: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?06.02.2007. u 01:45 - pre 209 meseci
Mozemo i kompjutere da zabranimo jer boze moj, pa oni se napajaju strujom koja se dobija ekoloski stretnim putem u 99% kolicine :D
ili da uvedemo porez na koriscenje kompjutera i svih stvari koje trose struju...
Mozemo i opticke kablove da oporezujemo jer je kopanjem kanala za njihovo sprovodjenje narusen prirodni ekosistem zivotinja koje zive pod zemljom...

Kakav bullshit :DDDD
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
212.200.52.*



+2 Profil

icon Re: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?06.02.2007. u 03:03 - pre 209 meseci
Savrseno me bas briga sto neko struje sebe u svojim kolima, kuci itd.... to je njegov problem i njegova odluka.

Problem je kada moram da se gusim u vozu ,autobusu, bolnici ili bilo kojoj javnoj ustanovi.
Tamo jednostavno nemas izbor da izadjes napolje da te ne guse dimom. Pa moras da budes u dimu.

Zasto svaki put kada putujem moram da budem odimljen ko bakalar i sedim satima u dimu zbog kretena koji ne postuju zabranu pusenja.

Ako je negde izricito zabranjeno pusenje nema sta koga da pitas jel mu smeta dim ili ne. Jednostavno u tim prostorijama se zabranjeno pusenje i tacka.

Neka milicija lepo zaradi svoju platu, svakako se setaju po vozu.. sto nebi mogli i da lupaju kazne onima koji puse u kupeima i reterdima u cekaonici zeljeznicke stanice koji stoje pored znaka za zabranjeno pusenje velicine jednog metra i puse.










[Ovu poruku je menjao zveckoo dana 06.02.2007. u 04:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.171.244.43.ap.yournet.ne.jp.



Profil

icon Re: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?06.02.2007. u 04:38 - pre 209 meseci
Pazi, ako neko pusi tamo gde je zabranjeno pusenje zaista ga treba kazniti - to kazem kao strastven pusac. Medjutim stvari koje je Flylord pisao su potpune nebuloze, i ja zaista ne znam odakle toliki gnev prema pusacima... Mozda decko samo ima nekih problema pa se istresa na nama?
 
Odgovor na temu

Mačak debelog Fredija

Član broj: 132934
Poruke: 30
*.hsd1.ca.comcast.net.



Profil

icon Re: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?06.02.2007. u 06:18 - pre 209 meseci
flylord je imao tuzno detinjstvo - pas mu je bio alkoholicar.
100% vaginaterian
 
Odgovor na temu

vukad
Switzerland

Član broj: 44086
Poruke: 129
*.swipnet.se.



+14 Profil

icon Re: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?06.02.2007. u 08:46 - pre 209 meseci
Ne vidim nikakvu paralelu izmedju zagadjenja koje stvaraju automobili i pusaci. Transport je realna ljudska potreba, a purnjanje je hir. Nikotinski zavisnici imaju alternative koje ne ugrozavaju druge, kao sto je snus, tako da oni koji insistiraju da im zadovoljstvo pretstavlja dim i to rade na mestima gde to ugrozava ostale - to je cista obest.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?06.02.2007. u 08:57 - pre 209 meseci
Imam uno razumevanje za negodovanje vas kulturnih pusaca. Problem je izglleda sto vi ne shvatate da ste izuzeci. Pusaci su po pravilu bezobrazni, neuvidjavni, nekulturni i netolerantni. Ovakva rekacija pojedinaca a i celog drustva je rezulta upravo toga.

Na kraju krajeva vi trujete ljude oko sebe (neko s obzirom, nego bezobzirno) i to treba da bude sankcionisano.

U svakom slucaju, ako ste tako kulturni i obzirni, vi u stvari i necete trpeti sankcije jer vi vec samosvesno postujete norme ponasanja koje drugi pusaci ne postuju i smatraju kao sankciju.

Morate shvatiti da je u ovom slucaju genralizacija neizbezna zato sto velika vecina pusaca ne razmislja kao vi malobrojni, a najveci broj nece ugasiti cigaretu ni kada ih neko opomene.
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.171.244.43.ap.yournet.ne.jp.



Profil

icon Re: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?06.02.2007. u 09:13 - pre 209 meseci
@vukad: Ja vidim paralelu izmedju pusenja i voznje automobila, jer ljudi uglavnom ne voze automobil zato sto je zaista neizbezno, nego zato sto im je komotnije da odu automobilom na posao svaki dan nego na primer biciklom - pa cak i ako im je posao relativno blizu. Ovo sam naveo kao primer, nemojte da govorite koliko je kome posao udaljen posto me to zaista ne zanima. (Ovo sam dodao zato sto se ljudi -uvek- uhvate za najnebitniju stvar, pa se rasprava prenese na to)

@broker: Da, to je u redu da se sankcionise pusenje na razne nacine, na primer ogromnim porezom, odredjivanjem prostora gde se to sme i ne sme raditi i naravno strogo postovanje tih pravila. Medjutim ukidanje zdravstvene zastite pusaca i slicne stvari predlozene ovde su zaista neprihvatljive.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Smeta li vam pusenje u zatvorenim prostorijama?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32943 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.