Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pristup iz jave bazi podataka

[es] :: Java :: pristup iz jave bazi podataka

[ Pregleda: 1770 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon pristup iz jave bazi podataka03.02.2007. u 15:34 - pre 209 meseci
Imam kod kojim iz jave pristupam bazi prethnodno napravljenoj u mysql-u, ali su mi rekli da treba da se podesi sledece: control panel\administrative tools\data sources(ODBC) i da pod time treba da se podese tabovi system DSN i file DSN, samo ja ne znam kako da ih posesim, molim za pomoc!
 
Odgovor na temu

rj444
Radomir Jakovljevic
Beograd

Član broj: 48212
Poruke: 354
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: pristup iz jave bazi podataka09.02.2007. u 00:56 - pre 209 meseci
Prvo ti treba odbc mysql drajver odavde: http://dev.mysql.com/get/Downl...12-win32.msi/from/pick#mirrors.
Instaliraj ga pa onda idi u DSN tab. Kliknes add... i nadji mysql ODBC driver, pa ga dodaj (selektujes a i kliknes finish). Otvara se prozor u kom treba da popunis odgovarajuce podatke o bazi, serveru... i to je onda to.
 
Odgovor na temu

mikeai
Miroslav Lazarević
Šabac

Član broj: 6493
Poruke: 13
212.200.115.*



Profil

icon Re: pristup iz jave bazi podataka13.02.2007. u 22:54 - pre 209 meseci
Citat:

Imam kod kojim iz jave pristupam bazi prethnodno napravljenoj u mysql-u, ali su mi rekli da treba da se podesi sledece: control panel\administrative tools\data sources(ODBC) i da pod time treba da se podese tabovi system DSN i file DSN, samo ja ne znam kako da ih posesim, molim za pomoc!


Verovatno može i tako ali to je čist Windows pristup. Bolja varijanta je korišćenjem java native MySql JDBC drivera. Isti možeš naći na njihovom sajtu. Inače za svaku poznatu bazu podataka imaš jdbc drajvere. Šta dobijaš korišćenjem jdbc drajvera? Pa odmah da ti kažem tvoja aplikacija će raditi i pod win-om i pod linux-om ili bilo kojim drugim os-om koji podržava Javu. Da ne kažem da preko ovih drajvera imaš punu kontrolu i komunikaciju nad upitima koje šalješ bazi podataka.

Poz

p.s. U dokumentaciji imaš sigurno i primer kako da podesiš drajver, a ako ne malo googla i brzo ćeš pronaći sve što ti treba
 
Odgovor na temu

rj444
Radomir Jakovljevic
Beograd

Član broj: 48212
Poruke: 354
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: pristup iz jave bazi podataka13.02.2007. u 23:41 - pre 209 meseci
Citat:
mikeai: Verovatno može i tako ali to je čist Windows pristup. Bolja varijanta je korišćenjem java native MySql JDBC drivera. Isti možeš naći na njihovom sajtu. Inače za svaku poznatu bazu podataka imaš jdbc drajvere. Šta dobijaš korišćenjem jdbc drajvera? Pa odmah da ti kažem tvoja aplikacija će raditi i pod win-om i pod linux-om ili bilo kojim drugim os-om koji podržava Javu. Da ne kažem da preko ovih drajvera imaš punu kontrolu i komunikaciju nad upitima koje šalješ bazi podataka.


To je tacno. Ako mozes koristi JDBC.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: pristup iz jave bazi podataka

[ Pregleda: 1770 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.