Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crystal report mijenja connection string

[es] :: .NET :: Crystal report mijenja connection string

[ Pregleda: 1844 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

draganc__
dragan ciganovic
banja luka

Član broj: 91550
Poruke: 64
*.bl.pttrs.net.



Profil

icon Crystal report mijenja connection string02.02.2007. u 17:45 - pre 209 meseci
Kada u crystal reportu uradim export u neki drugi format (.pdf ili word) i sacuvam ga npr. na C:\dokumenti\export.doc, i ugasim formu na kojoj je report, aplikacija pada jer sada bazu trazi ovako: C:\dokumenti\baza.mdb.

Connection string mi je relativna putanja u posebnoj klasi ModulZaBazu i uvijek ga citam odatle. Za prikazivanje podataka u reportu sam koristio xml seme koje pokazuju strukturu mojih DataSetova (fora sa ovog foruma, hvala), tako da je i tu putanja za report relativna.

Pitanje: Kako Crystal Report uopste moze promijeniti property u klasi, zna li iko rjesenje ovog frustrirajuceg problema?
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Crystal report mijenja connection string02.02.2007. u 21:27 - pre 209 meseci
Bolje postuj tacno probelm, ako mozes kod, na sta si mislio. Nije mi jasno kako mislis da li moze da se promeni property. Pa report document je klasa kao i sve druge, pa se tako i propery menja. Mada, mislim da ti je ovo jasno. Nego i taj problem oko exporta koji imas je malo cudan, evo bas sam sad i probao i nema nikakvog padanja posle exporta. Pojasni malo.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Crystal report mijenja connection string

[ Pregleda: 1844 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.