Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gentoo vs Ubuntu...

[es] :: Linux :: Gentoo vs Ubuntu...

[ Pregleda: 4274 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NeznamTkoSam

Član broj: 39660
Poruke: 279
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Gentoo vs Ubuntu...25.08.2005. u 08:10 - pre 227 meseci
Jeste malo glupa usporedba, ali...
Moze preporuka?
Ja imam Ubuntu i radi ok. Ali cuo sam za taj Gentoo, portage, pa vi Gentoovci, mozete mi nesto reci o Gentoou?
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Gentoo vs Ubuntu...25.08.2005. u 08:55 - pre 227 meseci
Zasto bi menjao nesto, ako ti, kako kazes, radi kako treba, za sada?
 
Odgovor na temu

smrz
promenio bi

Član broj: 61190
Poruke: 98
82.117.193.*

Sajt: 70.84.131.212/data/toons/..


Profil

icon Re: Gentoo vs Ubuntu...25.08.2005. u 09:18 - pre 227 meseci
Pa dobro sad, meni je i windows radio posao. Po tebi nije trebalo da se petljam sa linuxom? Nema ništa loše u probanju nečeg novoga čisto iz radoznalosti, usput svašta naučiš. Kako može da zna da li je za njega bolje da ima Ubuntu ili Gentoo osim ako nekoga ne pita šta mu Gentoo nudi što ne pruža Ubuntu(kao što je to i uradio)...

 
Odgovor na temu

smrz
promenio bi

Član broj: 61190
Poruke: 98
82.117.193.*

Sajt: 70.84.131.212/data/toons/..


Profil

icon Re: Gentoo vs Ubuntu...25.08.2005. u 09:30 - pre 227 meseci
Inače nisam gentoovac, ali jedno vreme sam ga imao instaliranog na mašini i ono što ti mogu reći je da gentoo sija ako ti treba veća kontrola nad flagovima koji se koriste prilikom kompajliranja svakog programa. Naravno tu kontrolu imaš na svakom linuxu, ali prednost Gentoo linuxa je što se zavisnost paketa automatski rešava...
 
Odgovor na temu

elitefan
Frankfurt/M

Član broj: 4010
Poruke: 135
62.206.189.*



+1 Profil

icon Re: Gentoo vs Ubuntu...25.08.2005. u 09:31 - pre 227 meseci
Šta ja znam, Gentioolino je maza dok se ne sredi tj. instalira. Na svašta nešto moraš paziti o čemu prije nisi ništa ni znao a kamoli na to pomišljao. Sama pretpostavka da instalacija osnovnog sistema sa X-om može da traje i do 2 dana je zastrašujuća. Dok međutim kada ga jednom instaliraš i utegneš onda si miran i umjesto maze dobijaš čudo od mašine. Pri samoj instalaciji se zaista mnogo nauči, što ti kasnije jako dobro dođe. Jednostavno si mnogo dublje u sistemu i lakše se snalaziš. Sve ovo uzima dosta vremena ali kao što sam gore napisao, kada ga jednom utegneš miran si. A da, nije samo emerge to što čini gentoo zanimljivim ima tu još mnogo drugih stvari koje i te kako dobro dođu. Da ne zaboravim ogroman Community koji stoji iza Genta. Pretežno su to ljudi koji imaju ipak malo više pojma od klasičnog korisnika PC-a gdje baš ne nalećeš često na pitanja poput:

Kako da montiram CD

Za Ubuntu važe druga pravila, iako oba distroa baziraju na debianu, samo što se gentoo poprilično osamostalio i nema mnogo sličnosti sa debianom.


Imao sam utisak da je ubuntu baš onako za korisnike koji neće mnogo da čačkaju po mašini, tj. po konfig fajlovima, već ajmo apt-get i široko, pa sad šta bude biće.

Rekao bih da je Gentoo zaista sjajan prijatelj ljudima koji ipak malo više traže o Linuxa, dok je jedan Ubuntu najmenjen masama, Gentoo to definitifno nije.

Gentoo koristim i zadovoljan sam, ma šta zadovoljan PREZADOVOLJAN, ali ruku na srce nije bilo lagano na početku veze između Genta i mene. Da nije bilo havera koji me je naveo na Gentoo vjerovatno ga nikada nebih probao.

Ipak moja preporuka za veliku većinu ide na Ubuntu, a za sve ostale individualce među vama zna se :)



Odkud znam šta mislim dok ne čujem šta sam rekao!
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Gentoo vs Ubuntu...25.08.2005. u 10:01 - pre 227 meseci
Ako si baš zainteresovan za Linux i imaš vremena za zaj*** probaj Linux From Scratch. Negdje sam čuo da Gentoo najviše liči na LFS. Čak je i na LFS sajtu spomenut Gentoo. Nakon što instaliraš LFS i BLFS mnogo ćeš više znati o Linuxu "ispod haube".
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Demoritus
Dušan Petrov
Beograd

Član broj: 13739
Poruke: 561
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Gentoo vs Ubuntu...26.08.2005. u 07:00 - pre 227 meseci
Zavisi na kom si "nivou". Ukoliko nemas zivaca, a pocetnik si, definitivno ostani na Ubuntu.
"The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence."
 
Odgovor na temu

popacp
Miloš Popović
fakultet :)
Zajecar

Član broj: 19782
Poruke: 616
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: popac@elitesecurity.org
Sajt: popac.drugitalas.org


+6 Profil

icon Re: Gentoo vs Ubuntu...11.09.2005. u 21:11 - pre 226 meseci
Citat:
Za Ubuntu važe druga pravila, iako oba distroa baziraju na debianu, samo što se gentoo poprilično osamostalio i nema mnogo sličnosti sa debianom.


U suštini Gentoo je ostala samo Debian filozofija, najneiskvarenija u svetu GNU/Linuxa. Gentoo je toliko pokupio duha iz Debiana i FreeBSD-a da je sada glavni baja u svetu Linux kernela. I sam ga koristim i moj glas ode njemu. Probaj ga, nove verzije će imati i Grafički instaler.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Gentoo vs Ubuntu...

[ Pregleda: 4274 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.