Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upis binarnih podataka u BLOB iz SQL-a

[es] :: Firebird/Interbase :: Upis binarnih podataka u BLOB iz SQL-a

[ Pregleda: 2683 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

viking13
Aleksandar Milanovic
SBB
Novi Beograd

Član broj: 131741
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Upis binarnih podataka u BLOB iz SQL-a01.02.2007. u 22:57 - pre 209 meseci
Idemo po 2072. put. :)

Prečešljao sam Google uzduž i popreko, ali nisam našao odgovor.

Kako upisati binarni podatak u BLOB iz SQL-a?

Znači potreban mi je ČIST SQL.

Nisu mi potrebna nikakva objašnjenja kako da to uradim u nekom programskom jeziku, znam kako to da uradim u Delphiju.

Jednostavno u SQL koji bazu puni test podacima hoću da ubacim i par slika.

Bolje me ne pitajte šta će mi, ali mi je HITNO!!!
viking ®
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Upis binarnih podataka u BLOB iz SQL-a02.02.2007. u 10:57 - pre 209 meseci
> Kako upisati binarni podatak u BLOB iz SQL-a?
> Znači potreban mi je ČIST SQL.

Firebird ne podržava navođenje hexavrednosti u skriptu tako da se i ne može ubaciti binarni sadržaj. Moguće je da neki alati podržavaju tako nešto, tipa IBExperta i njegove konzole.
Za učitavanje preko ISQLa, jedino da pokušaš preko eksternih tabeli.
 
Odgovor na temu

Mr. Rejn
Deki Karamatijević
Sremčica

Član broj: 2514
Poruke: 515
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Upis binarnih podataka u BLOB iz SQL-a02.02.2007. u 11:26 - pre 209 meseci
Mislim da externe tabele ne podrzavaju BLOB
Ag + Na -> Xe
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Upis binarnih podataka u BLOB iz SQL-a02.02.2007. u 17:05 - pre 209 meseci
> Mislim da externe tabele ne podrzavaju BLOB

Ne, ali postoji rešenje. Externa tabela se napravi sa CHAR poljima dužine koja je jednaka veličini slike (ako je veća od 32k, tough luck, možda pokušati nekakvo deljenje pa spajanje u blobu), eventualno treba staviti CHARACTER SET OCTET. I dalje iz te tabele insertovati slogove u blob tabelu.
 
Odgovor na temu

viking13
Aleksandar Milanovic
SBB
Novi Beograd

Član broj: 131741
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Upis binarnih podataka u BLOB iz SQL-a02.02.2007. u 23:10 - pre 209 meseci
Citat:
savkic: > Mislim da externe tabele ne podrzavaju BLOB

Ne, ali postoji rešenje. Externa tabela se napravi sa CHAR poljima dužine koja je jednaka veličini slike (ako je veća od 32k, tough luck, možda pokušati nekakvo deljenje pa spajanje u blobu), eventualno treba staviti CHARACTER SET OCTET. I dalje iz te tabele insertovati slogove u blob tabelu.


Da li bi mogao da mi napraviš test primer koji upisuje recimo 5 bajtova, samo da vidim kako to radi. Jer to apsolutni nikad nisam radio, a kapiram da nije neki posao.

Misim na ovo:
"Externa tabela se napravi sa CHAR poljima dužine koja je jednaka veličini slike"

Malo da pojasnim šta se dešava, da ne ispadne da izmišljam nepotrebne gluposti. :)

Napravio sam bazu, ali ne i aplikaciju za unos podataka u bazu. Podaci su specifični i koriste se na više mesta (u windows aplikaciji, na sajtu...)

Napravio sam skriptove za pravljlenje i punjenje baze defult vrednostima, kao i nekim test vrednostima.

Potrebno je samo pokrenuti bat fajl i dobiti lokalnu kopiju baze sa povećom količinom podataka već upisanom unutra.

Sve radi lepo, to nije problem.

Drugi čovek pravi CMS u php-u i potrebni su mu neki podaci iz moje baze (zašto ponovo ukucavati u CMS ono što je neko već uneo u moju bazu iz windows aplikacije).

U jednoj tabeli treba da imam slike u blobu koje će on da povuče, detektuje tip slike (jpg, gif, png...) i prikaže je.

Problem je što ne znam kako da mu ubacim sličicu u tabelu, a veoma mi je stalo da ima lokalnu kopiju baze da ne razmišljam o tome da li mu radi net ili ne. :)

Da su slike veće od 5k ne bi ni razmišljao o tome. :)

U pitanju su mali fajlovi veličine od 1-3k.

Igor je do sad verovatno već skapirao šta radim. Pravim novu verziju onog mog "all in one" čuda. :)

viking ®
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Upis binarnih podataka u BLOB iz SQL-a03.02.2007. u 16:20 - pre 209 meseci
> Da li bi mogao da mi napraviš test primer koji upisuje recimo 5 bajtova, samo da vidim kako to radi. Jer to apsolutni nikad nisam radio, a kapiram
> da nije neki posao.

Code:


create table b (
  a blob);

create table a external file 'J:\temp\1.dat' (
  a CHAR(4096),
  b CHAR(8192));

insert into b select a from a;
insert into b select b from a;



Ako su sve slike iste veličine onda možeš imati samo jedno CHAR polje i samo jedan insert into select from. Ako su različite onda za svaku sliku po jedan insert ili jedna SP koja ima za svako polje odgovarajući insert.

> Problem je što ne znam kako da mu ubacim sličicu u tabelu, a veoma mi je stalo da ima lokalnu kopiju baze da ne razmišljam o tome da li mu radi net ili ne. :)

Nisam najbolje razumeo što mora čist sql, napravi nekakav exe?

> Igor je do sad verovatno već skapirao šta radim. Pravim novu verziju onog mog "all in one" čuda. :)

Uh, ne sećam se.
 
Odgovor na temu

[es] :: Firebird/Interbase :: Upis binarnih podataka u BLOB iz SQL-a

[ Pregleda: 2683 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.