Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TFT monitor koji zadovoljava sledece...

[es] :: Video karte i monitori :: TFT monitor koji zadovoljava sledece...

[ Pregleda: 2982 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kooole

Član broj: 129945
Poruke: 43
*.bn.pttrs.net.



Profil

icon TFT monitor koji zadovoljava sledece...31.01.2007. u 19:48 - pre 209 meseci
Znam da je na forumu dosta pisano o ovome, ali s obzirom da se novine u ovoj oblasti neprestano desavaju, a i cene monitora se menjaju iz dana u dan, moram pitati... koji 19-o incni monitor bi preporucili, a da se trenutno moze uzeti do nekih 250 eura (ili hajde 280 eura maksimalno!!!)? Nemam iskustva sa TFT monitorima pa se bojim da ne pogresim, a gresku cu verovatno primetiti tek par meseci posle kupovine... Jako mi se svidja to sto Philips daje garanciju po kojoj mogu da reklamiram i jedan jedini mrtav piksel (vole bih i da vasi predlozi budu sa slicnom garancijom :)). Mogu da uzmem, Philips 190s za nekih 230-240 eura, ali verovatno postoji i neko bolje resenje. Igrice necu igrati, bice koriscen za razne text editore, surf, filmove itd. Potrebno mi je da monitor bude prijatan za oci, da mogu da ga gledam satima i satima :)... Takodje, ne bih za tri godine da menjam monitor... makar 5-6 :). Pozeljno bi bilo da ima DVI, ali nije obavezno.

P.S. Da li jos neki proizvodjac daje garanciju na svaki mrtav piksel (sta je sa Acer, LG itd.)?

[Ovu poruku je menjao kooole dana 31.01.2007. u 22:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: TFT monitor koji zadovoljava sledece...31.01.2007. u 21:35 - pre 209 meseci
http://www.elitesecurity.org/t232665-TFT-monitor-od-srca
http://www.elitesecurity.org/t...-da-li-kupiti-wide-tft-monitor

pogledaj ovdje za pocetak.

 
Odgovor na temu

miki_250
milan markovic
beograd

Član broj: 81008
Poruke: 211
91.150.97.*



+2 Profil

icon Re: TFT monitor koji zadovoljava sledece...01.02.2007. u 16:43 - pre 209 meseci
po mojoj preporuci BF931 samusng 19 ima odziv 2 ms poboljsana verzija modela BF940.cena 23500dinara
 
Odgovor na temu

kooole

Član broj: 129945
Poruke: 43
*.bn.pttrs.net.



Profil

icon Re: TFT monitor koji zadovoljava sledece...01.02.2007. u 18:14 - pre 209 meseci
Hvala. Te 2ms mi u principu nisu toliko bitne... bar mislim.
Mnogo mi je bitnija zero brigh garancija i sta ja znam...
da ne probija pozadinsko osvetljenje, da se oci ne zamaraju,
da film moze da gleda vise ljudi odjednom a da ne stoje
u koloni :). Neki Philips ili Asus, sta misliste? Cini mi se da se na
forumu nesto manje paznje posvecuje LG-u i Aceru... sta o njima reci?
Svakako cu pogledati taj i samsungov model.

Zapao mi je za oko Philips-190S7F:

http://www.itsvet.com/Philips-190S7F/p-comp_comp_monitor-12-334

Moze li neko da mi kaze nesto o njemu?
Postoji li nesto zbog cega ga ne bih trebao uzeti?


[Ovu poruku je menjao kooole dana 01.02.2007. u 20:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

banzaiii

Član broj: 78083
Poruke: 139



+1 Profil

icon Re: TFT monitor koji zadovoljava sledece...01.02.2007. u 20:07 - pre 209 meseci
Citat:
kooole: Te 2ms mi u principu nisu toliko bitne... bar mislim.
Dobro misliš.
Citat:
kooole: Mnogo mi je bitnija zero brigh garancija i sta ja znam...
To je nešto što je relativno retko, i što ti značajno sužava izbor.
Citat:
kooole: da ne probija pozadinsko osvetljenje

To ti zavisi i od primerka monitora, tj. kako ti se zadesi. Naravno kod skupih monitora procenat problema je primetno manji.
Citat:
kooole: da film moze da gleda vise ljudi odjednom a da ne stoje koloni .
Za to bi ti trebao monitor sa PVA/MVA panelom, a oni nisu baš jeftini.
 
Odgovor na temu

miki_250
milan markovic
beograd

Član broj: 81008
Poruke: 211
91.150.97.*



+2 Profil

icon Re: TFT monitor koji zadovoljava sledece...01.02.2007. u 20:31 - pre 209 meseci
banzaiii
sta ti mislis o BF931 samsung
 
Odgovor na temu

kooole

Član broj: 129945
Poruke: 43
*.bn.pttrs.net.



Profil

icon Re: TFT monitor koji zadovoljava sledece...01.02.2007. u 23:06 - pre 209 meseci
Hvala banzaiii... a nije valjda tako losa situacija da do 280 eura ne mogu naci monitor na kome se mogu gledati filmovi onako blago iskosa, cisto da ne budemo u koloni :) ?

Citat:
banzaiii: To je nešto što je relativno retko, i što ti značajno sužava izbor..


Pa bas zbog toga poprilicno insistiram na Philips-u (kako sam procitao oni daju tu vrstu garancije), ali eto slucaj je da niko od mojih prijatelja nema philipsa pa se bojim da ne bude totalni promasaj... na kraju krajeva mogu i da odustanem od te zero bright garancije ako vasi komentari budu vodili na tu stranu... Prikaz Samsunga je, za mene kao nepoznavalaca, nekako presvetao, rekao bih i neprirodan (opet se oslanjam na one monitore koje sam video kod prijatelja, a ruku na srce to nisu bas top modeli). Neki ljudi mi preporucuju i LG (1919s, 1952s itd.)... pogledacu i njih...
 
Odgovor na temu

banzaiii

Član broj: 78083
Poruke: 139



+1 Profil

icon Re: TFT monitor koji zadovoljava sledece...02.02.2007. u 01:40 - pre 209 meseci
Citat:
miki_250: sta ti mislis o BF931 samsung

Ukratko rečeno, korektan monitor. Jako brz, ali sa slabom eronomijom. Mišljenja korisnika su oprečna. Nekima je super, nekima smetaju stvari poput lošeg ugla vidljivosti, probijanja osvetljenja i sl. Ima dosta priče o njemu na BENCHforumu pa pogledaj tamo, mrzi me da pišem više.
Citat:
kooole: a nije valjda tako losa situacija da do 280 eura ne mogu naci monitor na kome se mogu gledati filmovi onako blago iskosa, cisto da ne budemo u koloni ?

Svi monitori sa TN panelom imaju problema sa uglom vidljivosti. To je karakteristika tehnologije. Postoje određene varijacije od modela do modela, i još veće varijacije od korisnika do korisnika (tj. subjektivni utisak). Možda ti neće predstavljati problem, možda ćete morati da se malo "zgusnete" (što i nije loše ako je žensko društvo u pitanju ). Bolje unapred da znaš šta da očekuješ nego da se posle razočaraš.

Citat:
kooole: Pa bas zbog toga poprilicno insistiram na Philips-u (kako sam procitao oni daju tu vrstu garancije), ali eto slucaj je da niko od mojih prijatelja nema philipsa pa se bojim da ne bude totalni promasaj... na kraju krajeva mogu i da odustanem od te zero bright garancije ako vasi komentari budu vodili na tu stranu...

Prvo, obrati pažnju na šta se tačno odnosi garancija. Da li se odnosi na:
a) samo bele
b) i bele i crne
c) i bele i crne, i obojene
Ako ti garancija pokriva samo a), onda i nije neka vajda od nje.

Citat:
kooole: Prikaz Samsunga je, za mene kao nepoznavalaca, nekako presvetao, rekao bih i neprirodan (opet se oslanjam na one monitore koje sam video kod prijatelja, a ruku na srce to nisu bas top modeli). Neki ljudi mi preporucuju i LG (1919s, 1952s itd.)... pogledacu i njih...

Kao što si napisao "to nisu bas top modeli". Pogledaj neki "top", čisto da imaš sa čime da porediš.
Dosta od mene za danas, vidimo se u sledećoj epizodi.


 
Odgovor na temu

kooole

Član broj: 129945
Poruke: 43
*.bn.pttrs.net.



Profil

icon Re: TFT monitor koji zadovoljava sledece...04.02.2007. u 23:31 - pre 209 meseci
@banzaiii

Pa hajde preporuci neki konkretan model! Znam, izbor je na meni...
ali da uzimas sebi, sta bi uzeo za 250 (ili malo vise) eura?
 
Odgovor na temu

banzaiii

Član broj: 78083
Poruke: 139



+1 Profil

icon Re: TFT monitor koji zadovoljava sledece...05.02.2007. u 22:53 - pre 209 meseci
Citat:
kooole: Pa hajde preporuci neki konkretan model! Znam, izbor je na meni...
ali da uzimas sebi, sta bi uzeo za 250 (ili malo vise) eura?

Ne znam koliko će ti se svideti moj odgovor, ali ja nešto ne volim TN panele tako da bih sebi uzeo neki sa PVA/MVA panelom (kao što već jesam ). Problem sa tim je, što cena značajno prevazilazi 250 (ili malo vise) eura. Pošto nisam nešto upoznat sa trenutnim stanjem na tržištu, suzdržao bih se od preporučivanja konkretnih modela iz ove cenovne kategorije. Ja sam naveo neke smernice koje mogu da ti pomognu prilikom odabira, a preporučivanje konkretnih modela bih ostavio nekome ko ih bolje poznaje. Na kraju krajeva, kada obiđeš par radnji, i detaljnije pogledaš šta ima u ponudi, mislim da ćeš lako suziti izbor.
Puno sreće u kupovini, i imaj na umu da ipak biraš monitor a ne ženu. Za godinu-dve-tri, ionako ćeš da ga zameniš boljim & lepšim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: TFT monitor koji zadovoljava sledece...

[ Pregleda: 2982 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.