Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Backup podataka sa harddisk-a

[es] :: Windows aplikacije :: Backup podataka sa harddisk-a

[ Pregleda: 7229 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dule1980
Dusan Djurdjevic
Bec

Član broj: 131927
Poruke: 7
*.11.14.tuwien.teleweb.at.



Profil

icon Backup podataka sa harddisk-a30.01.2007. u 17:06 - pre 208 meseci
Pozdrav narode
imam jedan pomalo specifican problem.Naime ja radim u labaratoriji koja se bavi analizama krvi i zeleo bih da instaliram neki backup program na nas kompjuter,jer usled kvara na harddisku ili XP-u(iz bilo kojeg razloga) gubimo ne samo podatke koje smo analizirali neko i nase hemikalije u medicinskom aparatu koje su posle neupotrebljive.Pa bih zeleo da pitam da li neko ima neki predlog za program koji bi svakog dana pre nego sto iskljucimo kompjuter postavljao pitanje backup-a novonastalih fajlova na harddisku i njihovo skladistenje na neki drugi harddisk ili neki eksterni medijum.Ili bilo kakav predlog koji bi mi resio ovakav problem.
Unapred zahlavan
Dusan Djurdjevic
 
Odgovor na temu

tigarrrrr

Član broj: 120824
Poruke: 80
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Backup podataka sa harddisk-a30.01.2007. u 17:13 - pre 208 meseci
Acronis True Image je dobar program za beckup ali bilo je price o tome na ovom forumu pa potrazi.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Backup podataka sa harddisk-a30.01.2007. u 23:14 - pre 208 meseci
@dule1980

Acronis True Image i njemu vrlo sličan i isto tako popularan Norton Ghost služe ipak za bekapovanje celih particija, odnosno diskova. Možda u ovom slučaju nije potrebno da to radite tim programima već korišćenjem specijalizovanih programa za bekap podataka (ne particija!) ili čak prostim kopiranjem određenih, novonastalih i modifikovanih fajlova. Koji od ova tri načina treba da koristite zavisi od načina rada dotičnog programa i od toga da li posedujete instalacioni fajl/disk za taj program.

Ako ste u kontaktu sa programerima koji su napisali taj program najbolje je da njih konsultujete.

Ako do programera ne možete doći pročitajte uputstvo, tj. Help. Što je program ozbiljniji to je i uputstvo bolje, a samim tim i korisnije.

Ako znate da su rezultat vašeg dnevnog rada tačno određeni fajlovi, možda je sasvim dovoljno da te fajlove kopirate na drugi računar ili neko drugo mesto van tog računara. Ako imate instalacioni fajl/disk tog programa, za probu instalirajte taj program na neki drugi računar i pokušajte da otvorite te fajlove i da uradite sa njima sve ono što svakodnevno i radite. Ako je to izvodljivo onda je dovoljno da svakodnevno kopirate te fajlove na bezbedno mesto i da instalacioni fajl/disk tog programa čuvate ˝k'o oči u glavi˝. Da ne bi ručno kopirali novonastale i modifikovane fajlove preporučuje se upotreba programa za bekap podataka jer njemu unapred kažete šta će se bekapovati pa se sa svega par klikova pokrene ceo proces. U ovom scenariju u slučaju havarije potrebno je nanovo instalirati Windows, zatim vaš program, a na kraju vratiti i fajlove koji su rezultat vašeg prethodnog rada.

Ako nemate instalacioni fajl/disk tog programa onda se zaista niste pripremili za katastrofu. Ako gornje uputstvo sa poturanjem fajlova ˝pije vodu˝ (a to ćete bez intalacionog fajla/diska teško saznati), onda ćete sa Acronis-om ili Ghost-om ˝sačuvati˝ instalaciju Windows-a sa već instaliranim programom. U slučaju katastrofe, prvo ćete restaurirati Windows sa programom, a zatim i vratiti podatke. Ako, pak, gornje uputstvo ˝ne pije vodu˝ onda vam zaista ne preostaje ništa drugo sem da svakodnevno radite bekap cele particije/diska, a to i nije baš kratkotrajno.

Iz priloženog se vidi da to i neće biti jednostavan posao, ali bekap je krajnje ozbiljan posao i trebalo bi ga prepustiti profesionalcu.

U svakom slučaju je s moje strane vrlo pohvalno da sami imate inicijativu rađenja bekapa, jer moje iskustvo sa korisnicima je potpuno suprotno.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-02-190.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Backup podataka sa harddisk-a31.01.2007. u 14:21 - pre 208 meseci
Citat:
plavigor:
Acronis True Image i njemu vrlo sličan i isto tako popularan Norton Ghost služe ipak za bekapovanje celih particija, odnosno diskova.

"Ipak" se ne bih složio.



Citat:

Možda u ovom slučaju nije potrebno da to radite tim programima već korišćenjem specijalizovanih programa za bekap podataka...

Recimo ovaj http://www.liutilities.com/support/downloads/.




Citat:

Ako ste u kontaktu sa programerima koji su napisali taj program najbolje je da njih konsultujete.

Najbolje rešenje i najjeftinije. Ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji i to papreno.

Citat:

Iz priloženog se vidi da to i neće biti jednostavan posao, ali bekap je krajnje ozbiljan posao i trebalo bi ga prepustiti profesionalcu.

Itekako se slažem.

Citat:

U svakom slučaju je s moje strane vrlo pohvalno da sami imate inicijativu rađenja bekapa, jer moje iskustvo sa korisnicima je potpuno suprotno.

Dugo će još biti tako.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dule1980
Dusan Djurdjevic
Bec

Član broj: 131927
Poruke: 7
*.11.14.tuwien.teleweb.at.



Profil

icon Re: Backup podataka sa harddisk-a31.01.2007. u 15:53 - pre 208 meseci
Hvala na odgovorima,probacu sa Acronis True Image i sa WinBackup pa koji od njih meni a i kolegama najvise odgovara koristicemo njega.Jos jednom hvala!
Pozdrav svima
Dusan Djurdjevic
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Backup podataka sa harddisk-a31.01.2007. u 19:36 - pre 208 meseci
Pozdrav,
mozda da isprobate i Norton GoBack?
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Backup podataka sa harddisk-a31.01.2007. u 21:00 - pre 208 meseci
Moji prvi post je bio vise uopstenog karaktera. Kada se vec govori o konkretnim programima ne mogu a da ne spomenem Windows-ov Backup. Svakako zavrsava posao, a ako je licenca bitna - besplatan je (ugradjen u Windows).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

sergio2matrox
tv montazer i graficar
Smederevo

Član broj: 102896
Poruke: 196
*.msp-terra.net.

Jabber: sergio2matrox@yahoo.com


Profil

icon Re: Backup podataka sa harddisk-a31.01.2007. u 21:18 - pre 208 meseci
ACRONIS DEFINITIVNO, 200 puta me vadio iz bule
pozz
"There are only 10 types of people in the world:
Those who understand binary, and those who don't"
 
Odgovor na temu

tigarrrrr

Član broj: 120824
Poruke: 80
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Backup podataka sa harddisk-a31.01.2007. u 23:51 - pre 208 meseci
Acronis koristim vec dugo dugo i meni je super,probaj da pronadjes video pomoc za njega jer sam ja davno skino ito sa njegovog sajta pa pregledaj sve je super pokazano kako se radi,rado bih ti poslo ali je puno veliki :-(
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

secureanywhere

Član broj: 303655
Poruke: 5
*.amres.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Backup podataka sa harddisk-a31.05.2012. u 11:17 - pre 144 meseci
Iako je ova tema odavno već bajata, privukla mi je pažnju pošto se nalazi u samom vrhu rezultata za bekap podataka.

Odličan prikaz i pregled najboljih komercijalnih programa za bekap podataka možete naći na sledećoj adresi:

Bekapovanje podataka - uporedni prikaz najboljih programa

Na ovoj stranici možete naći odlične informacije i poređenja, karakteristike koji program ima koje mogućnosti i koje su razlike između ovih programa. Pored toga, pošto se radi o komercijalnim programima, date su i okvirne cene programa za one koji žele da programe kupe.

Preko pojedinačnih prikaza programa možete preuzeti probne verzije svih prikazanih programa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Backup podataka sa harddisk-a

[ Pregleda: 7229 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.