Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vrh kompaktne klase: Canon G 7 - test

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Vrh kompaktne klase: Canon G 7 - test

[ Pregleda: 4770 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.3dnet.co.yu.



+1340 Profil

icon Vrh kompaktne klase: Canon G 7 - test30.01.2007. u 13:19 - pre 208 meseci
U istoriji digitalne foto-tehnike posebno mesto pripada G seriji Canon kompaktnih aparata. U svakoj svojoj reinkarnaciji zauzimali su sam vrh klase i konkurenciji postavljali nove standarde. Imali su najbolji senzor za kompaktne aparate u tom trenutku, vrhunske objektive, kontrolnu elektroniku i unutrašnju obradu.

U vreme kada su DSLR aparati bili nedostižni, dosta profesionalaca ih je koristilo kao back-up ili za jednostavnija studijska snimanja. Bez obzira na često prisutnu sporost u radu, razlog tome je što je svaki od njih, za svoje vreme, davao kvalitet slike nedostižan za konkurente.

Mada je na neočekivan način različit od modela G 6 koji nasleđuje, objedinjujući rezoluciju od čak 10 Mp, 6x zum objektiv i optičku stabilizaciju, čini se da će G 7 ponovo, kao i njegovi preci, zadati domaći zadatak konkurenciji...

Canon G 7 - test
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.theonlinetrader.com.



+1 Profil

icon Re: Vrh kompaktne klase: Canon G 7 - test01.02.2007. u 21:20 - pre 208 meseci
Lep članak Nebojša. Zainteresovao si me da poželim da ga makar probam.
Ne znam koliko će biti uspešan, ali izgleda da menja kategoriju u odnosu na ranije G modele. Više možda puca na "luksuzni kompakt" model, kao kvalitetan "džep od jakne" aparat, slično kao Ricoh GRD, samo drugačije. Tim pre boli nedostatak RAW moda, biće zanimljivo pratiti dalju evoluciju.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Vrh kompaktne klase: Canon G 7 - test02.02.2007. u 03:28 - pre 208 meseci
Nebojsa, kao i svaki tvoj test, i ovaj sam sa zadovoljstvom procitao od pocetka do kraja. Narocito mi se dopalo uporedjivanje sa A640, koji mi se isto mnogo svideo, i nikako mi nije jasno zasto neke stvari nisu stavili na G7.
Pre svega mislim na grip. Navikao sam se na grip na mom aparatu, i mislim da ne bih vise mogao da radim sa aparatom koji nema grip. Takodje, navikao sam se na pokretni displey, zao mi je sto to nema G7. Svidja mi se sto je G7 kompaktan gotovo kao A640, veruj mi ja u jednoj torbi nosim i mini DV kamericu i fotoaparat, i zato mi je kompaktnost velika prednost kod aparata i kamere.
G7 bi mogao da bude idealan kompakt, da ima grip, pokretni dispej, da mu raspon pocinje od 28mm i da ima upotrebljiv ISO800/1600. To bi bio idealan aparat kao backup za neki dSLR.

Iskreno bez obzira na stabilizaciju koju bih jako voleo da imam na mom kompakt aparatu ne bih uzimao G7. Gore navedene mane su mu za mene ne oprostive.

Pozdrav Nesho i jedva cekam tvoje nove testove (recimo test A640, bas bih voleo da znam koliko je unapredjen u odnosu na moj A620).
 
Odgovor na temu

Alex21
Zagreb

Član broj: 89590
Poruke: 24
195.29.242.*



Profil

icon Re: Vrh kompaktne klase: Canon G 7 - test06.02.2007. u 15:05 - pre 208 meseci
Ja sam ponosni vlasnik G7 i mogu reći da sam vrlo, vrlo zadovoljan njime.
Ne bavim se profesionalno fotografijom, ali mogu reći da je fotoaparat odličan. Nije savršen, ali takvo nešto i ne postoji.
Pošto bi mi puno trebalo da nabrojim sve ono što mi je odlično, spomenut ću ono što bih možda htio da ima a nema.

Kao prvo tu je f2.8 (da je f2.0 bilo bi savršeno), no IS tu pomaže. Iz ruke uspjevam postići oštre slike s 1/15 (možda imam mirnu ruku ...).
Htio bi da je ISO 800 i 1600 upotrebljiviji (ipak je tu puno pixela).
Baterija bi mogla dulje trajati.
Flip-out LCD (naravno, no moram pohvaliti LCD od G7 koji je izuzetno oštar i ima vrlo velik kut gledanja).


Što se tice dimenzija, A620 recimo ne stane u orginalnu torbicu od G7, a i suprotno nego sam očekivao, lakše ga je držat.
Onaj grip od A620 mi je premalen da ga dobro obuhvatim, pa mi više smeta nego koristi.
G7 se lijepo drži, te iako imam velike prste (čitaj palac) odlično po njemu radim. Menije sam odmah prokljuvio - intuitivni su.

Neko će reći sve su to manje bitne stvari za fotoaparat, no meni je bitno osim da su slike dobre kvalitete,
da je kompaktan (pitanje koliko bi G7 bio da su se odlučili na f2.0), brz, ...

Eto.
Ukratko, ja prezadovoljan i nije mi bilo žao love.


P.S. Odličan movie mod

 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.208.254.241.chello.no.



+1 Profil

icon Re: Vrh kompaktne klase: Canon G 7 - test10.02.2007. u 18:22 - pre 208 meseci
Ovde je upoređen G7 sa 400D i kit objektivom:
http://www.cameralabs.com/reviews/CanonG7/page4.shtml
http://www.cameralabs.com/reviews/CanonG7/page4ca.shtml
Koliko god prikazivač to izbegavao da direktno kaže, na osnovnoj ISOvrednosti G7 prikazuje primetno više detalja od 400D kit kombinacije. Tačno da 400D rezultat mnogo manje uoštren, ali ništa ne može da vrati detalje koje je loš objektiv zamrljao.
Za ISO 100 fotografije se može reći da 400D nema baš ništa šuma, deluje potpuno glatko, čak "plastično". Dosta ljudi voli takav čist izgled, ali u štampi ne donosi prednosti. G7 slika je daleko više procesirana, ali će veća štampa ovde pirkazanih primera biti ipak bolja.
Dakle G7 može biti i bolji od DSLR aparata. Jasno, 400D ovde ima jako loš objektiv, ali velika većina fotografija koje će svi proizvedeni 400D napraviti će biti baš sa ovim objektivom. Tačno je i da bi RAW (koga G7 nema) bio bolji, ali to koristi još manji broj 400D korisnika.

DSLR nije samonavođeni projektil koji će sam od sebe pogađati najbolje slike. Treba znati upotrebiti ga, koristiti dobre objektive i sl. G7 i slični aparati i te kako mogu da posluže i za rezultatski zahtevnije fotografe, posebno za dnevne fotke, pejsaže i sl.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.3dnet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: Vrh kompaktne klase: Canon G 7 - test12.02.2007. u 19:51 - pre 208 meseci
I dalje me fascinira koliku količinu detalja mogu da pokupe mali digitalci, od kojih je G 7 šampion.

DSLR aparati, s obzirom na površinu senzora i kvalitet objektiva, ne daju sliku koja je srazmerno tome kvalitetnija.

Ko kupi DSLR i u samoj slici počne da traži opravdanje za to, razočaraće se, što smo i imali prilike da čujemo na forumu.
 
Odgovor na temu

xigma
Banja Luka

Član broj: 18190
Poruke: 147
*.broadband.blic.net.



+41 Profil

icon Re: Vrh kompaktne klase: Canon G 7 - test17.02.2007. u 15:05 - pre 208 meseci
IMHO, G6 pravi bolje slike.
uporedite malo i sami, G7 ima znatno više šuma pri bilo kakvim uslovima slikanja.

http://www.pbase.com/cameras/canon/powershot_g6
http://www.pbase.com/cameras/canon/powershot_g7

Jendostavno, za taj senzor 7 mpx je optimum. Po meni bi bio idealan aparat da su samo umjesto tih dodatnih 3 mpx stavili malo wide zuma. Ali, ko bi onda kupio S80 :)
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.3dnet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: Vrh kompaktne klase: Canon G 7 - test19.02.2007. u 19:16 - pre 208 meseci
Radio sam dosta i sa G 6 i nije tačno da pravi bolje slike, niti su ovi primeri merodavni za tu procenu.

Ono što je mene jedino razočaralo kod G 7 je količina šuma. Moguće je i da je ta tura senzora loša, mada sam probao dva G 7 i oba su se isto pokazala.

Čudi me to, posebno imajući u vidu da A 640 po tome nije loš, ali gotovo da sam siguran da će neki naredni firmware ili naprosto sledeća serija senzora to da poboljša.
 
Odgovor na temu

Alex21
Zagreb

Član broj: 89590
Poruke: 24
195.29.242.*



Profil

icon Re: Vrh kompaktne klase: Canon G 7 - test20.02.2007. u 14:16 - pre 208 meseci
Slažem se. I mene je malo iznenadio šum, tako da ne koristim ISO veći od 200 (400 kad je stvarno frka),
no drago mi je da je razina kromatskog šuma prilično niska, pa i nije sve u svemu loše.

Često spominjani Noise reduction u G7 fino radi svoj posao.
Na kompu ne uspjevam dobiti nešto značajnije bolje rezultate.
 
Odgovor na temu

borko_bm
Velibor Milovanovic
B&M FOTO d.o.o
Beograd

Član broj: 121354
Poruke: 66
195.252.79.*

Sajt: www.bmfoto.co.yu


Profil

icon Re: Vrh kompaktne klase: Canon G 7 - test20.02.2007. u 23:03 - pre 208 meseci
Jedan zastrasujuci primer dva komada G7 u istim uslovima istim parametrima a razliciti rezultati u pogledu suma nista mi nije jasno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Vrh kompaktne klase: Canon G 7 - test

[ Pregleda: 4770 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.