Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potreban mi je savet oko kupovine monitora!

[es] :: Video karte i monitori :: Potreban mi je savet oko kupovine monitora!
(Zaključana tema (lock), by JOJO847)

[ Pregleda: 3157 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

borko_profi

Član broj: 120431
Poruke: 31
*.medianis.net.



Profil

icon Potreban mi je savet oko kupovine monitora!30.01.2007. u 10:47 - pre 208 meseci
Cao svima,

Resio sam da, nakon duzeg "upijanja" zracenja i ostalih dobrocinioca mog CRT monitora, kupim LCD(TFT) monitor. Vecinu vremena za racunarom provodim citajuci knjige, ne bavim se igranjem igara i veoma se retko bavim obradom multimedije, tako da neke ultra-napredne karakteristike uopste nisu potrebne. Jedino sto je bitno jeste cena (sto nize to bolje) i neka relativna dugotrajnost monitora (ne bih voleo da trckaram u servis svaki dan).

Da li znate neki monitor koji bi ispunio moje potrebe?
 
0

vukasin-coral
Vukašin Pavlović
Beograd

Član broj: 131489
Poruke: 137
*.adsl.beocity.net.

Sajt: www.selbi.rs


Profil

icon Re: Potreban mi je savet oko kupovine monitora!30.01.2007. u 12:16 - pre 208 meseci
Belinea 1705 S1, izuzetan monitor za male pare - 13.500,00 din. Proglašen je za best buy u zapadnoj Evropi za prošlu godinu, trogodišnja garancija, jako mali procenat defekta, odličan prikaz slike, vreme odziva 8ms (ne gtg već pravi test), i što je najvažnije - iako je made in Malasya, to je švapska Maxdata.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 30.01.2007. u 15:19 GMT+1]
GEWISS, BOOM, BEGA, LIMBURG, DIMCO
 
0

banzaiii

Član broj: 78083
Poruke: 139



+1 Profil

icon Re: Potreban mi je savet oko kupovine monitora!30.01.2007. u 15:35 - pre 208 meseci
Au, kakva reklama. Nažalost, kao i sve reklame, puna poluistina.
Prvo, ako se ne varam, u pitanju je 17ica. Toplo ti preporučujem da uzmeš 19icu.
Sem toga:
Citat:
vukasin-coral: Proglašen je za best buy u zapadnoj Evropi za prošlu godinu

Proglašen od strane koga? Svake godine se u Evropi nekoliko modela automobila proglašava za "automobil godine".
Da ne pominjem to da je malo čudno da je neko proglasio 17 inčni monitor za monitor godine.
Citat:
vukasin-coral: jako mali procenat defekta

Nejasno definisano i teško proverljivo.
Citat:
vukasin-coral: odličan prikaz slike

Krajnje subjektivno i uglavnom netačno. U pitanju je TN panel sa kontrastom dekalrisanim na 500:1. Reći da takav monitor ima odličnu sliku je neozbiljno.
Citat:
vukasin-coral: odziva 8ms (ne gtg već pravi test)

Sve brojke koje poizvođači navode za odziv su netačne, pa i ova. "Pravi test" odziva kao rezultat treba da da trodimenzionalni grafik, a ne jednu brojku.

Moj ti je savet da obiđeš nekoliko radnji u kojima imaju izložene monitore, i pogledaš šta ima od jeftinijih 19ica. Zapiši koji modeli su ti se učinili zanimljivi, i onda pogledaj šta o njima piše po forumima.
 
0

borko_profi

Član broj: 120431
Poruke: 31
*.medianis.net.



Profil

icon Re: Potreban mi je savet oko kupovine monitora!30.01.2007. u 21:29 - pre 208 meseci
Ljudi hvala puno za savete!
 
0

brancco
Branko Denic
Prokuplje

Član broj: 67245
Poruke: 48
*.smin.my-its.net.



Profil

icon Re: Potreban mi je savet oko kupovine monitora!31.01.2007. u 03:04 - pre 208 meseci
mozda neku wide varijantu?manja cena nego 5:4, a za sta ti treba je prava stvar!razmisli o tome!ja imam lg i jako sam zadovoljan!
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Potreban mi je savet oko kupovine monitora!31.01.2007. u 16:59 - pre 208 meseci
Pa ako je bitna cena tu su benq, belinea i philps...Posto ti je potreban monitor za citanje svakako odaberi monitor od 19", moja preporuka je da to bude philips koji je cesto na akcijama i pokusava se izboriti za srpsko trziste.

Samsung bih preskocio, pre svega zbog cene prenapadnih boja i ne postojanja DVI prikljucka na jeftinijim modelima, LG je primetno jeftiniji od samsunga ali je slika nekako bleda i presvetla. Sto se LG tice njegove karakteristike "na papiru" u opste nemoj uzimati za ozbiljno!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

DooMRiseR

Član broj: 180023
Poruke: 21
79.101.176.*



Profil

icon Re: Potreban mi je savet oko kupovine monitora!20.06.2008. u 15:22 - pre 192 meseci
Koji da uzmes valja ce razlika se samo primecuje kod gaminga! POz
 
0

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Potreban mi je savet oko kupovine monitora!20.06.2008. u 17:42 - pre 192 meseci
Vjerojatno nije čekao godinu i pol na daljnje savjete. Molim obratiti pažnju na datum zadnje aktivnosti u temi.
Hvala!

 
0

[es] :: Video karte i monitori :: Potreban mi je savet oko kupovine monitora!
(Zaključana tema (lock), by JOJO847)

[ Pregleda: 3157 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.