Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Procjena vrijednosti 3d prezentacije

[es] :: 3D modelovanje :: Procjena vrijednosti 3d prezentacije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8541 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

krsto666
PG

Član broj: 127780
Poruke: 25
*.crnagora.net.



Profil

icon Procjena vrijednosti 3d prezentacije27.01.2007. u 15:13 - pre 210 meseci
Pocetnik sam u maxu, i potrebna mi je pomoc oko procjene projektakoji sam radio.koliko se realno moze uzeti para za ovakvu prezentaciju ?
u slucaju da ima kakvih gresaka"nepojavljuju se uploadovane slike"molim vas da napisete jer prvi put kacim slike na ovom forumu...moguce da je moja greska...
hvala

[Ovu poruku je menjao krsto666 dana 27.01.2007. u 17:11 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.clt.bellsouth.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Procjena vrijednosti 3d prezentacije27.01.2007. u 23:17 - pre 210 meseci
Koliko ti je vremena trebalo ovo da uradis? Po meni bar 250e treba da trazis. Ispod toga ne bi ovako nesto trebalo ni da se radi...
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
80.93.253.*



+7 Profil

icon Re: Procjena vrijednosti 3d prezentacije28.01.2007. u 03:25 - pre 210 meseci
Izvini...a shta ovo treba da predstavlja?!....parking...tribine...deo stadiona...il tome neshto slichno?!
 
Odgovor na temu

sergio2matrox
tv montazer i graficar
Smederevo

Član broj: 102896
Poruke: 196
195.252.78.*

Jabber: sergio2matrox@yahoo.com


Profil

icon Re: Procjena vrijednosti 3d prezentacije28.01.2007. u 03:32 - pre 210 meseci
hm..
koliko si dugo radio
"There are only 10 types of people in the world:
Those who understand binary, and those who don't"
 
Odgovor na temu

krsto666
PG

Član broj: 127780
Poruke: 25
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Procjena vrijednosti 3d prezentacije28.01.2007. u 10:53 - pre 210 meseci
hotel.radjeno je 5 dana po 4-6sati dnevno.slika izgleda malo zbunjujuca jer nema terena na kome je hotel postavljen ,ali tako su trazili sami.
 
Odgovor na temu

krsto666
PG

Član broj: 127780
Poruke: 25
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Procjena vrijednosti 3d prezentacije28.01.2007. u 11:04 - pre 210 meseci
e da nisam naveo da firma za koju je ovo radjeno,moze da uzme oko 8000 eura, mozda bi i to bio neki znacajan faktor u cijeni ovoga rada.sta mislite ?
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.sip.clt.bellsouth.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Procjena vrijednosti 3d prezentacije29.01.2007. u 06:17 - pre 210 meseci
To nije nikakav znacajan faktor, tacnije tebe se ne tice. Trebalo bi da imas na umu koliko se to naplacuje, cisto da imas neku predstavu koliko ti to treba da naplatis, ali konkretno pojedinacni slucajevi te ne interesuju. Ne znam da li sam ovo razumljivo napisao, ali hocu da kazem da ne treba da formiras cenu tako sto ce tvoj klijent svoj deo posla dobro ili lose da naplati. Po toj logici, ako pukne, ako ga ne isplate, ili ako naplati daleko manje sto to vredi, trebalo bi i ti njemu da oprostis svoj deo posla...

Mislim da je 200e ok cena za ovo jer stvarno ne bi trebalo ni paliti kompjuter za nesto ispod toga. I da je ovo daleko losije, opet mislim da bi 200e bilo najmanje sto se moze traziti.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

sergio2matrox
tv montazer i graficar
Smederevo

Član broj: 102896
Poruke: 196
*.donet.co.yu.

Jabber: sergio2matrox@yahoo.com


Profil

icon Re: Procjena vrijednosti 3d prezentacije29.01.2007. u 13:45 - pre 210 meseci
pa da , oko 200-300 e,
nema u Srbiji jos razumevanja za to
"There are only 10 types of people in the world:
Those who understand binary, and those who don't"
 
Odgovor na temu

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
*.beobug.com.



+3 Profil

icon Re: Procjena vrijednosti 3d prezentacije29.01.2007. u 19:38 - pre 210 meseci
nista srbija nije drugacija od ostalih zemalja, nije mi jasno sta hocete, da uzmete za ono 3000 evra???
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.43.33.10.nw.nuvox.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Procjena vrijednosti 3d prezentacije30.01.2007. u 16:58 - pre 209 meseci
Citat:
deepwhite: nista srbija nije drugacija od ostalih zemalja, nije mi jasno sta hocete, da uzmete za ono 3000 evra???


Jel mozes malo da obrazlozis ovaj iskaz? Ovde u Americi bi se za ovakav render (jedan render) uzelo po $1000-$1500, u evropi je radni sat 30-60e. Toliko novca se ne moze uzeti u Srbiji, dakle ipak je drugacija od ostalih zemalja.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
*.beobug.com.



+3 Profil

icon Re: Procjena vrijednosti 3d prezentacije31.01.2007. u 00:03 - pre 209 meseci
@pailhead
posto za ovakav rad ne treba vise od dan-dva, hajdemo onda svi u ameriku da uzmemo milione, izgleda da samo nas cekaju...
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.ptt.yu.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Procjena vrijednosti 3d prezentacije31.01.2007. u 07:34 - pre 209 meseci
Nisam siguran da je Pailova cifra 100% tacna (mada verujem, zasto ne bi bilo tako?),
ali se ne kosi previse sa ciframa za koje provereno znam da su tacne.
Ima jedna stvar koju smo jos ranije pricali na ovom forumu. Oni su tamo, a mi smo
ovde, kao sto je on i rekao. Inace, tamo retko koji lik koji radi ovaj pos'o zivi sa
troskovima od 200-300e mesecno, tako da su mu i tarife nesto drugacije. :)
Evo jednog oglasa za izdavanje gajbe u NY:
Citat:
No. 2116077 - 1 bedroom Apartment - 46 m2 - New York / Brooklyn - new

Available now
Per month : 1200 $
Security deposit : 1200 $
Agency fees : 2246 $

To znaci 4650$ u startu i mesecno 1200$ da zivis u Bruklandu u gajbi bez
namestaja.

Treba imati u vidu i jednu smesnu cinjenicu da bi ovde, da je malo drugacije, za pocetak
ozbiljnog rada ljudi dizali kredite da kupe softver, makar bili i self-employed. :)
Citat:
deepwhite: hajdemo onda svi u ameriku da uzmemo milione, izgleda da samo nas cekaju...

ne ne ne, njima je super sto smo gde smo, zato sto kod nas (i kineza i indijaca) isti proizvod
kosta mnogo manje...
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
212.200.70.*



+3 Profil

icon Re: Procjena vrijednosti 3d prezentacije31.01.2007. u 09:19 - pre 209 meseci
lepo je to kako si objasnio, kako onda navuci posao iz inostranstva? po pedji bakicu mi smo najtalentovanija nacija. kaze covek, licno sam ga slusao, da je bio i na istoku i na zapadu i na kraju dosao ovde. kako onda napraviti poslove sa zapadom?
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Procjena vrijednosti 3d prezentacije31.01.2007. u 10:56 - pre 209 meseci
Upravo tako, da si kupio program u kome radis, ne bi ni sedao za kompjuter ako bi ti neko za onako nesto ponudio 200-300e.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.at
Via: [es] mailing liste

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Procjena vrijednosti 3d prezentacije31.01.2007. u 12:52 - pre 209 meseci
deepwhite"
lepo je to kako si objasnio, kako onda navuci posao iz inostranstva? po
pedji bakicu mi smo najtalentovanija nacija. kaze covek, licno sam ga
slusao, da je bio i na istoku i na zapadu i na kraju dosao ovde. kako onda
napraviti poslove sa zapadom?
--------------------------
Vrlo prosto je navuci se posla iz inostranstva.
Obratis se firmama koje trebaju usluge tih vrsta i radis za njih bez
zanovetanja i kompliciranja onako kako je zadano u nalogu.
Radim sa masom ljudi u Srbiji i mogu reci da je Srbija jak izvor talenata.
Meni (MEDISON Studiu) je najteze uhodati ljude. Javi mi se masa ljudi i svi
bi ODMAH posao i placeni nalog a dobrim delom ga nisu u stanju odraditi, pa
je najveci posao uhodati ljude i tek kada se uverim da mu SMIJEM dati posao
onda mozemo raditi naravno ako u tom casu imam job koji mu mogu predati.
Nitko nema interesa izvaljati nekoga u Srbiji za par stotina Evra to je
najveca glupost zasto bih to uradio kad znam da ako se valjano uhodamo
mozemo zaraditi stotinu puta vece sume na obostrano zadovoljstvo.

MOHOK
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Procjena vrijednosti 3d prezentacije31.01.2007. u 13:25 - pre 209 meseci
Citat:
po pedji bakicu mi smo najtalentovanija nacija. kaze covek, licno sam ga slusao, da je bio i na istoku i na zapadu i na kraju dosao ovde.


:-))

ja mislim da slavenska dusha ima imaginativnu power, zato me iskreno chudi zasto je u srbiji tesko naci obdarenog 3D-workera (nisam siguran dali taj bakic pripada pod ovu kategoriju). meni generalno srpske (i hrvatske) 3D-glareije izgledaju znatno inferiorne u odnosu na zapadno-evropske, da ne kazem americke, ili da ne spomenem azijatske. na znam na chemu lezi, tehnicko znanje nikom ne fali.
vecina je i ovdje (deutschland) otuzno kreativno tupa, ali ima znatno vise blistavih artista nego u srbiji.
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.43.33.10.nw.nuvox.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Procjena vrijednosti 3d prezentacije31.01.2007. u 15:00 - pre 209 meseci
Citat:
deepwhite: @pailhead
posto za ovakav rad ne treba vise od dan-dva, hajdemo onda svi u ameriku da uzmemo milione, izgleda da samo nas cekaju...



Pa nije bas da samo na tebe cekaju, ali si dobrodosao ovde. Zelenu kartu mozes da dobijes na lutriji, u suprotnom moras da imas neku skolu i da nadjes neku firmu koja bi bila voljna da ti izadje u susret. Kad malo stanes na noge, mozes da otvoris firmu. Za to ti treba neki pocetni kapital, kako bi registrovao firmu, iznajmio prostor, opremio ga, kupio kompjutere, kupio licence, platio knjigovodju i sl. Kad na sve to dodas trosak zivota - rentu, hranu, kola, benzin... Pa da, svede se na to da mozes da radis ovakve radove zxa 50-100e....

what we want, we must create
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.43.33.10.nw.nuvox.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Procjena vrijednosti 3d prezentacije31.01.2007. u 15:25 - pre 209 meseci
Citat:
Boris Smislov: :-))

ja mislim da slavenska dusha ima imaginativnu power, zato me iskreno chudi zasto je u srbiji tesko naci obdarenog 3D-workera (nisam siguran dali taj bakic pripada pod ovu kategoriju). meni generalno srpske (i hrvatske) 3D-glareije izgledaju znatno inferiorne u odnosu na zapadno-evropske, da ne kazem americke, ili da ne spomenem azijatske. na znam na chemu lezi, tehnicko znanje nikom ne fali.
vecina je i ovdje (deutschland) otuzno kreativno tupa, ali ima znatno vise blistavih artista nego u srbiji.



Zvucis poput nekog kretena/debila koji bez elementarnog poznavanja istorije i geografije nema predstavu o svetu u kome zivi. Nemaca ima 80+ miliona, francuza skoro 65, amerikanaca 300, koreanaca skoro 50... dok srba ima jedva 6, a hrvata jedva 4. Da zanemarimo na trenutak ekonomiju i standard, koji je daleko visi u zemljama zapadne evrope, amerike i dalekog istoka, a da uzmemo u obzir malo istorije. Pocetkom devedesetih, kompjuterska grafika je nasla veliku primenu u svetu vizuelnih efekata i u filmskoj industriji i pocela je da sveta. Istovremeno, pocetkom devedesetih, raspadala se jugoslavija, ljudi su ratovali, pucali jedni na druge, sekli jedni drugima glave, klali silovali i sl. Sredinom devedesetih, CGI se toliko ustalio da skoro svaki film ima neke kompjuterski generisane efekte, u Jugoslaviji se i dalje puca, kolje, ratuje, bezi i sl. Krajem devedesetih vec pocinju uveliko da se prave 100% kompjuterski genersiani filmovi, u Srbiji se i dalje puca kolje ratuje i sl. Mene cudi da ovde uopste neko ima snage a i mogucnosti da se bavi stvarima kao sto je 3d grafika.

Isto tako, dovoljno je imati grama mozga u glavi da se razlikuje kad neki klinac iz vukojebine sedne za drevni kompjuter i krene da se zeza sa piratskom verzijom nekog ozbiljnog programa i kada ozbiljan studio na zapadu proizvodi reklamu za recimo mercedes koji godisnje obrne milijarde.


Dovoljno je uzeti u obzir novac koji se okrece u filmskoj industriji ili u reklamnoj industriji, i da se shvati da ljudi mogu da priuste obuku i istrazivanje. Rado bih i ja razvijao mocap sistem da imam kapital, renderer ili modeler da ne moram da brinem o goloj egzistenciji.

Vidis tebi je neka firma verovatno gurnula u dupe brz kompjuter, skup tablet, veliki monitor i sl. Kad radis na reklamama i igricama verovatno radis u timu ljudi koji su pametni i iskusni i mozes puno od njih da naucis. Ovde toga nema, samo jedan covek je imao nekog ozbiljnijeg iskustva u produkciji a to je taj Pedja Bakic. A ja osim njegove referenc liste nisam video nijedan njegov rad.

Na tom zapadu o kome pricas, industrija je daleko veca od srpske ili hrvatske. Dovoljno je svaki od ljudi koji rade u pixaru, ilmu, bluru i sl. da napravi jedan rad onako iz razbibrige i da okaci u neku galeriju i eto, galerija sa radovima holivudskog kvaliteta.



Meni samo nije jasno sta tebi nije jasno...

what we want, we must create
 
Odgovor na temu

krsto666
PG

Član broj: 127780
Poruke: 25
213.149.123.*



Profil

icon Re: Procjena vrijednosti 3d prezentacije31.01.2007. u 16:27 - pre 209 meseci
pailhead imas pravo...dok su se ljudi sa ovih prostora bavili ratom i ostalim zajebancijama citav ostali svijet je napredovao sasvim normalno....Tako da to sto smo se sjebali, to smo sami krivi...da smo mislili na vrijeme mozda bi bili nesto napredniji nego sada a vjerovatno bi i standard naroda bio bolji....al posto nas ima svakakvih tesko je to nekome objasniti...
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Procjena vrijednosti 3d prezentacije31.01.2007. u 17:24 - pre 209 meseci
Citat:
Zvucis poput nekog kretena/debila


jesam te to cimnuo u nacijonalni sentimenat? :)

Citat:
Zvucis poput nekog kretena/debila koji bez elementarnog poznavanja istorije i geografije nema predstavu o svetu u kome zivi. Nemaca ima 80+ miliona, francuza skoro 65, amerikanaca 300, koreanaca skoro 50... dok srba ima jedva 6, a hrvata jedva 4.


podrazumjeva se da sam mislio da su od 50 njemackih aktivnih 3Deovaca 4 dobra, od 50 srpskih ni jedan nije dobar. treba 100 srba da bi nesto slabashno zaiskrilo ;)

Citat:
Sredinom devedesetih, CGI se toliko ustalio da skoro svaki film ima neke kompjuterski generisane efekte, u Jugoslaviji se i dalje puca, kolje, ratuje, bezi i sl


ajme, kakva jeftina politizacija..gdje se ratovalo? u srbiji? zvuchish kao baba na samrti.

Citat:
Mene cudi da ovde uopste neko ima snage a i mogucnosti da se bavi stvarima kao sto je 3d grafika.


haha. tu tvoju zalopojku mozes izgudati u vjetar. nemoj da se sazeljevas na pogresnom mjestu. srbija i sav napredni svjet uzivaju kompletno demokratski karakter digitalnog svjeta - ilegalna dobavljivost softwarea. ne radi se 3D sa bosh busilicama pa su njemci u prednosti. dakle upravo i bar ovdje imamo chance-istost. dze si bas tu nasao da se samosazaljevas? aleluja :)


Citat:
i da se shvati da ljudi mogu da priuste obuku i istrazivanje.
Vidis tebi je neka firma verovatno gurnula u dupe brz kompjuter, skup tablet, veliki monitor i sl. Kad radis na reklamama i igricama verovatno radis u timu ljudi koji su pametni i iskusni..blabla..


kakvu obuku? ne znam ni jednog obdarenog artistu koji je negdje uzimao obuku. znam samo da mnogi 'obuceni' ne vrijede ni za operatora. ja nisam presao u zivotu ni jedan jedini tutorial u max-u, niti sam se oslanjao na 'mudrosti' iskusnih artista, pa radim s tim i berem uspjehe. ha? :)

 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Procjena vrijednosti 3d prezentacije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8541 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.