Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

idealan Smartphone/PDA za mene - potreban savet

[es] :: PDA Uređaji :: idealan Smartphone/PDA za mene - potreban savet

[ Pregleda: 3569 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gooroo
bgd

Član broj: 54389
Poruke: 28
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon idealan Smartphone/PDA za mene - potreban savet23.01.2007. u 15:48 - pre 209 meseci
Pozdrav svima,

treba mi PDA, ali idealan. To podrazumeva:

1. Internet konekcija
2. Word, Excell, P. Point, PDF reader...
3. Sinhronizacija sa MS Outlook-om preko Net-a (kao Blackberry)
4. GPS (sa navigacijom na zadatu adresu, a ne samo pozicioniranje)
5. OS: Symbian ili Windows

Meni se dopada model HTC MTeor (http://www.europe.htc.com/products/htcmteor.html), ali nisam siguran da li on ima mogucnost sinhronizovanja sa Outlook-om preko Interneta.

Zaista nisam poznavalac PDA uredjaja, ali sam siguran da na ES ima clanova koji mogu da me posavetuju oko pravog izbora.

Budget: do 700E (placanje preko racuna firme)

Hvala svima na preporukama.

[Ovu poruku je menjao gooroo dana 23.01.2007. u 18:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BioSQUAD
BioSQUAD

Član broj: 70379
Poruke: 566
212.200.126.*



Profil

icon Re: idealan Smartphone/PDA za mene - potreban savet24.01.2007. u 00:04 - pre 209 meseci
1.Uglavnom imaju svi PDA i Spartphone preko GPRS ili Wifi
2.Imaju svi sa WinMobile
3.Sa kojim Outolook-om, nisam bas dobro razumeo, na PC ili POP3? Skoro svi PDA imaju POP3 sa kojim mozes d se povezujes preko GPRS-a. Sinhronizaciju sa racunarom se vrsi preko Microsoft ActiveSync-a.
4.GPS zavisi u koju drzavu ces biti. U SRB nije moguce to.
5.Bolje WinMobile.

Potrazi malo Forum, postoji ista tema.
Samsung Note II # iPhone 5 user
 
Odgovor na temu

vk2000
Svuda po malo

Član broj: 61908
Poruke: 16
..7-r.retail.telecomitalia.it.



Profil

icon Re: idealan Smartphone/PDA za mene - potreban savet24.01.2007. u 11:58 - pre 209 meseci
Ja koristim HTC Universal (ili i-mate jasjar) http://www.imate.com/t-DETAILS_JASJAR.aspx .

On ima bukvalno sve ...sem integrisanog gps-a. A i cena mu je ta.

Znaci GSM GPRS EDGE UMTS(3g) WI-FI BLUETOOTH INFRACRVENI ... i USB kabl (ovo je zanimljivo jer sam nasao program, wm5storage, koji "pretvara" na komandu jasjar u memory key i mozes da koristis bilo glavnu bilo SD karticu u njemu preko kompjutera)

Dolazi sa Pocket word, excel, power point, i pdf reader.

Da bi sihronizaovao outlook moras da imas windows server na kompjuteru il outlook server..tako nesto. Do sada nisam uspeo da napravim tu opciju u Win XP. Moj fakultet ima takav server i prilicno je dobra stvar ako si u pokretu. To se konfigurise u ActiveSync U aparatu a i kod kucnog kompjutera (ako nije na njemu server).

Posebno sam kupio jedan bluetooth GPS risiver sa SiRF III chipom oko 90 € i ima 20 kanala (znaci mozes na 20 satelita odjedanput da se spojis za vecu preciznost) mada ce to tek u buducnosti da bude aktuelno kada ESA lansira Galileo GPS satelite. Dovoljno je reci da imas sada neku preciznost od oko 3m (sto je vise nego dovoljno za duze distance).

IMA mapa za srbiju...samo sto ako ne putujes po BGD, tesko da ce tvoj grad da bude 100% pokriven...
Treba ti i program za GPS navigaciju. Najbolji je do sada TomTom 5.21 jer na njemu mozes da stavis EasternEurope Maps, koje su experimentalne, i nece raditi na verziju 6. Potrazi ih malo na netu pa ces naci. Ja ih koristim (doduse samo za autoputeve) ali imaju dobru pokrivenost za vece gradove celog balkana i istocne evrope, kao i vece puteve. Mozes da stavis i mape verzije 6 za zapadnu evropu (koja je izuzetno dobro pokrivena) al nemoj da menjas softver.
Ako si registrovani korisnik, TomTom ti daje dodatne mogucnosti (doduse opet samo za zapadnu evropu) http://www.tomtom.com/plus/index.php?Lid=1

Reko bih da ti je bolji Win mobile, mada na mom aparatu je propradio dovoljno brzo tek kad sam mu stavio engleski ROM (operativni sistem i aplikacije). Sada se izradjuje nova verzija winmobile 6 (tkz. crossbow) al prema stampi to ce izaci tek u 2008.


Imas druga resenja kao:
-TomTom navigator sa HP messangerom http://www.tomtom.com/products...n=356&Category=2&Lid=1
-ViaMichelin al on je iskljucivo navigator i ne znam da li ima mape za balkan


Mane GPS navigacije:
-Gde god da ides, prati znake, ne navigator! Jer se putevi cesto menjaju (kolko god to cudno zvucilo kod nas) i navigator vrlo cesto pomesa glavni put (koji sa visine izgleda malo nakrivo) sa skretanjem. Ima slucaja ljudi (i to u zapadnoj evropi) koji su se zabijali u trafike i izlazili van puta jer su na slepo pratili navigator.
-Moras da ukljucis pda u punjac u autu jer trosi puno energije.Jos ako uzmes posebni bluetooth gps, i on mora da bude napunjen (mada u mom slucaju baterija mu traje 14 sati koriscenja a relativno brzo se puni).
-U ulicama sa visokim zgradama moze doci do "nestanka" GPS signala.
-Ako vozis putem koji je paralelan sa jos jednim, cesto moze da te "prebaci" na taj drugi i preracuna ti putanju, al cim se udaljis izracuna ti korektni put.
-Ako stavis Sim karticu i neko te zove, navigator se privremeno gasi dok traje tel. razgovor.
 
Odgovor na temu

gooroo
bgd

Član broj: 54389
Poruke: 28
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: idealan Smartphone/PDA za mene - potreban savet24.01.2007. u 16:16 - pre 209 meseci
Upravo sam zvao RRC firmu, koja je distributer za HTC.
Kako su mi rekli, moguce je raditi sinhronizaciju PCa i smartphonea, preko Interneta, a to mi treba.
 
Odgovor na temu

vk2000
Svuda po malo

Član broj: 61908
Poruke: 16
..7-r.retail.telecomitalia.it.



Profil

icon Re: idealan Smartphone/PDA za mene - potreban savet24.01.2007. u 20:11 - pre 209 meseci
Pa nisam ja rekao da je nemoguce, nego da ja nisam uspeo da napravim tu opciju. Zbog outlook servera koji je uvek online, nije mi ni potreban da ga sihronizujem sa pc-jem, koji bi morao da stalno drzim upaljen.
 
Odgovor na temu

miskot
Novi Sad

Član broj: 18803
Poruke: 83
*.cust.panline.net.



Profil

icon Re: idealan Smartphone/PDA za mene - potreban savet24.01.2007. u 21:29 - pre 209 meseci
Koliko ja znam nije moguce izvrsiti sinhronizaciju outlook-a sa pc racunarom (koji ima fixnu ip i izlaz na net) preko neta jer je posle verzije activesync-a 3.8 ta opcija ukinuta. 3.8 verzija je mogla da se koristi sa wm2003 (se) ili niza a za wm5 treba 4.2. To sto su ti rekli u RPC mislim da nije tacno (u sustini nije problem u uredjaju nego u activesync-u). Eventualno mozda bi moglo ako bi na kompu podigao exchange server pa sa ppc-a preko vpn-a izvrsio sinhronizaciju.
 
Odgovor na temu

[es] :: PDA Uređaji :: idealan Smartphone/PDA za mene - potreban savet

[ Pregleda: 3569 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.