Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jeftine 17" - tice

[es] :: Video karte i monitori :: Jeftine 17" - tice

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7239 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Jeftine 17" - tice13.07.2003. u 04:46 - pre 252 meseci
Citat:
mucky:
Znaci, ili Trinitron cevke ili one Samsungove DFX, kvalitet je takodje besprekoran (mada meni boje deluju malko isprano).


DFX i Trinitron ja ne bih ni stavljao u istu rečenicu, a kamo li poredio. DFX je obična prevara, prodaju ti kao "savršeno ravan" ekran, a ono u stvari ekran je i dalje zakrivljen, ali ga spoljnje staklo "ispravlja". Monitori odlični za filmove i igrice, oni koje sam ja video imaju odlične boje, ali je geometriju nemoguće podesiti.

Trinitron/Diamondtron je sasvim druga priča, od toga na domaćem tržištu (osim TFT-a) nema bolje.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.panet.co.yu



+1340 Profil

icon Re: Jeftine 1714.07.2003. u 12:26 - pre 252 meseci
Nisam dosada hteo da se ukljucujem u pricu ali odlucih nakon prethodnog posta.
Naime pre neke dve godine dadoh 1100 DEM za najskuplji 17" monitor na trzistu po imenu Samsung 700 NF (Natural flat - cevka Mitsubishi Diamondtron), nakon razocarenja modelom 750 p (800 DEM) koji je bio ostar ali okrugao kao lopta tako da je nemoguce bilo raditi na njemu. Tada nisam imao dovoljno iskustva sa monitorima pa sam dopustio da mi to SRANJE unisti vid.
Naime taj 700 NF je monitor sa NAJNEOSTRIJOM slikom (od novih monitora) koji sam video u zivotu!!! Geometrija je bila OK, ali sam cesto kasnije vidjao i 14', 15' koji su bili ostriji a o iole kvalitetnijim 17' da i ne govorim. Osim toga najvise sam se bavio citanjem teksta sa njega sto je bilo ravno samoubistvu ociju (dioptrija mi je za kratko vreme na njemu znacajno porasla). Cim sam uspeo da shvatim koje je to djubre bacio sam ga i kupio TFT. Medjutim, posle sam video Samsungove nove modele koji su za ulozen novac sasvim OK (medju njima je i 753 s) da bi pre neki dan kod drugara video 957 DFX koji je SAVRSEN i to tako da nema potrebe za TFT-om.

 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Jeftine 17" - tice14.07.2003. u 17:10 - pre 252 meseci
Citat:
Medjutim, posle sam video Samsungove nove modele koji su za ulozen novac sasvim OK (medju njima je i 753 s) da bi pre neki dan kod drugara video 957 DFX koji je SAVRSEN i to tako da nema potrebe za TFT-om.


Vidiš, to je opet stvar ukusa (a i malo sreće da ti uleti pravi primerak). Ja znam čoveka koji je grafički dizajner po profesiji, kupio je baš taj 957DF i poludeo je jer nije bilo šanse da se podesi geometrija (odnosno da prava linija bude zaista prava). U Samsungovom servisu su mu rekli da je to sasvim normalno za tu klasu monitora i da mu je čak uleteo jedan od boljih primeraka. Onda ga je zamenio za najjeftiniji Samsungov TFT (171S) i sad peva.

Inače, moja preporuka za CRT monitor je ViewSonic P serija, ili ko sebi može da priušti, Sony serija G :) Ali sad smo se već udaljili od osnovne teme -- jeftinih monitora ;)
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Jeftine 1714.07.2003. u 17:58 - pre 252 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:Osim toga najvise sam se bavio citanjem teksta sa njega sto je bilo ravno samoubistvu ociju (dioptrija mi je za kratko vreme na njemu znacajno porasla). Cim sam uspeo da shvatim koje je to djubre bacio sam ga i kupio TFT. Medjutim, posle sam video Samsungove nove modele koji su za ulozen novac sasvim OK (medju njima je i 753 s) da bi pre neki dan kod drugara video 957 DFX koji je SAVRSEN i to tako da nema potrebe za TFT-om.



Upravo na ovo sam mislio kada sam napisao da se izbegavaju polovni monitori.

Cena monitora ne može da se poredi sa oštećenjem vida!!!

Naježim se kada vidim da se po radnjama bagatelno prodaju RASHODOVANI kancelariski monitori koji su godinam svakodnevno bili uključeni puno radno vreme.


Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.panet.co.yu



+1340 Profil

icon Re: Jeftine 17" - tice15.07.2003. u 12:37 - pre 252 meseci
Kada sam rekao savrsen mislio sam prvenstveno na ostrinu, a jasno je da geometrija ne moze biti idealna ali to je mnogo manje bitno nego ostrina.
Onaj moj krs 700 NF je imao odlicnu geometriju ali ostrina je bila na nivou 14' starih nekoliko godina

Ljudi, LCD TFT rules!

 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Jeftine 17" - tice

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7239 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.