Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

lap top + pc i wirless

[es] :: SOHO Networking :: lap top + pc i wirless

[ Pregleda: 5928 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blboy
bl

Član broj: 50974
Poruke: 37
89.111.201.*

Sajt: www.eastarmy.tk


Profil

icon lap top + pc i wirless22.01.2007. u 19:30 - pre 209 meseci
E ovako, imam lap top koji ima ugrađenju wirless antenu. Posto sam uveo adsl i on mi je trenutno na lap topu, a posto imam jos jedan pc, htio bi da na njega nakacim adsl i da preko wirlessa imam internet i na lap topu po cjelom stanu. Sad me zanima sta mi je od opreme potrebno za tako nesto i da li je moguce..
unaped hvala.
pozz
 
Odgovor na temu

WirelessG
Bavaro, Dominican rep.

Član broj: 130422
Poruke: 62
*.55.205.68.cfl.res.rr.com.



Profil

icon Re: lap top + pc i wirless22.01.2007. u 22:39 - pre 209 meseci
Naravno da je moguce, a ako namestis wireless, moci ces sa vise komputera da se konektujes na net preko njega i nece ti trebati adsl...ovde je link za opremu, a posto ja ne zivim vise u bg-u, moraces sam da se raspitas za uslove i kvalitet...
Uostalo mislim da sve ima na Wireless forumu!
p0z

http://www.elitesecurity.org/t29170-Vazno-Nabavka-wireless-opreme
~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~
~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~
 
Odgovor na temu

3BEP
Vladimir Zugic
Beograd

Član broj: 102482
Poruke: 99
*.absolutok.com.



Profil

icon Re: lap top + pc i wirless23.01.2007. u 15:37 - pre 209 meseci
Treba ti samo wireless router, i malo podesavanja

Preporučujem TP-Link TL-WA501G Wireless Access Point 11 / 54 Mb/s 802.11b/g eXtended Range (TM) Atheros chip - ima odličan domet.
 
Odgovor na temu

blboy
bl

Član broj: 50974
Poruke: 37
*.teol.net.

Sajt: www.eastarmy.tk


Profil

icon Re: lap top + pc i wirless23.01.2007. u 21:57 - pre 209 meseci
Imam adsl i htio bi samo da mogu adsl da koristim i na desktopu (na njega mi je prikopčan) ali i da bezicnim putem mogu da se nakacim i da ga koristim i na lap topu (imam ugradjenu wireless antenu u u njemu) po celom stanu (da li ce zidovi smetati, moze li signal ici i koroz zidove ili treba optička vidljivost). Ako mi samo taj router treba jel se on nakaci na adsl modem (speed touch) i moze li on raditi neovisno od toga da li je desktop ukljucen ili on mora biti uključen da bi se preko laptopa islo na net... Nadam se da shvatate sta mi je potrebno i bio bih zahvalan ako neko moze da mi odgovori.... Unaprijed hvala. pozzzzz
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: lap top + pc i wirless23.01.2007. u 22:09 - pre 209 meseci
Da li tvoj ADSL modem ima i mrežni priključak? Ako ima onda ćeš tvoj ADSL modem priključiti na WAN port Wireless rutera. Desktop računar ćeš priključiti mrežnim kablom na jedan od LAN portova, a Laptopom ćeš pristupati bežičnim putem. Tako će tvoji računari imati izlaz na Internet nezavisno od onog drugog računara.

Uređaj koji je gore pomenut (TP-Link TL-WA501G) rekao bih da je samo AP, ne i ruter. Treba ti npr. TP-Link TL-WR542G.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

3BEP
Vladimir Zugic
Beograd

Član broj: 102482
Poruke: 99
*.absolutok.com.



Profil

icon Re: lap top + pc i wirless24.01.2007. u 12:57 - pre 209 meseci
Citat:
Uređaj koji je gore pomenut (TP-Link TL-WA501G) rekao bih da je samo AP, ne i ruter. Treba ti npr. TP-Link TL-WR542G.

Pozdrav


Da, izvini, greška, model na koji sam mislio je TP-Link TL-WR642G Wireless Broadband Internet Router 11 / 54 / 108 Mb/s, 802.11b/g Super-G + eXtended Range (TM) Atheros chip, 1 WAN + 4 LAN porta - sve ostalo kao kod modela TL-WR542G (košta oko 50-60€)

izvini još jednom.

Inače, povezuje se kao što plavigor reče. Prilično prosto. Naravno imaš i razna podešavanja ako hoćeš (nivoi enkripcije, firewall, port forwarding ...)
 
Odgovor na temu

blboy
bl

Član broj: 50974
Poruke: 37
*.teol.net.

Sajt: www.eastarmy.tk


Profil

icon Re: lap top + pc i wirless24.01.2007. u 15:29 - pre 209 meseci
Na adsl modemu imam izlaze za ethernet i dsl, jel moze ovaj router na to???
 
Odgovor na temu

WirelessG
Bavaro, Dominican rep.

Član broj: 130422
Poruke: 62
*.55.205.68.cfl.res.rr.com.



Profil

icon Re: lap top + pc i wirless24.01.2007. u 17:23 - pre 209 meseci
Moze! Prikljucis jedan deo kabla u ethernet na adsl modemu, drugi u WAN na wireless router-u ili na nekima pise "Internet" i spojis jos desktop sa ruterom i to je to. Ja bi ti preporucio Cisco Lynksis WRT45G, jer je po meni bolji od navedenih a kosta te negde 50$ sa isporukom ;)



Na ovom linku mozes skinuti user guide gde je savrseno objasnjen kako treba da povezes router...p0z

http://www.linksys.com/servlet...=Linksys/Common/VisitorWrapper
~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~
~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~~(",)~
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: lap top + pc i wirless

[ Pregleda: 5928 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.