Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Huawei MT 822 ADSL Telekom modem

[es] :: ISP :: ADSL :: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 307412 | Odgovora: 672 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zepp
beograd

Član broj: 94455
Poruke: 66
91.150.106.*



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem28.02.2007. u 12:43 - pre 208 meseci
Pa, u principu znam da nije normalno, nego reko mozda je takav telekom....
Ma imam ja tu jos da podesim nesto, samo ne vidim sta.
U DNZ sam stavio adresu koju dobijem kad se nakacim, tipa 192.168.... i nemam nat error, ali samo u Azureusu.
 
Odgovor na temu

kule
Beograd

Član broj: 18372
Poruke: 47
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem28.02.2007. u 19:24 - pre 208 meseci
Ako se postavlja staticka IP adresa, zar ne bi trebalo ukucati DNS server?

Ako da, koji je Telekom-ov DNS server?
Open Source - Open Possibilities
 
Odgovor na temu

Iggy-ar
Gorg Arandjelovac
AR - Shumadija

Član broj: 39596
Poruke: 665
91.150.111.*

Sajt: www.dmgstudio.ag.rs


+1 Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem28.02.2007. u 19:51 - pre 208 meseci
@z_drva :
------------
OK brate, to je ono sto sam i mislio - dakle "otvoren kao knjiga" !! E sada ,posto ja u principu nemam potrebe da ceo komp bude "otvoren' , nego mi je DMZ izgledao kao brze i jednostavnije resenje , zanima me sledece :

1. Da li je dovoljno da samo uradim vracanje na fabricki podeseno na ruteru ,da bi ga vratio u prvobitno stanje ? Znam da bi trebalo da jeste ali me zanima jeli iko to vec uradio i kako je proslo ??
2. Ako hocu da uradim fwd. portova za dva P2P programa da li se proces ponavlja 2 puta ili sve moze da se odradi u jednom "cugu " ??

POZ.
 
Odgovor na temu

sasa_stankovic
Nis

Član broj: 36482
Poruke: 15
80.93.225.*

ICQ: 41857385


Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem01.03.2007. u 11:48 - pre 208 meseci
@Zepp
"I da li je ova brzina normalna za moju pretplatu, ako moze neko iskustvo, mada telekom pise da nemaju agregaciju, u to nesto sumnjam."

Ko sto rece tdjokic, sa 256 K dobijes oko 27 kilobajta/s, sa 512 bi trebalo da dobijes manje vise duplo.
Ne verujem da je problem u Telekomu, posto ja idem preko Telekoma sa 256 K i imam tih 27 Kb/s, brzina mi ne oscilira itd.

Taj smanjeni protok koji se javlja kod tebe mozda je posledica nekog ogranicenja koje si (svesno, pa zaboravio na njega ili nesvesno) stavio u programu i to je lakse resiv problem. Prosetas kroz opcije i uklonis ogranicenje :)

Ozbiljniji problem je ako si zakacio neki spyware ili slicnu napast. Oni su u stanju da ti uzmu dobar deo opsega koji imas.

Ovo znam iz (svezeg) iskustva. Naime, kad sam uzeo ADSL pre neki dan, znao sam da mi je na racunaru aktivan neki proces koji mi je, kad se zakacim na internet, pretvarao racunar u hiper aktivnog postara koji je primao i slao e-mail-ove na stotine adresa. Jednostavno, taj proces je pretvarao moj racunar u slugu koji
je za neciji racun generisao spam. E, sad, tih dana ja nesto nisam imao vremena da to ocistim, jer nisam
nesto ni koristio internet od kuce.

I onda sam dobio ADSL. Prvo sto sam uradio posto sam se zakacio bila je provera brzine (npr. na http://www.speedtest.net/ ili http://www.beocity.com/, probao sam jos nekoliko, ne secam se vise)
i brzina je bila od 120-160 kilobita umesto ocekivanih 200 i nesto (nisam ocekivao bas tih teoretskih 256)
i uz to vrlo nestabilna u vremenu.
Ping ka npr. google-u ili yahoo-u je takodje bio grozan 300-900 ms umesto ocekivanih 70-80 za google i 170-180 za yahoo.
I onda sam se setio nezeljenog ljubimca, pa sam pogledao malo sta se desava. To 'sta se desava' mozete da vidite koriscenjem nekog programa koji moze da vam pokaze otvorene konekcije. Npr. TaskPatrol Pro naseg autora (http://www.elitesecurity.org/t...registracije-za-TaskPatrol-Pro) kome se ovom prilikom (sa zakasnjenjem) zahvaljujem na besplatnoj registraciji, a ako bas zelite da duboko zavirite u problem, instalirajte neki packet sniffer (npr. Ethereal ili Wireshark), pa da vidite cudo. Ovaj 'moj' je uspostavljao konekcije na sve strane, slao mail-ove (cudnog sadrzaja, nije mi bas jasno kome bi tako nesto trebalo, delovalo je ko da su tekstovi iz nekih knjiga) i to u nastavcima :).
U TaskPatrol-u sam se malo igrao sa njim, on otvori proces koji krene da otvara konekcije, ja ga ubijem i on se posle par sekundi 'podigne iz mrtvih' i nastavi. Inace, predstavljao se kao, inace regularni, svchost proces.
Uglavnom, da ne davim vise, kad sam ga 'onemogucio' (namerno tako kazem, jer ga nisam ocistio, nego sam samo preko firewall-a zabranio da mi svchost.exe prima konekcije (samim tim i komande od gazde))
ADSL veza je trenutno dosla u ocekivane granice, znaci brzina stabilno oko 210 k (+-5 k), ping normalan i stabilan (+-10ms)

Eto, mozda kod tebe nije problem u ovome, ali siguran sam da ima (dosta?) ljudi koji kukaju na provajdere, a nisu svesni da im neko tamo koristi racunar za spam i ko zna sta jos. Sto ne znaci da su provajderi 'cvecke', ali to je drugo pitanje.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

ludilo_srbija
Beograd

Član broj: 53539
Poruke: 37
91.150.115.*



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem01.03.2007. u 12:29 - pre 208 meseci
evo mog dansnjeg testa


 
Odgovor na temu

ludilo_srbija
Beograd

Član broj: 53539
Poruke: 37
91.150.115.*



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem01.03.2007. u 12:29 - pre 208 meseci
evo mog danasnjeg testa


http://www.speedtest.net/result/92952367.png

Inace Telekom 256/64


Pozdrav
 
Odgovor na temu

sasa_stankovic
Nis

Član broj: 36482
Poruke: 15
80.93.225.*

ICQ: 41857385


Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem01.03.2007. u 13:12 - pre 208 meseci
2 % bolje od mojih rezultata :)

kod mene daje max. 215/51
 
Odgovor na temu

ludilo_srbija
Beograd

Član broj: 53539
Poruke: 37
91.150.115.*



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem01.03.2007. u 13:30 - pre 208 meseci
Citat:
sasa_stankovic: 2 % bolje od mojih rezultata :)

kod mene daje max. 215/51




A da mozda nema neke veze sto sam ja na ISDN-u?
Sta mislis o tome??

Mogao bi jos neko da postavi rezultate,znaci ko je na ISDN,a ko na obicnoj liniji. Pa da uporedimo rezultate i vidimo ima li to neke veze.


Pozdrav
 
Odgovor na temu

Martin Mystere
Vladimir Ignjatovic
Beograd

Član broj: 118666
Poruke: 39
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem01.03.2007. u 13:55 - pre 208 meseci
Ja sam malopre uradio speedtest preko speedtest.net i tamo sam dobio rezultate download 318 kb/s upload 46kb/s i latency 378 ms. Jel to dobro? Ovo pitam posto je meni paket 256/64 pa mi je onih 318 malo cudno!
 
Odgovor na temu

zepp
beograd

Član broj: 94455
Poruke: 66
91.150.103.*



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem01.03.2007. u 16:35 - pre 208 meseci
Evo da se javim. Hvala, Sasa, sad cu bas da proverim. U medjuvremenu sam uspeo cackanjem, sto po ruteru, sto po programima, da sa Bitcometom postignem oko 55 kb/s sa dva aktivna torrenta, s tim da je jedan departed koji ima kilo i po seedova, a drugi je star wars koji i nije bas zastupljen. Cini mi se da je to maltene to, ne verujem da i moze nesto vise da se postigne.
uTorrent i dalje ne radi... Ma samo neka radi jedan torrent porgram i to je to ...
Hvala u svakom slucaju :)
 
Odgovor na temu

ludilo_srbija
Beograd

Član broj: 53539
Poruke: 37
91.150.115.*



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem01.03.2007. u 16:45 - pre 208 meseci
Citat:
zepp: Evo da se javim. Hvala, Sasa, sad cu bas da proverim. U medjuvremenu sam uspeo cackanjem, sto po ruteru, sto po programima, da sa Bitcometom postignem oko 55 kb/s sa dva aktivna torrenta, s tim da je jedan departed koji ima kilo i po seedova, a drugi je star wars koji i nije bas zastupljen. Cini mi se da je to maltene to, ne verujem da i moze nesto vise da se postigne.
uTorrent i dalje ne radi... Ma samo neka radi jedan torrent porgram i to je to ...
Hvala u svakom slucaju :)


Meni uTorrent ekstra radi. Ja sam za portove samo uradio DMZ,i stvarno nikakvih problema nemam sa ovim programom.
Probaj mozda u BASIC>NAT>REDIRECT da otvoris port za uTorrent. Port je: 36910


Pozdrav
 
Odgovor na temu

zepp
beograd

Član broj: 94455
Poruke: 66
91.150.103.*



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem01.03.2007. u 18:29 - pre 208 meseci
Da li, ako namestim DNZ, mogu paralelno da radim i port forward?
Meni deluje, kako je covek napisao, da sa DNZ otvaram sve,sve portove, pa i taj za u Torrent.
Nadam se da sad nisam odvalio glupost, ali tako mi zvuci.
 
Odgovor na temu

seizmos
beograd

Član broj: 86583
Poruke: 119
91.150.107.*



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem01.03.2007. u 19:31 - pre 208 meseci
Citat:
zepp: Da li, ako namestim DNZ, mogu paralelno da radim i port forward?
Meni deluje, kako je covek napisao, da sa DNZ otvaram sve,sve portove, pa i taj za u Torrent.
Nadam se da sad nisam odvalio glupost, ali tako mi zvuci.




ne DNZ , nego DMZ odradi i vozi P2P.





pozdrav
 
Odgovor na temu

sasa_stankovic
Nis

Član broj: 36482
Poruke: 15
91.150.115.*

ICQ: 41857385


Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem01.03.2007. u 20:20 - pre 208 meseci
@ludilo_srbija
"A da mozda nema neke veze sto sam ja na ISDN-u?" (misli se na nesto bolje rezultate spped testa)

Sa ISDN-om nemam nikakvo iskustvo, pa ne bi da lupam napamet ;)


@Martin Mystere
"...tamo sam dobio rezultate download 318 kb/s..." za "...paket 256/64 pa mi je onih 318 malo cudno"

Slazem se, cudno je, jedino ako je tu prste umesalo nekakavo kesiranje - da ti to nije rezultat iz nekog 2 ili 3 pokusaja ? Mada, i ja sam pustao test nekoliko puta uzastopno, pa nije bilo razlike...


@zepp
"Da li, ako namestim DNZ, mogu paralelno da radim i port forward?"

Pa mozes (ne skodi), ali nema svrhe, jer si ceo racunar vec 'otvorio' stavljanjem u DMZ.
U svakom slucaju, iako je komplikovanije (zapravo samo zato sto treba naci koje portove treba port fwd), mislim da je najsigurnije da se koristi port forwarding varijanta, a ne DMZ varijanta. I to vrlo postupno, dakle, probas program, ako ne radi nesto, nadjes na netu koji port treba otvoriti, uradis to, pa probas opet. I tako dok ti ne proradi sve sto ti treba. Ostalo drzis zatvoreno.
Ili prebacis racunar u DMZ, ali dignes firewall na racunaru.

Ovo je vec lepo savetovao z_drva nekoliko posta ispred, citiram deo:
"Ukoliko vas ne mrzi da podesavate i ucite, preporuka je PORT FORWARDING NAT i otvaranje samo neophodnih portova, u tom slucaju nuje neophodan soft firewall ali je pozeljan radi kontrole firewall-a ugradjenog u Huawei i kao druga linija odbrane (ovo nije zezanje vec ozbiljan stav)"


Pozdrav

 
Odgovor na temu

marko87
Marko Stojanovic
Smederevo

Član broj: 79965
Poruke: 232
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem01.03.2007. u 21:59 - pre 208 meseci
Ljudi moji pomagajte,ako boga znate. Imam zestok problem sa ADSL-om. Znaci evo od oko 18 modem poludeo,tako je bilo i sinoc(tek oko 23:5x proradio). Stalno se resetuje,treperi lampica LINK zeleno,i posle nekog vremena upale se sve lampice u zeleno(restartuje se),i tako u beskraj. Popodne je radio kako treba,imam dva racunara u kuci,jedan je na USB,a drugi na ethernet prikljucak. E kad izvucem oba kabla iz modema,uspe da se poveze sa adsl-om(upali se Link lampica i zasvetli narandzasto),cim ubacim neki od kablova bilo usb,ili lan opet se restartuje. Imam ISDN,takodje. Jel zna neko u cemu je problem???
Moj otac(zoransd) je postavio ovo pitanje,ali nema odgovora.

p.s. Dok sam ovo pisao proradilo je ,ali na kratko,pa se opet javio problem,i sad evo kao radi.
 
Odgovor na temu

Martin Mystere
Vladimir Ignjatovic
Beograd

Član broj: 118666
Poruke: 39
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem02.03.2007. u 00:51 - pre 208 meseci
Opet ja!
Obzirom da mi je prisutan problem prilikom otvaranja strana nakon nekog kraceg vremena u kom nista ne radim na kompu iako mi pokazuje da sam i dalje konektovan, deinstalirao sam modem i instalirao ga ponovo putem bridgea.
E sad, obzirom da se ja bas i ne razumem puno u tu materiju, a posto u network connections sada imam dve nove ikonice - 1. ADSL Internet (WAN Miniport (PPPOE)) - pod broadband i 2. Local Area connection (USB ADSL2 LAN adapter) - pod LAN or High-Speed internet, pa postavljam pitanje da li tako treba da bude, tj. da li je to dobro!?
Za obe mi pise istovremeno connected (pretpostavljam da jedna bez druge ne moze), medjutim kad se diskonektujem Local area connection ostaje da pise connected! Ne bih voleo da nesto zeznem, narocito posto sam rucno podesavao u odnosu na prethodni slucaj kada je sve vec bilo podeseno.
Problem nisam bas uspeo u potpunosti da resim jer mi se sad cesce dogadja da pukne veza i da se diskonektuje sam od sebe.


[Ovu poruku je menjao Martin Mystere dana 02.03.2007. u 02:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

marko87
Marko Stojanovic
Smederevo

Član broj: 79965
Poruke: 232
91.150.104.*



+1 Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem02.03.2007. u 13:05 - pre 208 meseci
Ljudi moji,jos niko nema da zna u cemu je moj problem. Evo sad radi ADSL,plasim se da ce danas od 17h da pocne opet da zeza. Da nije mozda prepterecen link???
 
Odgovor na temu

Zekica
Filip Milivojević
Pirot, Niš

Član broj: 2856
Poruke: 309
*.exe-net.net.

Jabber: zekica@elitesecurity.org
Sajt: www.pirotcity.com


+10 Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem02.03.2007. u 13:59 - pre 208 meseci
@Martin Mystere

Local Area Connection (USB ADSL2 LAN adapter) ti je veza sa modemom. Nemas nikakvih problema da ona bude stalno aktivna.

ADSL Internet (WAN Miniport (PPPoE)) ti je konekcija sa provajderom, da bi se konektovao sa ovom konekcijom, neophodno je da je ova druga aktivna (jer se kroz nju prenose podatci). Ovu konekciju mozes iskljuciti ako ne zelis biti na internetu.

Trebalo bi da to tako bez problema radi. Za diskonektovanje mislim da je problem modem ili telekom, ali u svako slucaju si to podesio kako treba.


Sad ja znam zašto sam vam ovo ispričao, ovo će sigurno nekome koristiti....
 
Odgovor na temu

kule
Beograd

Član broj: 18372
Poruke: 47
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem02.03.2007. u 17:53 - pre 208 meseci
Je li neko pokusao da pokrene Huawei MT 882 na linux-u preko USB-a?

Da li kernel ima podrsku za ovaj modem?
Open Source - Open Possibilities
 
Odgovor na temu

svedok
Smederevo

Član broj: 23459
Poruke: 180
91.150.103.*

Jabber: svedok@elitesecurity.org
ICQ: 193090328


+1 Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem03.03.2007. u 01:30 - pre 208 meseci
Ja cu ovih dana da instaliram mandrivu 2007 pa ce mo videti..mada se u original cd-u dobija drajver za linux
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 307412 | Odgovora: 672 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.