Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Huawei MT 822 ADSL Telekom modem

[es] :: ISP :: ADSL :: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 308071 | Odgovora: 672 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gorca
Leskovac

Član broj: 38942
Poruke: 158
91.150.118.*



+4 Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem21.02.2007. u 14:48 - pre 209 meseci
I jos jedna napomena za sve koji su uzeli ADSL kod Telekoma:
u interfejsu modema pod "ADSL mode" treba podesiti "G.DMT" standard ako vam modem pod "system information" prijavljuje manje brzine za down/up nego sto treba da budu. Probajte i sa drugim modovima dok ne dobijete adekvatan prikaz brzine. Obicno je ovo podesavanje stavljeno na "ALL".
Time necete povecati brzinu veze ali cete dobiti da vam pod "System information" stoji prava brzina veze 512/128 a ne 502/ne mogu da se setim ali nesto manje i kako je po default stavljeno (moj slucaj).
Pricao sam sa momkom iz Telekoma koji radi na razvoju ADSl tehnologije kod nas i on mi je rekao da se ovaj modem najbolje snalazi kad radi pod G.DMT standardom ali resenje naravno nije univerzalno i zavisi od modulacije centrale, suma i drugih parametara.

[Ovu poruku je menjao gorca dana 22.02.2007. u 04:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
89.216.241.*



+1 Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem21.02.2007. u 15:05 - pre 209 meseci
Napisao Ministar:

E ovako: ulogujes se preko web-a ne setup modem-a user i pass ti je admin. Pa ides na BASIC pa na WAN settings. Pa imas malu olovcicu sa desne strane. Kada kliknes na nju otvara ti se novi meni. Tu sa PPPoE prebacis na PURE BRIGDE. Posle toga ides na NAT i njega iskljucis. Onda na kompjuteru napravis pppoe koneckiju. Na posebnom papiru si dobio user i pass ([email protected])

[Ovu poruku je menjao Minist@r dana 05.02.2007. u 20:36 GMT+1]


------------

Sve sam podesio kako treba samo sto ne mogu da provalim koji su mi username i password za PPoE konekciju? Jedini username/password koje sam dobio su parametri tj user i pass za email na telekomu?
 
Odgovor na temu

Iggy-ar
Gorg Arandjelovac
AR - Shumadija

Član broj: 39596
Poruke: 665
91.150.116.*

Sajt: www.dmgstudio.ag.rs


+1 Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem21.02.2007. u 15:49 - pre 209 meseci
LJudi, nesto mi ovde nije bas jasno : Na adresi http://www.portforward.com/eng...awei/SmartAX-MT882v2/eMule.htm kada krenem postupno u podesavanjima portova koje treba da koristi "Magare"stoje po difoltu dve vrednosti - iliti brojevi portova -e sada ,da li treba ja da menjam te vrednosti ili ih ostavljam kako jesu ,ali zbog daljeg unosa moram da ih pamtim ( ili zapisem ) ???
Ako ih menjam koje bi brojke trebalo tu upisati jer u objasnjenju pise sledece :

""Click the Connection option on the left hand side of your screen. You should see a TCP box and an UDP box. Enter a random port into each of these boxes. It doesn't matter what ports you choose, but a port numbers between 10000 and 60000 would be a good idea. A higher numbered port is generally the best to use, because most ISP's do not block the higher numbered ports. Please enter the port you chose for the TCP box into the box below.""

Koliko ja shvatam -a mozda i gresim - nasunicno se unosi vrednost za TCP i UDP ?? Znaci sta sada ??
I oko unosa ove IP Adrese u podesavanja DNS-a u ruteru ,ako neko moze to malo da pojasni ??!! Jesu li te vrednosti iste za sve nas koji pristupamo netu preko Telekom ADSL-a , ili .....sta ??


POZDRAV !!
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
91.150.102.*

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem21.02.2007. u 16:00 - pre 209 meseci
Citat:
Iggy-ar: LJudi, nesto mi ovde nije bas jasno : Na adresi http://www.portforward.com/eng...awei/SmartAX-MT882v2/eMule.htm kada krenem postupno u podesavanjima portova koje treba da koristi "Magare"stoje po difoltu dve vrednosti - iliti brojevi portova -e sada ,da li treba ja da menjam te vrednosti ili ih ostavljam kako jesu ,ali zbog daljeg unosa moram da ih pamtim ( ili zapisem ) ???
Ako ih menjam koje bi brojke trebalo tu upisati jer u objasnjenju pise sledece :
""Click the Connection option on the left hand side of your screen. You should see a TCP box and an UDP box. Enter a random port into each of these boxes. It doesn't matter what ports you choose, but a port numbers between 10000 and 60000 would be a good idea. A higher numbered port is generally the best to use, because most ISP's do not block the higher numbered ports. Please enter the port you chose for the TCP box into the box below.""
Znaci sta sada ??
I oko unosa ove IP Adrese u podesavanja DNS-a u ruteru ,ako neko moze to malo da pojasni ??!!


POZDRAV !!


Ne znam detaljna podešavanja za Huawei, ali trebalo bi ovo da uradiš:

Na routeru:
1. Preusmeriš TCP port 4662 na tvoju lokalnu IP kompjutera (valjda 192.168...)
2. Preusmeriš UDP port 4672 isto na tvoju lokalnu IP

U eMule-u:
Options -> Connection
1. TCP 4662
2. UDP 4672

Kad ovo namestiš klikneš na dugme Test Ports, onda ti otvori browser i ode na njihov sajt i proveri da li su ti otvoreni portovi.

Prvo sačuvaj podešavanja na routeru, pa tek onda testiraj.

Citat:
gorca: I jos jedna napomena za sve koji su uzeli ADSL kod Telekoma:
u interfejsu modema pod "ADSL mode" treba podesiti "G.DMT" standard. Obicno je ovo podesavanje stavljeno na "ALL".
Time necete povecati brzinu veze ali cete dobiti da vam pod "System information" stoji prava brzina veze 512/128 a ne 502/ne mogu da se setim ali nesto manje i kako je po default stavljeno. Pricao sam sa momkom iz Telekoma koji radi na razvoju ADSl tehnologije kod nas i on mi je rekao da se ovaj modem najbolje snalazi kad radi pod G.DMT standardom.


Sve zavisi kakva je centrala. U Novom Sadu je većinom T1.413, dok je negde G.dmt. Ovi modemi sami prepoznaju koja je modulacija, pa se ne mora podešavati ručno.
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem21.02.2007. u 16:11 - pre 209 meseci
Citat:
gorca: I jos jedna napomena za sve koji su uzeli ADSL kod Telekoma:
u interfejsu modema pod "ADSL mode" treba podesiti "G.DMT" standard. Obicno je ovo podesavanje stavljeno na "ALL".
Time necete povecati brzinu veze ali cete dobiti da vam pod "System information" stoji prava brzina veze 512/128 a ne 502/ne mogu da se setim ali nesto manje i kako je po default stavljeno. Pricao sam sa momkom iz Telekoma koji radi na razvoju ADSl tehnologije kod nas i on mi je rekao da se ovaj modem najbolje snalazi kad radi pod G.DMT standardom.

Ako je tako zasto onda nisu definisali portove svima na G.DTM .Kod mene se kad stavim standard na "ALL" podigne kao ADSL2+ i normalno lose radi a kod mog drugara sa istim podesavanjem se ukaci kao G.DTM ,sto ce reci da portovi nisu isto definisani u Jupaku.Tip centrale isti "alkatel" i udaljenost priblizna.
 
Odgovor na temu

zzokki
Zoran Rebic

Član broj: 135229
Poruke: 2
91.150.105.*



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem21.02.2007. u 18:22 - pre 209 meseci
hvala,uspeo sam!!!
zoki
 
Odgovor na temu

Iggy-ar
Gorg Arandjelovac
AR - Shumadija

Član broj: 39596
Poruke: 665
91.150.116.*

Sajt: www.dmgstudio.ag.rs


+1 Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem21.02.2007. u 22:48 - pre 209 meseci
@ gorca
"Dovoljno je samo da kad udjes u interfejs modema ides pod "basic" pa onda pod "nat", kliknes na "DMZ" i tu definises koju IP adresu ili koji range IP adresa da demilitarizujes. DMZ znaci demilitarized zone. Tu unesi range recimo od 192.168.1.2 do 192.168.1.5 recimo (time bi trebalo da bude obuhvacena tvoja IP adresa na racunaru (na mreznoj) i to je to. Naravno uradi "save" podesavanja pa onda "reboot". Sav p2p radi kako treba kad se ovo uradi."


-Da li je stvarno dovoljno uraditi samo ovo da bi P2P radili kako treba ??? A sta se onda podesava u eMule-u .oni portovi ostaju kako sada po difoltu stoje ....???

POZ.
 
Odgovor na temu

Samurai035
Jagodina

Član broj: 135324
Poruke: 6
91.150.108.*



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem21.02.2007. u 23:15 - pre 209 meseci
E ljudi ja sam poterao uTorrent preko Pure Bridg-a i pppoe. Bilo je reci ranije o tome.
Nego brzina mi mnogo varira za download ide od 27kB/s pa 15; 11; 21; 4.5; 2; 9; 23; 18; i tako non-stop.
el to normalno il mora jos nesto da podesavam?
 
Odgovor na temu

salci

Član broj: 105113
Poruke: 37
91.150.118.*



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem22.02.2007. u 00:11 - pre 209 meseci
Pomagajte ljudi ako boga znate!!!

Nece pa nece, i nece, sve sam pokusao , doduse priznajem moj english is bad, ali jok, mrka kapa!!!!

Nece ni utorrent ni strong dc da mi rade!!!

Pomagajte!!!!
 
Odgovor na temu

Samurai035
Jagodina

Član broj: 135324
Poruke: 6
91.150.108.*



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem22.02.2007. u 00:17 - pre 209 meseci
E ako si na USB prati uputstva iz ove teme za PureBridge i pppoe mora da radi ja sam danas 10 sati podesavao preko
statickog IPa i nista ali Pure Bridge i pppoe radi.
 
Odgovor na temu

gorca
Leskovac

Član broj: 38942
Poruke: 158
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem22.02.2007. u 02:45 - pre 209 meseci
Iggy-ar, zzoki me izgleda poslusao i vidis sta kaze u postu iznad.
Ja u emule ima high id (mada ga ne koristim) i nisam radio forvardovanje portova nego samo ukljucio "dmz" za ip adresu na mom racunaru.
I DC++ radi sa direct connect podesavanjima i bez mnogo filozofije.
Mogao sam i da iskljucim modem da se ne ponasa kao ruter i da direktno na mreznoj na kompu dobijem javnu ip adresu ali meni bas treba ruter funkcija jer imam vise racunara. Ko ima samo jedan komp onda moze i tako da uradi. Kako? Objasnjeno je u prethodnim postovima.

mrsoje, normalno da su svima prekonfigurisali modeme na "ALL" upravo zbog najbolje kompatibilnosti (barem im je to ideja) ali kako je meni receno G.DMT bolje pasuje, i to je istina barem na mojoj Siemens centrali. To recimo nisam mogao da proverim u BGu ili NSu. Modem kod mene se dokazao da nije sposoban da pravilno prepozna modulaciju pa je radio pod "ADSL 2+" modom i zato mi je pod system information stojalo 502 kbps down speed. Od kad sam ga podesio na G.DMT stoji kao i treba: 512 kbps. Kao sto sam vec rekao ovo ne donosi nikakvo poboljsanje u brzini, ali kome smeta moze da prepravi. Da zaista imamo placeni maksimum od brzine onda bi pogresna modulacija bila problem jer bih dobijao 502 down umesto 512 ali ovako sam, kao i svi, srecan ako izvucem 430.
Elem, poradio sam na mojem postu odozgo i ucinio ga jasnijim.

[Ovu poruku je menjao gorca dana 22.02.2007. u 04:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

salci

Član broj: 105113
Poruke: 37
91.150.118.*



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem22.02.2007. u 10:00 - pre 209 meseci
za Gorchu,

Komshijo pomagaj, zakasao sam!!!!

Pokusao sam da uradim ono sto si ti napisao da mu zadam dmz, ali nikako ne mogu da mu odredim drugu vrednost, tj. gornju granicu! On mi onde kaze da je ip range od 1.3 do 1.3 , tako da mi utorrent traljavo radi, a strong i ne ukljucujem jer kao passive nemam sta da trazim na hubu!!!

Leskovcanin
 
Odgovor na temu

gorca
Leskovac

Član broj: 38942
Poruke: 158
91.150.119.*



+4 Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem22.02.2007. u 13:22 - pre 209 meseci
Odes pod "basic" pa pod "nat" stavis tacku u "dmz" i kliknes na "new".
U prozoru koji ti se otvori ukucas svoju IP adresu koja ti je na racunaru i to je to.
Naravno snimis podesavanja i restartujes modem. Upravo sam i ja ponovio ovaj proces da bih mogao lepo da ti objasnim. Ovako emule radi provereno, odnosno imas High ID. Radi i Shareaza i prolazi connection test kod oba programa.
Mozes da demilitarizujes samo jednu IP adresu. Takav je ruter (modem), jgb. Gledaj samo da izaberes dobru IP adresu koju ces da stavis i da to bude ona koja ti je na kompu. Ako se slucajno menja kad restartujes racunar onda mozes da uradis na kompu staticku IP adresu tipa 192.168.1.x gde bi ti gateway bio 192.168.1.1. (znaci tvoj modem) a DNS servere imas negde u ovoj diskusiji koji su. Sad ne mogu da ih se setim. Ja za ovim nisam imao potrebe jer iako dinamicki dodeljena IP adresa na kompu mi je uvek 192.168.1.7. Vidi sam sta ti zavrsava posao.
Mozes i pod "advanced" podesavanja da ukljucis UPnP sto bi omogucilo p2p programima sa UPnP funkcijom (kod koji to radi) da automatski rutiraju saobracaj. Ne zaboravi u tom slucaju da kod windows firewall-a u control panel odes pod exceptions i cekiras da firewall propusta UPnP Framework.
Ja sam kod mene odradio upravo ove dva stvari: DMZ i UPnP (nije neophodno da p2p radi kako treba ali ne skodi jer mnogi programi imaju podrsku za UPnP). Medjutim kod strong dc++ kad se stavi tacka u "firewall with upnp" ne radi kako treba i njega treba podesiti na "firewall with manual port forwarding".
Problem tog podesavanja je sto svaki put kad restartujes modem (ili nestane struja) menja se javna IP adresa koja ti je dodeljena pa moras da unosis novu IP adresu na mesto predvidjeno za to u programu.
Eto, nadam se da ce ti ovo pomoci.

[Ovu poruku je menjao gorca dana 22.02.2007. u 16:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jonny70

Član broj: 69186
Poruke: 28
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem22.02.2007. u 14:44 - pre 209 meseci
Prikljucen sam na usb i izvrsio sam podesavanja za PureBridge i pppoe,
u network connections napravim novu konekciju kao iz uputstva i
kad probam da se konektujem na bude nista,a svetli mi samo Power i usb.
Gde gresim,na sta bi jos trebao da obratim paznju, neki savet...
 
Odgovor na temu

jonny70

Član broj: 69186
Poruke: 28
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem23.02.2007. u 12:25 - pre 209 meseci
ovo sa usb-om mi nije uspelo pa sad probam sa mreznom (ethernet)karticom.
E sad ,kad odem u wan settings kakvu konekciju treba da pravim pure bridge,ppoe,ppoa..?


Kakva jos eventualna podesavanja treba da izvrsim na kartici i dr.?


Ajd ako nekog ne mrzi da pojasni "korak po korak"

Nije li problem mozda sto koristim kabl koji sam ranije koristio za
modem, za vezu izmedju splitera i adsl -a (ima 4 zice).

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem23.02.2007. u 15:11 - pre 209 meseci
Citat:
jonny70: E sad ,kad odem u wan settings kakvu konekciju treba da pravim pure bridge,ppoe,ppoa..?
pppoA - otpada, bar koliko je meni poznato. To imaju u Engleskoj i jos po negde (Italija?).

PppoE je uobicajen i najlaksi. Upises podatke u ruter i gotovo.

Ako pravis bridge, onda treba jos nesto podesavati u racunaru (i mislim da onda sluzi samo za jedan racunar, funkcija rutiranja je onemogucena, nisam siguran).

Kabl je OK, ako je fizicki ispravan.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

salci

Član broj: 105113
Poruke: 37
91.150.118.*



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem23.02.2007. u 17:28 - pre 209 meseci
Narode evo sta sam ja dobio i otvorio sam sve portove tako da mi sada i utorrent i strongdc rade normalno.

U meniju sa leve strane odabrati opciju Basic, a zatim NAT, kliknuti na Redirect i na digme New.
Odabrati TCP, i ukucati adresu računara na koji se preusmerava saobraćaj. Podrazumevana adresa ukoliko se spaja samo jedan računar na mrežu je 192.168.1.3 (kod mene je licno drugacija, pa vi sami vidite koja je vasa ip), Kliknuti na Submit.Kliknuti opet New, pa na UDP i isti parametri kao od ranije,Kliknuti na Submit,Sa leve strane odabrati Tools, pa Save & Reboot,Odabrati Save pa Submit. Zatim odabrati Reboot pa Submit.
Pošto se modem restartuje sav dolazeći saobraćaj po svim portovima će biti preusmeren na lokalni računar bez filtriranja.
Napomena:
Ovime je firewall na modemu praktično isključen i korisnikov računar može da bude izložen direktim napadima sa Interneta.
 
Odgovor na temu

Iggy-ar
Gorg Arandjelovac
AR - Shumadija

Član broj: 39596
Poruke: 665
91.150.109.*

Sajt: www.dmgstudio.ag.rs


+1 Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem23.02.2007. u 20:48 - pre 209 meseci
@ gorca

Uradio sam DMZ i sada eMule radi Ok ! Down. varira- sto je nadam se normalno od 27- 6 kako kada (mislim na zbirnu vrednost ) i Upl. je oko5.5 u proseku . Testovi su prosli bez frke ( High ID ) !
E sad, mogao bi neko da objasni sta zapravo radi DMZ ? Da li je sada comp podlozan upadima spolja vise nego inace posto mu je sada DMZ kompletna IP a ne samo otvoreni dolazni portovi za P2P ?? Ima li ovakav postupak ( DMZ ) uticaja na brzinu kod obicnog surfa i download-a ?? ( Bilo kakvu ....??)

- Jos nesto : Opcija "Reset to defoult" ? Da li ona funkcionise kod ovih nasih rutera kako valja - u zlu netrebalo !!??

POZ.
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem23.02.2007. u 21:56 - pre 209 meseci
Nisam shvatio dali ovo podešavaš u internet podešavanja za ruter
Hackman
 
Odgovor na temu

atheista
Beograd

Član broj: 4418
Poruke: 104
91.150.102.*



Profil

icon Re: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem24.02.2007. u 09:23 - pre 209 meseci
Citat:
Iggy-ar: @ gorca

- Jos nesto : Opcija "Reset to defoult" ? Da li ona funkcionise kod ovih nasih rutera kako valja - u zlu netrebalo !!??

POZ.


Radi. :) Ako ti se ikada zaglupi modem pa ne mozes da se povezes, drzi ono malo dugme na poledjini modema (ne belo za on/off vec crno na kome pise, gle cuda, RESET) 10 sekundi i vratice se uredjaj na fabricka podesavanja.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Huawei MT 822 ADSL Telekom modem
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 308071 | Odgovora: 672 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.