Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da lektorisem tekst u notepedu?

[es] :: Izdavaštvo :: kako da lektorisem tekst u notepedu?

[ Pregleda: 3324 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

una29
beograd

Član broj: 47883
Poruke: 10
*.vdial.verat.net.



Profil

icon kako da lektorisem tekst u notepedu?16.01.2007. u 23:19 - pre 209 meseci
Stvar je u sledecem:
jedan sajt trazi lektora, pa su mi poslali probne tekstove za obradu. Dva su normalna, u wordu, i to nije problem. Ali dva su u hijeroglifima, u notepedu, i stvarno ne znam kako to da lektorisem. Evo dela:

<p align="justify">
Ó ïðåòõîäíîì ïðèëîãó ñìî ñå áàâèëè îíå-ìîãóžàâàœåì àóòîìàöêîã ñòàðòîâàœà àïëèêàöè¼à, à èçìåó îñòàëîã è ñòàðòîâàœà èç <I>StartUp</I> ôîëäåðà. À ó îâîì ïðèëîãó žå ìî ñå ïîçàáàâèòè êàêî äà ïîñòàâèìî ðåäîñëåä èçâðøàâàœà ïðîãðàìà ïðèëèêîì ïîäèçàœà ñèñòåìà è íà÷èíîì "óáàöèâàœà" àïëèêàöè¼à ó òàêâó âðñòó <I>StartUp</I>-à ðåøåœå ñå ñàñòî¼è ó êðåèðàœó ñòàðòíîã êîìàíäíîã ôà¼ëà (<I>batch</I> ôà¼ëà) êî¼è žåòå óáàöèòè ó <I>StartUp</I> ôîëäåð (çíà÷è ñàìî œåãà, áåç áèëî êî¼å äðóãå ïðå÷èö


??????

Zna li neko da pomogne?
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: kako da lektorisem tekst u notepedu?17.01.2007. u 00:45 - pre 209 meseci
Citat:
una29: Stvar je u sledecem:
jedan sajt trazi lektora, pa su mi poslali probne tekstove za obradu. Dva su normalna, u wordu, i to nije problem. Ali dva su u hijeroglifima, u notepedu, i stvarno ne znam kako to da lektorisem.

Nemoj ga otvoriti u notepadu, vec u wordu (file type - all files, da bi ti se pojavio i doticni koji nije .doc) i promeni font na cirilicu (CP1251, ne neku budzenu po YUSCII-ju). Usput, na www.cirilica.org mozes da skines program za konverziju cirilice u lat. i obrnuto i slicne korisne alatke.

Mnogo uspeha u radu
 
Odgovor na temu

una29
beograd

Član broj: 47883
Poruke: 10
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: kako da lektorisem tekst u notepedu?17.01.2007. u 10:46 - pre 209 meseci
Medju fontovima ja imam samo WP CirilicA i WP CirilicB. Sa njima ne uspeva. Koju cirilicu da skinem sa neta?
hvala unapred
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: kako da lektorisem tekst u notepedu?17.01.2007. u 17:24 - pre 209 meseci
Malo sam izašao iz štosa sa podešavanjima Windowsa, ako se ne varam treba samo da čekiraš podršku za Centralnu evropu (Win 98) i instaliraš Serbian cyrillik tastaturu. Prebacis tastaturu na ćirilicu i u Times New Roman, Ariel ... se mesto latiničnih slova pojavljuje ćirilica.
Citat:
una29: <p align="justify">
U prethodnom prilogu smo se bavili one-mogućavanjem automackog startovanja aplikacija, a između ostalog i startovanja iz <I>StartUp</I> foldera. A u ovom prilogu će mo se pozabaviti kako da postavimo redosled izvršavanja programa prilikom podizanja sistema i načinom "ubacivanja" aplikacija u takvu vrstu <I>StartUp</I>-a rešenje se sastoji u kreiranju startnog komandnog fajla (<I>batch</I> fajla) koji ćete ubaciti u <I>StartUp</I> folder (znači samo njega, bez bilo koje druge prečic

Ovo je tvoj tekst, jel se i kod tebe pojavljuje u ćirilici?

Kada uradim copy paste tvog teksta u Word, i meni se pojave iste kuke. Uradio sam copy paste u notepad, snimio kao .txt i prilikom otvaranja u Wordu 2003 me pita za kodnu stranu, pa odabereš windows cyrillic. Ostale su oznake <I> kao oznake za italik.
Ako ti ne ide okači ovde text u originalu, pa ćeš dobiti nazad .doc koji možeš da lektorišeš.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: kako da lektorisem tekst u notepedu?17.01.2007. u 17:32 - pre 209 meseci
Citat:
djerys
Ovo je tvoj tekst, jel se i kod tebe pojavljuje u ćirilici?

Ne pojavljuje se ni kod mene kad pogledam svoju poruku. Mislim da je to do ES-a, ali u svakom slučaju sada možeš da vidiš tekst doduše latinični.
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: kako da lektorisem tekst u notepedu?

[ Pregleda: 3324 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.