Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visual Basic 6 Service Pack 6

[es] :: Visual Basic 6 :: Visual Basic 6 Service Pack 6

[ Pregleda: 2762 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Visual Basic 6 Service Pack 616.01.2007. u 09:15 - pre 210 meseci
Hajde da malo razmotrimo šta to donosi ovaj SP6 i zašto se masovno preporučuje? Vidim, u nekoliko posljednjih tema se može naći: Instaliraj SP6! Zašto? Evo, ja imam XP SP2 i VB6 verzija 8176, stvarno mator, više se i nesjećam kad sam ga kupio, stoga SP6 sigurno nije u paketu sa njim! No međutim, ja nikad nisam došao u situaciju da mi vb6 brljavi, odnosno da mi XP brljavi onako kao kod Ivana Groznog, pa da neće da prepozna MSJet 3.51 Driver!

Stoga ja pitam, šta to u SP6 nosi u sebi da može i ovakve stvari da rješava? (Ja bih prije rekao da tu format c: rješava sve probleme, ali eto, neću nikome to da preporučujem!)
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Visual Basic 6 Service Pack 616.01.2007. u 09:27 - pre 210 meseci
Igore,

Problemi koje resava SP 6.0 se prvenstveno odnose na ActiveX kontrole i dll-ove koje su deo VB paketa, npr. u periodu kada je izasao VB 6.0 pa do danas objavljeni su MS SQL Server 2000, Access 2000/XP/2003 pa je zbog toga neophodno da se instalira SP da bi neke komponente (DAO DataControl i sl.) uopste mogle da rade sa novijim DB, a provajderi koji se ovde spominju su deo ADO-a, i najnovijeg JET-a koji se inicijalno vec nalazi na svim XP-ovima (u nekim ranijim SP je ADO cak i bio ukljucen u sam SP).
Takodje, SP (kao sto mu ime kaze) pokriva citavu listu utvrdjenih bug-ova, pa je i to dodatni razlog (npr. ispravljen je i Package & Deployment Wizard...).

Dakle, ako vam nije jasno zasto SP 6.0 i sta je to sto on resava, odete na MS sajt i pogledate ceo spisak gresaka koje on otklanja.
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Visual Basic 6 Service Pack 616.01.2007. u 10:58 - pre 210 meseci
Znam ja šta je SP6, no međutim, kakve to veze ima konkretno sa problemom Ivana Groznog ili izjavama da VB6 ne može da radi sa Access 2003 bazom? I to baš sve ne može na XP SP2 kojeg ja imam! Ja kažem da može, kao što si i ti rekao Gorane, da su mnoge komponente sastavni dio XP-a stoga i MS Jet 3.51, stoga nevidim razlog kako bi mogao taj VB6 SP6 da to popravi, kad ga ja nisam instalirao, a imam MS JET 3.51...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Visual Basic 6 Service Pack 616.01.2007. u 11:19 - pre 210 meseci
Citat:
icobh: Znam ja šta je SP6

Znam ja da ti znas, objasnjenje je bilo upuceno onima koji to ne znaju ;)
Citat:
icobh:Ja kažem da može, kao što si i ti rekao Gorane, da su mnoge komponente sastavni dio XP-a stoga i MS Jet 3.51, stoga nevidim razlog kako bi mogao taj VB6 SP6 da to popravi, kad ga ja nisam instalirao, a imam MS JET 3.51...

To isto i ja kazem, SP moze da omoguci da se radi u DAO sa novijim bazama i resava slicne probleme, a sa ovim sto je Ivan Grozni pitao nema apsolutno nikakve veze, jer XP vec ima najnoviji JET u sebi.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

dellco
Marko Markovic
Nis

Član broj: 90550
Poruke: 85
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: Visual Basic 6 Service Pack 620.01.2007. u 13:57 - pre 210 meseci
Dajte nam link za skidanje SP6.
Kad su Srbi pevali uz gusle svet nije ni znao sta je kompjuter ;-)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Visual Basic 6 Service Pack 621.01.2007. u 02:11 - pre 210 meseci
Google: "download visual studio 6 service pack 6"
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Visual Basic 6 Service Pack 6

[ Pregleda: 2762 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.