Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuka knjige za Algoritme za pocetnika!?!

[es] :: Art of Programming :: Preporuka knjige za Algoritme za pocetnika!?!

[ Pregleda: 4812 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
*.adsl.alicedsl.de.



+1 Profil

icon Preporuka knjige za Algoritme za pocetnika!?!14.01.2007. u 19:21 - pre 210 meseci
Bavim se programiranjem poprilicno dugo ali nisam se pozabavio nikada do sad samo algoritmima.
Imam predmet na Faxu Algoritmi i Strukture podataka koji moram poloziti a poprilicno je tezak.HELPPP
Volio bi naci neku knjigu bas da su algoritmi do zadnjeg detalja objasnjeni. Nesto kao izdanje "for Dummies" :D

Jezik: engleski/njemacki
Programski jezik: java

Naisao sam na izdanje od Wroxa
Beginning Algorithms - Sta mislite o njoj?

Imali kakvih boljih preporuka.

hvala i pozdravi
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 871
*.teol.net.



+148 Profil

icon Re: Preporuka knjige za Algoritme za pocetnika!?!15.01.2007. u 10:35 - pre 210 meseci
Algorithms - Robert Sedgewick
McGraw Hill - Introduction to Algorithms 2nd Edition
Wilf. Algorithms and Complexity (1ed, 1994)(139s)

3 po mom mišljenju solidne knjige iako sam najviše pažnje obratio na Sedwewicka, a ostale sam samo prelistao (doći će i one na red). Algorithms od R. S. je solidna knjiga za početnike, sve je jasno objašnjeno a primjeri su dati u paskalu (ima čini mi se i neka verzija u kojoj su primjeri u C-u). U suštini ti uopšte nije bitno u kom su (programskom) jeziku rješenja pošto je kod trivijalan bitno ti je samo da shvatiš način na koji se neke stvari rade (algoritam) a ako imaš imalo znanja u programiranju moći ćeš sam da to uradiš ostatak. Takođe, www.google.com upiši šta te zanima i 99,9% će rješenje biti odmah na prvoj stranici i to obično sa urađenim primjerom (bar za ove školske/ispitne stvari). Na www.topcoder.com imaš tutoriale koji nisu loši za početnike, a u TOP temi na ovoj stranici imaš odličan tutorial sa sve linkovima, pa je i to dobro mjesto da se krene. Sva literatura koju sam naveo je na engleskom.


 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Preporuka knjige za Algoritme za pocetnika!?!

[ Pregleda: 4812 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.