Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dinamicka promena TCP porta i pracenje ?

[es] :: Windows mreže :: Dinamicka promena TCP porta i pracenje ?

[ Pregleda: 1766 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
80.93.249.*



+1 Profil

icon Dinamicka promena TCP porta i pracenje ?14.01.2007. u 11:41 - pre 210 meseci
Imam kompleksnu situaciju, nisam siguran da je bas ovo pravi forum !

Evo situacije:

Ispred mreze mi se nalazi Linux router sa LAN1 za Internet i LAN2 za Lokalnu mrezu.
Na lokalu koristim ADS server kao RDBMS, na Win2003.
Ovaj server treba da primi konekciju sa Interneta.
Nacin uspostave je sledeci, napravi se VPN konekcija sa Win2003 (naravno Router preusmeri vezu na VPN server ista masina gde je ADS) pa se iz aplikacije clienta pristupa ADS serveru.
Problem prestavlja sto ADS svaki put prilikom startovanja zauzme proizvoljno odredjeni TCP port (pored standardnih TCP i UDP 6262 i UDP 2989).
Kada dodje do gasenja Win2003 (najcesce zbog nestanka struje na duze vreme) ovaj ADS zauzme drugi TCP port pa ja ponovo moram da filtriram na Routeru tu adresu.
Da li mogu nekako da zadam da odredjeni servis na Win2003 zauzima uvek isti TCP port ?
Kada je umesto Linux routera koriscen jos jedan Win2003 kao router tada nije bilo problema prilikom restart ADS-a !


Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Dinamicka promena TCP porta i pracenje ?14.01.2007. u 15:36 - pre 210 meseci
To mi se cini kao nesto sto ima veze sa ADS-om, a ne OS-om. Pokusaj u dokumentaciji da vidis da li ima neki nacin da ADS-u zadas da koristi isti port... Ne znam da li to mozes rijesiti samom windowsu....
Bojan
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Dinamicka promena TCP porta i pracenje ?

[ Pregleda: 1766 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.