Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji antivirus ... kako znate da je najbolji?

[es] :: Zaštita :: Najbolji antivirus ... kako znate da je najbolji?
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)

[ Pregleda: 2457 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Najbolji antivirus ... kako znate da je najbolji?13.01.2007. u 22:30 - pre 210 meseci
Kako vi uopste znate da je neki AV u stvari dobar?
Komentari ovog tipa me navedose da postavim ovo pitanje
- evo koristim ga par dana i dopada mi se
- koristim ga godinu dana i nikad ne videh virus
- od kada sam ga instalirao virusi naprosto beze ...

Na poslu koristim vec dve godine Nod32 a crveni ekran mi je iskocio jednom i to kada su se moderatori igrali , setice se mmwc, sigurno
Pre toga sam koristio Kaspersky, i nikada se nije oglasio
A pre toga McAfee
A pre toga F-prot
Kako ja da zakljucim koji je dobar kad jednostavno nisam nailazio na viruse?

E sad, ono sto moram da cistim sa tudjih racunara da bih spasio odredjene podatke, su uglavnom virusi od tog jutra.
U 90% slucajeva su to virusi koje AV ekipe jos nisu obradile i postavile resenje za njih.
Heuristika je definitvno zakazala i nikada je nisam video na delu.
Cak, za odredjene probleme pokrece se odredjeni AV
Kako znate koji je dobar, ako ih ne tretirate odredjenim napadima?
A iskreno, primetio sam da se nesto ne veruje mnogo zvanicnim istrazivanjima, ... teorija zavere sta li ... :)

Ono sto kao korisnik mogu da primetim je njegov uticaj na rad sistema, (usporavanje .. i sl)

Da se vratim na pocetak ovog posta
- kako se za par dana donese zakljucak o kvalitetu AV-a
- Kakve veze ima AV sa time? Ako ga nisi video nisi ga video a nije ni AV. Mozda bi ga propustio
- Kako AV tera viruse?

Dvoumio sam se da li ovo da ubacim u temu - najbolji antivirus - ali eto odlucio sam da otvorim novu temu.
Ipak, koliko smo mi uopste kvalifikovani da donosimo zakljucke o kvalitetu nekog AV-a?
Da li imamo toliki broj realnih problema?

Jos jedno pitanje koje neminovno proizilazi iz ove dileme
Kako se uopste odlucujete za odredjeni AV?
Sta to utice na odluku i poverenje?

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
0

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Najbolji antivirus ... kako znate da je najbolji?14.01.2007. u 00:06 - pre 210 meseci
Testiraj zarazeni disk (sa vise od 5 razlicitih i novijih virusa) a zatim ga zakaci kao sistemski na mrezu sa racunarom koji testira antivirus. Mislim da ce ta dva merila biti dovoljna za poredjenje efikasnosti AV programa. Kao treci kriterijum moze posluziti sposobnost dezinfekcije zarazenog diska ali, to mozes probati samo sa jednim te nije pogodan za poredjenje.
 
0

petersonic
Beograd

Član broj: 67030
Poruke: 246



+1 Profil

icon Re: Najbolji antivirus ... kako znate da je najbolji?19.01.2007. u 08:04 - pre 210 meseci
Naso sam jedan clanak gde lik objasnjava kako su u stvari svi antivirusni programi nevidjeno glupi, a da ne bude da cisto prica sve je lepo obrazlozio. Uzeo je za primer jedan virus malo izmenio kod i objasnio na vrlo lep nacina zasto ne mozeni ni jedan antivirus da ga prepozna i ako je pritom poznat virus. E sad svi trenutno kazu da je kaspersky najbolji [Goran Mijailovic: sredjivanje teme].

Sto se tice "nezavisnih istrazivanja" pa.... dam ti ja 100e da napises po forumima (bla,bla...) jel bi napisao ? :)
Zato tema -najbolji antivirus- uvek ce da bude aktuelna jer stalno se menja pozicija koji je najbolji antivirus. Tako da dolazimo do odgovora sto je napisao "buljko"

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 19.01.2007. u 09:51 GMT+1]
 
0

mLAN
Novi Sad

Član broj: 85738
Poruke: 404



Profil

icon Re: Najbolji antivirus ... kako znate da je najbolji?19.01.2007. u 08:48 - pre 210 meseci
Citat:
petersonic: E sad svi trenutno kazu da je kaspersky najbolji

Ko su to "svi". Krajnje netačna ocena i kao što vidiš u temi o najboljem antivirusu, daleko je od toga da svi to kažu. Evo na primer, ja najbolja iskustva imam sa NOD32-ojkom.
Citat:
Sto se tice "nezavisnih istrazivanja" pa.... dam ti ja 100e da napises po forumima (bla,bla...) jel bi napisao ?

hehe 100 evra. :p
 
0

[es] :: Zaštita :: Najbolji antivirus ... kako znate da je najbolji?
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)

[ Pregleda: 2457 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.