Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Polovne ili nove komponente

[es] :: Fiksna telefonija :: Polovne ili nove komponente

[ Pregleda: 5164 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Creaven
blizu

Član broj: 127573
Poruke: 13
212.200.182.*

Sajt: mamne ga


Profil

icon Polovne ili nove komponente11.01.2007. u 00:37 - pre 210 meseci
Jel bi mogao neko da mi da odgovor koja je razlika izmedju polovnih komponenti i novih komponenti a da to nije garancija,mislim na konkretan odgovor a ne ono kao nova ce ti duze trajati!?
0000
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Polovne ili nove komponente11.01.2007. u 00:42 - pre 210 meseci
Jel' se pitanje odnosi na oblast fiksne telefonije ili je greskom zalutalo ovde?

PS. Postavi konkretnije pitanje jer je, u tom smislu, velika razlika izmedju npr. elektrolita i poluprovodnika!
 
Odgovor na temu

Creaven
blizu

Član broj: 127573
Poruke: 13
212.200.182.*

Sajt: mamne ga


Profil

icon Re: Polovne ili nove komponente11.01.2007. u 00:50 - pre 210 meseci
Greshkom je u ovoj oblasti ali ako si voljan da mi odgovorish onda sam na pravom mestu.A pitam i npr. za grafichke karte i npr. za Sky star 2 karticu ,poshto mi je jedan indijanac rekao da to uopshte nije bitno a meni bash nije to toliko jasno pa rekoh da pitam struchna lica?!

0000
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Polovne ili nove komponente11.01.2007. u 01:10 - pre 210 meseci
Pa, vidi, pitanje je za malo kompleksniji odgovor! Ako stvari uopstimo, sve komponente koje sadrze elektrolite podlozne su starenju i u tom smislu je bolje da budu nove! U slucajevima koje si naveo, a pogotovu kod SS2, licno mislim da je bolje uzeti nove jer promena vrednosti bas tih elemenata koji su najugrozeniji - elektrolita, dovodi do anomalija u radu ili potpunog prestanka rada. E sada, gledano sa drugog aspekta, kod svih uredjaja i sklopova postoji period "decije smrtnosti", obicno kratak na pocetku eksploatacije, nakon koga je povecana sigurnost da ce uredjaj u daljem periodu raditi pouzdano tako da je sada (malo karikiramo) sigurnije uzeti uredjaj star 3 meseca nego nov. I na kraju (sada govorim o elementima od kojih se odredjeni uredjaji proizvode), postoji i postupak izlaganja elemenata "vestackom starenju" tj. eksploatisanja elemenata 24h dnevno u nekom kracem periodu a u cilju "naleganja" a zatim provere i ujednacavanja karakteristika za sve primerke. Ovo se primenjuje narocito u military i industriji profesionalnih (narocito VF) komponenata i elektronskih cevi. Znaci, kriterijumi se formiraju zavisno od uredaja a za ove, niskobudzetne, koje mi koristimo ipak vazi pravilo NOVO JE NOVO jer, gde je novo tu je i garancija!
Jos nesto. Kod SS2 je, cak, u specifikaciji dat i prosecni (predvidjeni) period do otkaza kartice sto je opet pokazatelj da je, ipak, bitno koliko je provela u radu!
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Polovne ili nove komponente

[ Pregleda: 5164 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.