Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Evidencija količine artikala

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Evidencija količine artikala

[ Pregleda: 5334 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon [Excel] Evidencija količine artikala10.01.2007. u 17:32 - pre 210 meseci
Ovako, interesuje me sledece:

Trebao bi da vodim evidenciju nekih 100-ak proizvoda, ali samo kolicinski (dakle bez cena).

Znaci moje pitanje je kako da vodim tu evidenciju u excelu, posto se stanje svaki dan menja?

Tabela bi trebala da ima kolone SIFRA ARTIKLA I KOLICINA, ali kako da vodim kolicinu koja se menja svakodnevno???

Evo i primera, dakle sada je stanje 0 kod svakog artikla, ali uskoro ce poceti da se menja, pa recimo imam ARTIKAL A, i do sada je stanje bilo 0, pa sam recimo nabavio 10 komada, pa jos 20, pa jos 30 i tako dalje, pa me zanima kako da uradim u Excelu da uvek znam koliko je stanje. Znaci svi artikli se samo uvecavaju, nema umanjivanja...
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: [Excel] Evidencija količine artikala10.01.2007. u 17:36 - pre 210 meseci
(10.01.2007. - 19:36) Tema je premeštena iz foruma Čekaonica u forum Office
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Excel] Evidencija količine artikala10.01.2007. u 19:32 - pre 210 meseci
..........najednostavnije da nekažem "početnički" je dvije kolone A i B, u A šifre u B samo dodaješ količine. Danas si upisao10 komada ( B1=formula "=10" bez navodnika ), sutra trebaš dopisati 15 komada, selektiraš ćeliju B1 u u polju za formule piše ti =10 a ti samo dodaš +15 pa enter, rezultat će biti 25

.......druga mogućnost ti je koristiti dva Sheeta. Na jednom šifre sa formulom za rezultat ( "link veza" koja zbraja više ćelija za dotičnu šifru na Sheetu gdje unosiš količine ) a na drugom šifre sa unosom dodanih količina po kolonama.

..............treće, vjerojatno se to može izvesti još nekako, ili pomoću Macro naredbe ali tu za sada prestaje moj domen ;-), nemam vremena to istraživati


mmwc edit: član 7 pravilnika

[Ovu poruku je menjao mmwc dana 10.01.2007. u 21:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] Evidencija količine artikala11.01.2007. u 07:12 - pre 210 meseci
Na prvom listu (Stanje) upiši sve šifre artikala koje imaš - kolona A.

Na drugom listu (Ulazi) upiši po kolonama A, B, C, D
Datum, Šifra artikla, Količina, Jed. Mere

(Ako se uvek radi o komadima četvrta kolona nije neophodna)

Svaki novi ulaz upisuješ ispod postojećih. Dobro bi bilo da dodaš validaciju unosa kod šifre na osnovu liste šifara (Stanje)

Sada na prvom listu u koloni B napravi formulu za stanje artikla
Code:
=SUMIF(Ulazi!B:B;A2;Ulazi!C:C)


Ovu formulu iskopiraj za sve artikle. Nakon novog unosa stanje za taj artikal se promeni. Ovako formirana tabela čuva istoriju svih ulaza i relativno lako se može dopuniti da daje stanje nekog artikla na određeni dan, ili se može dopuniti da evidentira i izlaze.




Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Evidencija količine artikala

[ Pregleda: 5334 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.