Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Java Jabber - direktan pristup Jabber serveru iz browsera bez koriscenja Jabber klijenata

[es] :: Java :: Java Jabber - direktan pristup Jabber serveru iz browsera bez koriscenja Jabber klijenata

[ Pregleda: 2305 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dan.popovich
Dan Popovich

Član broj: 104185
Poruke: 11
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Java Jabber - direktan pristup Jabber serveru iz browsera bez koriscenja Jabber klijenata10.01.2007. u 11:20 - pre 209 meseci
Podigao sam Jabber server - Wildfire. Kako da omogućim korisnicima mog sajta da se direktno iz browsera uloguju na ovaj Jabber server bez korišćenja Jabber klijenata ?

Od pomoći bi mi bilo neko gotovo rešenje ili izvorni kod koji bi modifikovao.

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.antegra.com.



+13 Profil

icon Re: Java Jabber - direktan pristup Jabber serveru iz browsera bez koriscenja Jabber klijenata10.01.2007. u 14:01 - pre 209 meseci
Pa to ce svakako biti klijent :)

Sve zavisi kakve mogucnosti hoces da on ima.
 
Odgovor na temu

dan.popovich
Dan Popovich

Član broj: 104185
Poruke: 11
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Java Jabber - direktan pristup Jabber serveru iz browsera bez koriscenja Jabber klijenata10.01.2007. u 15:14 - pre 209 meseci
U pravu si :)
Najjednostavnije mogucnosti za pocetak.

Molim za neki primer.
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.antegra.com.



+13 Profil

icon Re: Java Jabber - direktan pristup Jabber serveru iz browsera bez koriscenja Jabber klijenata10.01.2007. u 15:48 - pre 209 meseci
Pa nista - uzmi od iste ekipe koja je pravila Wildfire, biblioteku Smack. Pretpostavljam da je u pitanju neka Java web aplikacija. Napravi neki prost interfejs za logovanje i chat. A tu formu povezi sa logikom koji si isprogramirao u Smack-u. Vidi na njihovom sajtu, imas dosta primera, stvarno je jednostavno. Mozes pogledatii neku temu u ovom forumu - pisao sam neki mali bot, pa mozes dosta tu da pohvatas.

V
 
Odgovor na temu

dan.popovich
Dan Popovich

Član broj: 104185
Poruke: 11
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Java Jabber - direktan pristup Jabber serveru iz browsera bez koriscenja Jabber klijenata10.01.2007. u 18:31 - pre 209 meseci
Problem je u tome sto nisam radio razvoj web aplikacija u Javi, pa mi deluje tesko.
Kad bi imao deo koda koji vrsi osnovni posao, lako bi dogradjivao dalje.

Btw, nisam pronasao neke primere koji mi mogu direktno pomoci ?

Molim za pomoc, samo da krenem sa ovim :)
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.adsl-1.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Java Jabber - direktan pristup Jabber serveru iz browsera bez koriscenja Jabber klijenata10.01.2007. u 19:50 - pre 209 meseci
A u cemu ti je uopste uradjen sajt, daj malo vise info-a. Inace, moraces u necemu da napises taj kod. Ja sam pretpostavio da imas Java web app, jer si postavio pitanje u Java forumu...
 
Odgovor na temu

dan.popovich
Dan Popovich

Član broj: 104185
Poruke: 11
212.200.218.*



Profil

icon Re: Java Jabber - direktan pristup Jabber serveru iz browsera bez koriscenja Jabber klijenata10.01.2007. u 22:27 - pre 209 meseci
Sajt je do sada standard html/css, ovo ce biti posebna strana.

Znam da kodiram u Javi non-web deo :)

Gledao sam ovo i kapiram, samo mi treba pomoc da pocnem.
Nisam radio Tapestry, AJAX i slicna web cuda :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Java Jabber - direktan pristup Jabber serveru iz browsera bez koriscenja Jabber klijenata

[ Pregleda: 2305 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.