Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jabber

[es] :: Instant Messaging :: IRC :: Jabber

[ Pregleda: 4396 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Pipic
Darko Pipic
B e o g r a d

Član broj: 93
Poruke: 880
195.252.106.*

Sajt: www.kontrol-inzenjering.c..


Profil

icon Jabber22.11.2001. u 20:44 - pre 272 meseci
Jeste da sam IRC fanatik ali me je Jabber odusevio svojim dodacima. Predlazem da svi predjete na Jabber, mnogo je bolji od icq-a, PROBAJTE I UVERITE SE.
Za korisnike Jabber-a dodjite na sobu [email protected]
poz
Life is a game - play to win
irc.elitesecurity.org #es
darnik.com
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Jabber22.11.2001. u 22:49 - pre 272 meseci

Nista nije bolje ili otvorenije od SILC-a (www.silcnet.org)... Ja sam licno podigao prvi SILC server na Balkanu, a sada vec imamo i malenu mrezicu: silc.ho.com (1706), silc.rs.ba (796) i silc.hn.org (1706).

Dovoljno je reci TLS pa da svima bude jasno zasto je bolji, dovoljno je reci GNU da bi se znalo da je maksimalno otvoren i dovoljno je reci da postoji IETF draft, sto znaci da lagano postaje standard (kao i IRC uostalom).

Citat:
TheGhost je napisao:
Jeste da sam IRC fanatik ali me je Jabber odusevio svojim dodacima. Predlazem da svi predjete na Jabber, mnogo je bolji od icq-a, PROBAJTE I UVERITE SE.
Za korisnike Jabber-a dodjite na sobu [email protected]
poz


Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
194.144.223.*

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Jabber23.11.2001. u 10:05 - pre 272 meseci
Citat:
leka je napisao:
Nista nije bolje ili otvorenije od SILC-a (www.silcnet.org)... Ja sam licno podigao prvi SILC server na Balkanu, a sada vec imamo i malenu mrezicu: silc.ho.com (1706), silc.rs.ba (796) i silc.hn.org (1706).


Zasto svaki reply koristis za svoju reklamu? SILC i Jabber su dve razlicite stvari, odnosno Jabber je IM sistem dok SILC vise tezi za groupchat, odnosno IRC.

Koliko sam citao dokumentaciju SILC-a, ne vidim nikakvu njegovu prednost nad drugim idejama osim sto kriptuju kanale, odnosno razgovor. S druge strane, Jabber tezi da bude sto otvoreniji i pristupacniji sve vecem broju platformi, jer je krajnje jednostavno napraviti klijenta za Jabber. Koliko klijenata ima SILC? Jedan? Dva?

Citat:

Dovoljno je reci TLS pa da svima bude jasno zasto je bolji, dovoljno je reci GNU da bi se znalo da je maksimalno otvoren i dovoljno je reci da postoji IETF draft, sto znaci da lagano postaje standard (kao i IRC uostalom).


Hm, Jabber protokol takodje podrzava kriptovanje i secure konekciju ka serveru, sto omogucava sigurnost poruka, sto ne obezbedjuje ni jedan IM sistem danas. Takodje, Jabber protokol je nezavistan od servera, odnosno nema centralnog servera, kao sto je slucaj sa SILC-om.

Postoji veliki broj prednosti Jabber protokola od SILC protokola, dovoljno je samo procitati malo dokumentaciju, sve se samo vidi.. Sto se tice IETF drafta, reci cu samo da, koliko je verovati dokumentaciji na SILC sajtu, "u planu je RFC draft koji ce biti poslat IETF-u".. Kako onda kazes da postoji IETF draft?


Pozdrav, alex.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

[es] :: Instant Messaging :: IRC :: Jabber

[ Pregleda: 4396 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.