Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

powerpoint & flash - lost focus

[es] :: Flash :: powerpoint & flash - lost focus

[ Pregleda: 2374 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

beshtija

Član broj: 20917
Poruke: 26
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon powerpoint & flash - lost focus09.01.2007. u 23:15 - pre 210 meseci
Kako da .swf koji je ubacen u powerpoint detektuje kada je promenjen slajd na kome se nalazi taj swf?Rec je o kvizu koji je ubacen u ppt,ali kada korisnik dodje do kraja kviza i kasnije se vrati na taj slajd na kome se nalazi kviz,on i dalje ostaje na toj poslednjoj stranici kviza,a meni bi odgovaralo da taj poslednji frame kviza detektuje da je promenjen slajd i da se vrati na prvi frame.
 
Odgovor na temu

milantrax2005
Milan Trajković
Nis

Član broj: 53910
Poruke: 675
*.bankerinter.net.

ICQ: 324951764


+2 Profil

icon Re: powerpoint & flash - lost focus10.01.2007. u 08:11 - pre 210 meseci
Koristi SharedObject da zapamtis da li je neko pokretao odredjeni deo kviza...Npr. satvis kod koji ce da upisuje u SO neku vrednost kada korisnik dodje na zadnji frejm kviza,a kasnije uradis proveru izvlaceci te podatke iz SO.Ovo je samo ideja :)
 
Odgovor na temu

beshtija

Član broj: 20917
Poruke: 26
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: powerpoint & flash - lost focus11.01.2007. u 13:28 - pre 210 meseci
Hvala za ideju,ali nije mi bas jasno da li ce se taj poslednji frejm izvrsiti opet kada se ja sa nekog slajda vratim na kviz,a cini mi se da nece. Jer ako se izvrsio sav kod vezan za taj poslednji frejm,u kom bi se nalazilo i to ispitivanje da li SO ima neku vrednost,i odem sa tog slajda i vratim se na njega, nece se onda opet izvrsavati kod za taj frejm,zar ne?
 
Odgovor na temu

milantrax2005
Milan Trajković
Nis

Član broj: 53910
Poruke: 675
*.bankerinter.net.

ICQ: 324951764


+2 Profil

icon Re: powerpoint & flash - lost focus11.01.2007. u 14:07 - pre 210 meseci
Ako dospes na poslednji frejm kod ce se svakako izvrsiti ,e sada ako ti je npr. kviz neki zaseban movie clip ti mozes,recimo u pocetku koda da stavis proveru,da li je vec korisnik bio i zavrsio kviz,pa ako jeste ti samo promenis _visible za taj mc koji predstavlja kviz na false i kviz je nevidljiv...Mislim da si hteo da ne dozvolis korisniku da 2 puta prelazi kviz,ako se ne varam...

Proveru mozes da izvrsis na bilo kojem frejmu pre zadnjeg,pa da odatle usmeravas na koji frejm moze da ode,mada su tu opet precice sa tastature,pa moze da se desi da sa par ctrl+enter-a dodje i na taj frejm.Zato je ona solucija sa sakrivanjem celog kviz mc-a nekako efikasnija,mada,izbor je tvoj
 
Odgovor na temu

beshtija

Član broj: 20917
Poruke: 26
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: powerpoint & flash - lost focus11.01.2007. u 14:39 - pre 210 meseci
Ne ne,bas suprotno,htela sam da kviz moze da se izvrsi vise puta.Problem je sto se kviz izvrsava iz PowerPoint-a,a pp pusti film samo jednom.Recimo ako si zavrsio kviz,stojis na tom famoznom poslednjem frejmu,i hoces dalje da se seckas kroz prezentaciju ili ugasis slide show,pa ponovo pustis,kviz i dalje stoji na kraju.
Zato meni treba nesto da simulira onSlideShowStart i onSlideShowPageChange,pa bi tu dodala gotoframe(1) i super :) Da li postoji neki nacin da ispitam dal je taj swf trenutno vidljiv na ekranu,da li ima focus i sl?
 
Odgovor na temu

milantrax2005
Milan Trajković
Nis

Član broj: 53910
Poruke: 675
*.bankerinter.net.

ICQ: 324951764


+2 Profil

icon Re: powerpoint & flash - lost focus11.01.2007. u 19:02 - pre 210 meseci
:)

Imas opciju da preko VBA zadajes fscommand-e sa argumentima SWF objektu koje ce ovaj da "hvata" i na osnovu njih radi nesto.Ali to ukljucuje znanja iz Visual Basic for Application dela,koji je svakako znacajan za bilo kakva prosirenja u office aplikacijama.Takav pristup ti svakako omogucava mnogo vise opcija nego sto ti sam Flash daje...
 
Odgovor na temu

beshtija

Član broj: 20917
Poruke: 26
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: powerpoint & flash - lost focus11.01.2007. u 19:23 - pre 210 meseci
Ma preko VB bi bilo najjednostavnije,konkretno mi je dovoljno ovo:
Code:

Sub OnSlideShowPageChange()
    If (Slide1.ShockwaveFlash1.FrameNum = 18) Then
      Slide1.ShockwaveFlash1.Rewind
    End If
End Sub

eto,ako nekom zatreba,al sam bas htela da bude iz flasha zato sto treba tu prezentaciju da saljem dalje,pa ako su kod njih iskljuceni macro-i,nista se nece desiti ili ako su ukljuceni,iskocice im ono prozorce da li zele da dozvole macro,pa se bojim da ne bude 'disable macros'..
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: powerpoint & flash - lost focus

[ Pregleda: 2374 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.