Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bas mi hitno Access baza i vc++60

[es] :: C/C++ programiranje :: Bas mi hitno Access baza i vc++60

[ Pregleda: 2230 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

naskovic
Ljubisa Naskovic
Beograd/Aleksinac

Član broj: 108297
Poruke: 104
212.200.182.*

Sajt: www.nadjime.net


+1 Profil

icon Bas mi hitno Access baza i vc++6009.01.2007. u 20:55 - pre 210 meseci
Dakle posto sam pocetnik a vec mi gori pod nogama zamolio bih za malu pomoc oko ovoga.Dakle imam access bazu u kojoj imam tri tabele
medjusobno povezane.U vc++ preko odbc-a ja pristupim bazi i citam podake iz nje.Prolem nastaje kada zelim da upisem nove podatke u bazu tj ne mogu da unesem nove podatke zbog povezanosti tabela.Trazio sam po literaturi ali slaba vajda , naiso sam na brdo primera sa obicnim access bazama.Da li neko moze da mi da neki primer kako da radim sa acess bazom "tj upisivanje i brisanje" u kojoj su tabele povezane,ili neki tutorial ili bilo sta unapred hvala.
 
Odgovor na temu

Mr. Rejn
Deki Karamatijević
Sremčica

Član broj: 2514
Poruke: 515
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Bas mi hitno Access baza i vc++6010.01.2007. u 11:16 - pre 210 meseci
Citat:
naskovic: ...problem nastaje kada zelim da upisem nove podatke u bazu tj ne mogu da unesem nove podatke zbog povezanosti tabela.

To se dešava zato što verovatno ne poznaješ unutrašnju strukturu baze, tj. ER model (ako postoji).Ako ne možeš izvršiti upis/update verovatno postoje definisani strani ključevi u ER modelu-strani ključevi ne mogu imati vrednost koju nema primarni ključ na koji se referišu itd.
Citat:
naiso sam na brdo primera sa obicnim access bazama.Da li neko moze da mi da neki primer kako da radim sa acess bazom "tj upisivanje i brisanje" u kojoj su tabele povezane,ili neki tutorial ili bilo sta unapred hvala.

Da li imaš neki posebni razlog za pristup Access bazi preko VC++? Trebaš da znaš da je programiranje baza u VC++ muka živa-to okruženje nije baš ugodno kada su ti poslovi u pitanju.Možda je bolje rešenje da izvezeš te podatke u MS SQL bazu pa da koristiš taj server.
Prouči taj model koji imaš i tabele (ima ih samo 3),vidi koji su strani/primarni ključevi itd., a primera imaš na netu koliko hoćeš.
P.S. I pogledaj malo o teoriji RDMBS leba ti, kao i ovde: http://www.codeproject.com/database/

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Mr. Rejn dana 10.01.2007. u 12:58 GMT+1]
Ag + Na -> Xe
 
Odgovor na temu

naskovic
Ljubisa Naskovic
Beograd/Aleksinac

Član broj: 108297
Poruke: 104
212.200.182.*

Sajt: www.nadjime.net


+1 Profil

icon Re: Bas mi hitno Access baza i vc++6010.01.2007. u 16:40 - pre 210 meseci
Ma muka je ta sto radim neki projekat na fakultetu i mora preko vc++ ,znam da vc++ nije zahvalan za ovakve poslove ali sta je tu je.Medjutim mislim da sam se malo snaso oko ovog problema.
 
Odgovor na temu

Mr. Rejn
Deki Karamatijević
Sremčica

Član broj: 2514
Poruke: 515
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Bas mi hitno Access baza i vc++6010.01.2007. u 20:43 - pre 210 meseci
Citat:
naskovic: Ma muka je ta sto radim neki projekat na fakultetu i mora preko vc++ ,znam da vc++ nije zahvalan za ovakve poslove ali sta je tu je.Medjutim mislim da sam se malo snaso oko ovog problema.

Još bolje ćeš se snaći ako instaliraš eMule i skineš "Visual C++ 6 - Teach Yourself Database Programming.pdf"
Ag + Na -> Xe
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Bas mi hitno Access baza i vc++60

[ Pregleda: 2230 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.