Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa vezom!!!

[es] :: Wireless :: Problem sa vezom!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7146 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Problem sa vezom!!!30.01.2007. u 11:00 - pre 209 meseci
Mozda je problem sto si blizu provajdera. Naime, na 200m, pogotovo ako provajder ima jak signal, moze lako da se desi da ti u antenu pored direktnog signala, ulazi i jak signal koji se odbio od nekog obliznjeg objekta (recimo zgrade). Onda taj odbijeni signal smeta direktnom a manifestaciaj je otpriliek kao sto se tebi desava,voslebno se gube paketi i ako je izmeren signal dobar.

Probaj dve stvari: prvo, okreci antenu levo desno i idi kako to utice na signal provajdera (ali i ostale signale koje hvatas). Tako ces utvriditipostoji li jos neki pravac iz koga ti dolazi jak singal od provajdera.

Druga stvar je, probaj da premestis antenu, nekada i pola metra moze mnogo da pomogne.

 
Odgovor na temu

Bojan Vajagic
Beograd

Član broj: 126679
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Problem sa vezom!!!30.01.2007. u 12:38 - pre 209 meseci
OK Slazem se sa tobom, tacno je da imam ogromnu skolu ispred sebe koja mozda i reflektuje sve okolne AP-ove. Isti provajder ima jos tri AP-a koja su rasporedjena po naselju. Mogu da probam da se kacim na njih. A sto se tice pomeranja antene, to ne mogu nikako jer je sipka zasrafljena za dinjak a drugo mesto za to ne postoji.

U svakom slucaju hvala
 
Odgovor na temu

psihoyu
Novi Banovci

Član broj: 49265
Poruke: 70
80.93.240.*



Profil

icon Re: Problem sa vezom!!!31.01.2007. u 11:58 - pre 209 meseci
Vrlo je moguce da ti je ta antena prejaka za tako malu razdaljinu. Moguce da signal putuje tamo gde i ne treba. Pazi ja od opreme imam isto sto i ti sem sto imam Hyperlink grid 24dbi i vidim AP-ove u Indjiji na 20,25km odavde i mislim da bi mogao da se konektujem na njih kad bi me pusitli (signal je od 35-41 u site survey).
Ja sam popravio signal na 50 sa Vojvodinom jer sam pomerao malo antenu,bolje nisam uspeo,ipak bi mi za to trebala oprema koju nemam. Mozda cu uzeti USB wireless karticu sto ima SMA konektor i laptop i Netstumblerom da vidim jacinu signala u decibelima.
Po meni ili ti je antena prejaka, ili ti AP ne valja. Meni je bio crko jedan Ovislink i morao sam ga gasiti iz struje svaki cas kao ti taj tvoj. Cak sam 90% ubedjen da ti AP ne valja.
Znaci ovako uradi:
-zameni antenu, uzmi onu sto imaju u V-online, sigurno je dovoljna za tu daljinu
-ako to ne bude resilo problem zameni AP, znaci pozajmi od nekog kome sigurno radi,al zovi tehnicku da podesite sa novim AP-om.

Moj savet kad budes stelovao antenu,nek neko bude na krovu i nek je pomera po malo,a jedan za kompom da gleda signal u site survey i neki ti govori,kad uvatis 50-60 na konju si.Cak i onda nazovi tehnicku da oni vide tamo jacinu tvog signala.
Pa javi sta si uradio.
E probaj cak da podesis AP samo na B i jos nesto sto je lik okacio sliku na ovoj temi.
 
Odgovor na temu

Bojan Vajagic
Beograd

Član broj: 126679
Poruke: 37
*.cybermedia.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Problem sa vezom!!!31.01.2007. u 21:37 - pre 209 meseci
Hvala na iscrpnim odgovorima, ima tu veeeeeelike logike. Niko mi do sada nije preporucio da stavim losiju antenu. Jos su hteli da mi daju jacu antenu od 24db. Kao dobicu jos 4db, bice valjda bolje.

Pazi ima logike, jer na Planetu u stranici initgain.asp kada mu pojacam signal na maksimum, dobijem mnogo jacu osetljivost a losiji signal (jer pojacavam i sumove), a kada vratim na fabricki podeseno, ili smanjim na minimum, dobijem kvalitetniji internet bez obzira sto mi je signal slabiji??

Dvaput nista je nista, razumes sinak??

A da probam da usmerim antenu na dalji AP provajdera, mozda cu dobiti slican efekat kao i kada bih stavio slabiju antenu?

U svakom slucaju javicu sta sam uradio.

Hvala psihoyu!!!
 
Odgovor na temu

w2nx

Član broj: 35572
Poruke: 55
80.93.231.*



Profil

icon Re: Problem sa vezom!!!14.03.2007. u 01:06 - pre 208 meseci
Imam slican problem ping mi je poslednjih par dana ocajan predajnik provajdera je na mozda 500m od mene imam antenu 19db i AP planet wap-1963 18dbm.. u site survey mi se pojavljuju 3 ssid jedan od provajdera pod signal je uglavnom 1 nekad retko 20 ili tako nesto ostala dva(Orao i Jastreb zna li neko sta su?) uglavnom imaju signal 100(bar jedan), e da iz Banovaca sam, kacio sam se na St.Pazovu oko god dana radilo je uglavnom ok i kad sam se prebacio na ovaj predajnik sve je super radilo do pre par dana.. i jos nesto desi se skoro svaki put kad ukljucim komp ili restartujem izbaci mi network cable unplugged povrati se veza kad restartujem AP?
 
Odgovor na temu

psihoyu
Novi Banovci

Član broj: 49265
Poruke: 70
80.93.231.*



Profil

icon Re: Problem sa vezom!!!17.03.2007. u 22:05 - pre 208 meseci
E ne pricaj mi o mukama sa tom prokletom Vojvodinom Online, znaci ne znam sta da radim vise.
Meni je ping katastrofa,po par hiljada ms nekad. Aj bre da ih pritisnemo svi iz Banovaca da nesto urade po pitanju toga. Gde si ti u Banovcima? Ja sam u Svetosavskoj blizu nadvoznjaka.
 
Odgovor na temu

w2nx

Član broj: 35572
Poruke: 55
80.93.231.*



Profil

icon Re: Problem sa vezom!!!18.03.2007. u 15:23 - pre 208 meseci
Ja sam u Zeleznickoj jedna stanica posle skole.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Problem sa vezom!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7146 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.