Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Infra-crveni port

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Infra-crveni port

[ Pregleda: 2904 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PeraKojotSuperGenije
Sasa Popovic
Beograd

Član broj: 44507
Poruke: 126
*.160.eunet.yu.



Profil

icon Infra-crveni port07.01.2007. u 17:24 - pre 210 meseci
Hteo bih da napravim neki programcic koji bi hvatao IR signale (npr. sa daljnskog upravljaca), ali ne znam odakle da pocnem. Googlao sam, ali infra red i delphi kao da ne idu zajedno... Imate neku komponentu da preporucite ili...?
Sendvic uvek pada na namazanu stranu!
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Infra-crveni port07.01.2007. u 20:49 - pre 210 meseci
Ako bi da koristis IrDA u tu svrhu, neces moci. IrDA je "Connection Oriented", tj baziran na postojanju veze i adresiranju uredjaja koji komuniciraju, tako da bi taj daljinski morao takodje da implementira IrDA protokol, a daljinski za TV to ne moze.

Kao sto si primetio, IrDA i Delphi se bas ne druze. Od IrDA komponenti na raspolaganju, nasao sam samo dve implementacije, od kojih jedna ne radi, a druga radi u COM rezimu, koji se vise ne preporucuje. Imas obe na torry-ju. Ova koja radi je od ljudi koji su napravili ICS.

Drugo resenje je da na mrezi pronadjes neku od elektronskih sema IR prijemnika, koji primljene signale salju na serijski ili USB port. Konstrukcija je jednostavna i jeftina.

Pozdrav


Dodatak: Na nekim IrDA uredjajima bi mozda i mogao da dobijes "sirovi" ulaz, tj uredjaj bi mogao da ti prosledi sve sto prijemnik uhvati, ali to zahteva veoma specificno prepravljanje drajvera za taj uredjaj.
 
Odgovor na temu

PeraKojotSuperGenije
Sasa Popovic
Beograd

Član broj: 44507
Poruke: 126
*.30.eunet.yu.



Profil

icon Re: Infra-crveni port08.01.2007. u 12:38 - pre 210 meseci
Hvala!
Sendvic uvek pada na namazanu stranu!
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Infra-crveni port

[ Pregleda: 2904 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.