Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kcam4-pomoc oko podesavanja

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Kcam4-pomoc oko podesavanja

[ Pregleda: 3131 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Kcam4-pomoc oko podesavanja06.01.2007. u 22:29 - pre 210 meseci
Bio bih zahvalan ako bi mi neko pomogao oko ovog programa, naime pokusavam sloziti neku malu CNC busilicu i imam ovaj program ali ne znam zasto ne mogu mijenjati brzinu motora niti na jednoj osi. Instalirao sam program na neki P-1 (333Mhz) u setup-u sam uredno konfigurirao LPT port, provjerio signale na izlazima i sve je o.k. ali mi je klok za step jednostavno spor a ne mogu nikako utjecati na njega, sve sam opcije probao. Ne znam gdje grijesim. Ima li neko od clanova ko dobro pozna ovaj program da to pokusam osposobiti. Dobro bi bilo ako je uz to na Skajpu, moj znak je "ivica.elti1". Svaki savjet je dobro dosao, mozda postoji neki drugi program koji je zgodan za male hobi strojeve, ovo mi je prvi projekt CNC-a pa sam svjestan toga da to ne ide bas tako lako. Pozdrav.
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

BosniaCNC
buregdžija
BiH

Član broj: 118726
Poruke: 248

Sajt: nekad je ovde bio sajt.co..


+19 Profil

icon Re: Kcam4-pomoc oko podesavanja07.01.2007. u 22:22 - pre 210 meseci
Ivo, kako si se nasukao na Kellyjevog Kcam-a? Sa njim uvjek ima problema, nije to sretno resenje pogotovu ako je,povrh toga,demo verzija.Ja u svojoj zbirci softwera imam sve verzije Kcam-a sa placenom licencom ali ga ne pomisljam koristiti jer sam ga testirao na sve rezime rada i on jednostavno nije zadovoljio.Mozda kod tebe postoji jos gresaka ali ni Kcam ti nije resenje za neki ozbiljan rad.Eto, Kelly dugo vremena najavljuje MAXSTEPPER za RS232 sa indexerom ali, ocigledno, da je zagrizao krupan zalogaj koji ne moze da proguta.
Javi mi se na privatnu poruku da se dogovorimo da ti posaljem nesto bolje.
Pozdrav,
S.Markovic
 
Odgovor na temu

pendrek1
lebane

Član broj: 122083
Poruke: 4
217.24.27.*



Profil

icon Re: Kcam4-pomoc oko podesavanja21.03.2007. u 01:58 - pre 207 meseci
Imam isti problem poludecu daj kazite neki bolji softvare
pendrek
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Kcam4-pomoc oko podesavanja

[ Pregleda: 3131 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.