Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako dokazati vlasnistvo nad portalom?

[es] :: E-Marketing :: Kako dokazati vlasnistvo nad portalom?

[ Pregleda: 3503 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marko_rock
zg

Član broj: 127757
Poruke: 4
212.15.185.*



Profil

icon Kako dokazati vlasnistvo nad portalom?04.01.2007. u 23:50 - pre 210 meseci
Recimo, ulozis novac, business krene...zelis ga prodati. Koje "papire" treba pripremiti za potencijalnog kupca?
 
Odgovor na temu

marko_rock
zg

Član broj: 127757
Poruke: 4
212.15.173.*



Profil

icon Re: Kako dokazati vlasnistvo nad portalom?05.01.2007. u 09:29 - pre 210 meseci
Da malo konkretiziram problem:
Registraciju u tvoje ime vrsi neka Web hosting tvrtka, sklapanje portala i dizajn radi ti netko od stotine mogucih izbora vrhunskih dizajnera koji nemaju registriran obrt.
I sve stima.Ti im uredno placas za obavljeni posao na privat rn.
Ali...sto sve to znaci za kupca?

Ima li netko iskustva sa prodajom portala?
Puno bi mi znacio odgovor.
Puno hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Kako dokazati vlasnistvo nad portalom?05.01.2007. u 10:43 - pre 210 meseci
Adresu registrujes karticom i onda kada se radi whois lepo pise ime vlasnika.

Nista drugo ti ne treba za dokazivanje vlasnistva.
 
Odgovor na temu

SqlByte
bg

Član broj: 65900
Poruke: 269
*.smin.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Kako dokazati vlasnistvo nad portalom?05.01.2007. u 13:40 - pre 210 meseci
Mozhda je sakrio te informacije, postoji ta opcija.
Pa hosting i domen su dve razlichite stvari, valjda ne prodaje samo domen.
 
Odgovor na temu

InfoPano

Član broj: 104717
Poruke: 77
216.90.243.*



Profil

icon Re: Kako dokazati vlasnistvo nad portalom?05.01.2007. u 16:40 - pre 210 meseci
Kupac posalje email webmasteru od portala sa pitanjima u vezi prodaje, cene i uslova i kada dobije odgovor (sa ukljucenim originalnim pitanjem u odgovoru), odu zajedno do advokata da potpisu ugovor o kupoprodaji, plati se dogovorena suma i to je to.
Nema nepotrebnih rizika i komplikovanja. Relativno jednostavno i brzo.
Ako niste u mogucnosti da se sve obavi na licu mesta (ako naprimer vlasnik portala i kupac zive u dve razlicite drzave) onda je malo komplikovanije, skuplje i veci rizik. Takodje u tom slucaju onda moras koristiti neki od ESCROW servisa.
http://www.infopano.com/skype
 
Odgovor na temu

marko_rock
zg

Član broj: 127757
Poruke: 4
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Kako dokazati vlasnistvo nad portalom?07.01.2007. u 05:50 - pre 210 meseci
Hvala na odgovorima.
Ako sam dobro shvatio, vlasnik domene je ujedno i vlasnik portala. Sto znaci da onaj koji je registriran kod whois-a kao vlasnik moze bez pitanja mene, (u cije je ime registrirao), prodati moju domenu i moj portal kad hoce ?!
Radi se o tome da je u rubriku "registrant" upisano njegovo, a ne moje ime.

 
Odgovor na temu

InfoPano

Član broj: 104717
Poruke: 77
216.90.243.*



Profil

icon Re: Kako dokazati vlasnistvo nad portalom?15.01.2007. u 21:27 - pre 210 meseci
Ne mora da znaci.
Tehnicki je moguce da vlasnik domene proda tu domenu.
Ali hosting je nezavisan od domene tj. ako ti jedini imas pristup root-u od hostinga, i domena bude prodana mimo tvoje volje, ti mozes promeniti pristup (ili ukloniti na neki drugi server) kompletan sadrzaj tvog sajta, i onda povuci odgovarajuce pravne korake (tuziti) stranu koja je prodala domain mimo tvoje volje.

Ako mislis da ce tvoj sajt biti dosta profitabilan i zelis se obezbediti od moguce prevare od strane firmi koje ucestvuju u procesu kreiranja, registracije i hostinga onda je najbolje da u startu kod advokata napravis ugovor gde je sve specificirano - ko je vlasnik cega, ko ima/nema prava da uradi sta i koje su kazne u slucaju da neka strana napravi to i to . . . I to sve potpisu, sve 3-4 strane (ti, firma koja ti uradila registraciju domaina, firma gde je hosting tvog sajta, firma koja radi na kreiranju tvog sajta) . . .

 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: Kako dokazati vlasnistvo nad portalom?

[ Pregleda: 3503 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.