Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lada.ba - Jesam li dobro prošao?

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Lada.ba - Jesam li dobro prošao?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12059 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Jesam li dobro prošao?09.06.2003. u 20:12 - pre 253 meseci
Teme ovakvog i slicnog sadrzaja, tj. fazon - da li sam dobro naplatio, koliko biste vi uzeli i sl. su u okviru Web razvoj foruma striktno zabranje.

Za takvo nesto okusajte srecu u sklopu foruma Web dizajn.
Ova neka stoji kao negativan primjer, sta bude kada se jedna ovakva diskusija povede.




 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Lada.ba - Jesam li dobro prošao?05.11.2003. u 06:51 - pre 248 meseci
Izvinite, a zašto svi mislite da je mnogo uzeo? Zar je od Lade trebao da traži 300€.
Zašto cenu Ladinog sajta poredite sa cenom sajtom Malog Iđoša? Zar su to stvari za poređenje?

Bez obzira na to, koje je čovek tehnike koristio u izradi, bilo bi smešno (i u krajnju ruku neozbiljno) uzeti nešto ispod toga kada se radi za kompaniju poput Lade.

Kada ugovaram sajt, uvek idem na to, da ponudim onoliko koliko su oni spremni da plate a ne kolike su moje mogućnosti. Ali to je sve srazmerno s odnosom veličine i moći kompanije, pojedinca.
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Lada.ba - Jesam li dobro prošao?05.11.2003. u 09:09 - pre 248 meseci
Kada si poslodavac, uvek treba vagati i traziti kompromis izmedju kvaliteta i cene.
 
Odgovor na temu

korto
Banjaluka

Član broj: 6595
Poruke: 67
*.teol.net

Sajt: www.mrkonjic-grad.com/meg..


Profil

icon Re: Lada.ba - Jesam li dobro prošao?05.11.2003. u 10:58 - pre 248 meseci
Citat:
Igor Šalindrija:
Izvinite, a zašto svi mislite da je mnogo uzeo? Zar je od Lade trebao da traži 300€.
Zašto cenu Ladinog sajta poredite sa cenom sajtom Malog Iđoša? Zar su to stvari za poređenje?
Bez obzira na to, koje je čovek tehnike koristio u izradi, bilo bi smešno (i u krajnju ruku neozbiljno) uzeti nešto ispod toga kada se radi za kompaniju poput Lade.

Kao prvo, koliko vidim sajt nije odrađen za kompaniju Lada nego za njihovog lokalnog dilera.
Ako se malo vratiš gore vidjećeš da sam rekao:
"Da se razumijemo, zalažem se da stvari dođu na svoje mjesto i da se web dizajneri plaćaju mnogo više nego trenutno, a u svakom slučaju više od molera, RTV mehaničara i sličnih kvazimajstora, ali nabijanje cijene za osrednje/loše urađen posao nije baš dobro...".

Znači, slažemo se da je cijena OK, ali... Problem nastaje kad se za neku razumnu cijenu posao odradi totalno amaterski. I to nema veze sa korištenim tehnikama, jer i sam znaš da se sa najobičnijim HTML-om mogu čuda raditi...
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Lada.ba - Jesam li dobro prošao?05.11.2003. u 14:31 - pre 248 meseci
Citat:
korto:
"Da se razumijemo, zalažem se da stvari dođu na svoje mjesto i da se web dizajneri plaćaju mnogo više nego trenutno, a u svakom slučaju više od molera, RTV mehaničara i sličnih kvazimajstora


a zašto ti misliš da web dizajneri treba da se plaćaju više od tih "kvazimajstora"? po kom to merilu? kriterijumu? da li je dizajnerski posao "teži" od molerisanja? da li može svako da ga radi??

i kako bi se ti osećao kada bi tebe neko nazvao "kvazi dizajnerom" ili "kvazi stručnjakom"??
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.telekom.yu



Profil

icon Re: Lada.ba - Jesam li dobro prošao?05.11.2003. u 15:17 - pre 248 meseci
Citat:
Kao prvo, koliko vidim sajt nije odrađen za kompaniju Lada nego za njihovog lokalnog dilera.


Kako mogu znati kada ne mogu da otvorim stranicu?

Citat:

Citat:

korto:
"Da se razumijemo, zalažem se da stvari dođu na svoje mjesto i da se web dizajneri plaćaju mnogo više nego trenutno, a u svakom slučaju više od molera, RTV mehaničara i sličnih kvazimajstora


a zašto ti misliš da web dizajneri treba da se plaćaju više od tih "kvazimajstora"? po kom to merilu? kriterijumu? da li je dizajnerski posao "teži" od molerisanja? da li može svako da ga radi??

i kako bi se ti osećao kada bi tebe neko nazvao "kvazi dizajnerom" ili "kvazi stručnjakom"??


Sve opet zavisi kakav moler, kakav mehaničar, ložač, dizajner...
 
Odgovor na temu

_igor
BANJA LUKA

Član broj: 14140
Poruke: 106
*.dip.urc.bl.ac.yu



+1 Profil

icon Re: Lada.ba - Jesam li dobro prošao?08.11.2003. u 00:53 - pre 248 meseci
...da si dobro prosao to je istina.

al je po meni bezveze sto si uopste postavio ovakvu temu. ti si im reko 1000eura..oni prihvatili... njima dobro, a tebi josh bolje.

mislim da nisi imao potrebu za postavljanjem ovakve teme.

(to je samo moje misljenje)

_poz
potpis ?!
 
Odgovor na temu

_igor
BANJA LUKA

Član broj: 14140
Poruke: 106
*.teol.net



+1 Profil

icon Re: Lada.ba - Jesam li dobro prošao?13.11.2003. u 22:32 - pre 248 meseci
kad sam malo bolje pogledao sajt dosao sam do zakljucka da je onaj koji ti je dao za ovo 1000eura jedan veliki idot.

_poz


potpis ?!
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Lada.ba - Jesam li dobro prošao?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12059 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.