Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nacin izdavanja novina

[es] :: Izdavaštvo :: nacin izdavanja novina

[ Pregleda: 4822 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

monah
Aleksandar Rancic
pirot

Član broj: 56958
Poruke: 39
*.ptt.yu.



Profil

icon nacin izdavanja novina04.01.2007. u 10:30 - pre 209 meseci
Kakva je procedura i nacin izdavanja novina, gde se vrsi registracija, kako se vrsi prodaja ?!??
RA
 
Odgovor na temu

Millak
Marko Kraljevic
Bg

Član broj: 118744
Poruke: 7
*.smin.gonet.co.yu.



Profil

icon Re: nacin izdavanja novina06.02.2007. u 03:55 - pre 208 meseci
Doneses pripremljeni i obradjeni primerak 1. izdanja casopisa na cd-u u CIP (katalogizacija u publikaciji);ulica skerliceva 1,tj. narodna biblioteka!tamo dobijes registarski broj i broj bar koda.uplatis 1500 din i to je to!

Zatim u stampariju i kad dobijes broj primeraka koji si narucio sklopis ugovor s nekom od distributerskih firmi (npr. "Globus") koje ce sve to distribuirati na mesta na koja ste se medjusobno dogovorili!(npr. cela Srbija ili Bgd,samo trafike ili i supermarketi,kolporteri itd itd...)sa njima se takodjer mozes dogovoriti i oko marketinga,ali to je po tvom izboru...mozes se za to obratiti nekoj marketinskoj agenciji

Za sve ovo ti treba samo za prvi broj (u tirazu recimo 500 primeraka) oko 3000-4000e za stampu(kvalitet papira je na vrlo visokom nivou u ovom slucaju i u full coloru),procenat od prodaje i fixni deo za distributera (ne znam koliko tacno) i jad i beda novinarima i dizajnerima (ako to ne radis sam,sto je nemoguce) sto ce te ukupno izaci oko 4000-7000e za prvo izdanje.(od cene naravno zavisi broj strana casopisa,kvalitet papira,cena primerka,sirina distribucije,amortizacija itd itd...i u ovu cenu nije uracunat marketing gde ces mozda i najvise potrositi para)
 
Odgovor na temu

Millak
Marko Kraljevic
Bg

Član broj: 118744
Poruke: 7
*.smin.gonet.co.yu.



Profil

icon Re: nacin izdavanja novina10.02.2007. u 02:21 - pre 208 meseci
Samo da dodam sledece za one koje zanima!
U ovom poslu zaista ima malo profita!i mora se poprilicno cekati na njega...Prava zarada tek dolazi nakon 10 000+ tiraza i tek tada imate marketinski potencijal i interesovanje za reklame!Dotad cete vi morati moliti poznate brendove da daju dozvolu da izbacite njihovu reklamu,samo radi povecanja ugleda svog magazina!

Ja sam radio u jednom auto magazinu koji je krenuo sa izlaskom u februaru 2006 i privih 6 meseci je kompletno poslovao u minusu!
Naravno ako ste Auto build (prvo izdanje-januar 2006) ovo ne vazi jer su oni u infrastrukturu usli sa oko 100 000-150 000 evra!!!i u roku od godinu dana (sto je bilo sad pre nekoliko dana) postali No.1 auto magazin kod nas sa tirazom 100 000+ !!!
tako da su sad sve rupe na trzistu popunjene (generalno u svim oblastima a ne samo u izdavastvu..),al bi mnogo drugacije bilo da smo poceli sa izdavanjem pre npr. godinu-dve...
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: nacin izdavanja novina

[ Pregleda: 4822 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.