Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem oko izdavanja racuna

[es] :: .NET :: Problem oko izdavanja racuna

[ Pregleda: 2231 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

west_herc
west_herc

Član broj: 103549
Poruke: 160
*.tel.net.ba.



Profil

icon Problem oko izdavanja racuna21.12.2006. u 14:44 - pre 210 meseci
Imam sledeći problem, a sramota me više govoriti da sam početnik: naime bezveze se igram sa C# i bazom i sad pokusavam da napravim izdavanje racuna. Imam dosta tablica a između ostalog i ove tri: ARTIKAL, STAVKA I RAČUN. Relacija je ART-STAVKA (1-beskonačno) i STAVKA-RAČ (beskonačno-1).
Radim sa tableAdapterima i DataSETom te sad kod izdavanja računa treba mi ideja kako da napravim sljedeće:

DA MOGU DODAVATI VIŠE STAVKI, ISTO KAO I U PILJARAMA TJ KAKO DA RIJEŠIM OVO SA BROJEM RAČUNA TJ BROJ RAČUNA JEDAN A VIŠE STAVKI.

NIJE MI JASNO JEL MORAM SVAKI PUT KAD DODAJEM STAVKU UNIJETI I BROJ RAČUNA 1 ZA SVE ONE STAVKE KOJE ĆE BIT NA RAČUNU 1. I KAKO DA RJEŠIM DOPUŠTANJE DUPLIKATA TJ VIŠE BROJEVA RAČUNA 1.

Nadam se da me je netko u ovoj šumi slova shvatio.

Hvala
 
Odgovor na temu

bobanM
Boban Mikšin
Levi9 Global Sourcing
Novi Sad

Član broj: 61491
Poruke: 39
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problem oko izdavanja racuna21.12.2006. u 15:03 - pre 210 meseci
Pozdrav,

Citat:

NIJE MI JASNO JEL MORAM SVAKI PUT KAD DODAJEM STAVKU UNIJETI I BROJ RAČUNA 1 ZA SVE ONE STAVKE KOJE ĆE BIT NA RAČUNU 1.


Ne moras, ali ces onda imati stavke koje ne pripadaju nijednom racunu
Naravno da moras, inace kako ces drugacije znati koja stavka pripada kojem racunu i obrnuto.

Citat:

I KAKO DA RJEŠIM DOPUŠTANJE DUPLIKATA TJ VIŠE BROJEVA RAČUNA 1.


Ovo resavas referencijalnim integritetom. Posto si spominjao "1-beskonacno" tj. jedan prema vise (1:M) da li si to i implementirao na bazi? Ako si pravilno dodao referencijalni integritet onda ces morati da dodas broj racuna za svaku stavku.
nije lepo da budem lud a da to ne znam
 
Odgovor na temu

west_herc
west_herc

Član broj: 103549
Poruke: 160
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Problem oko izdavanja racuna21.12.2006. u 15:59 - pre 210 meseci
Da shvatam ja tebe, i dobro sam ja postavio logiku. Sad sam ovako odlučio. Kad mi se otvori taj prozor od računa e tu u LOAD EVENT staviti da se automatski doda broj računa u tablicu RAČUNI, te drugo dugme u kojem sam implementirao da se dodaju stavke u kojima se dodaje i ovaj broj računa koji sam prethodno dodao u tablicu računi.

Kad završim sa pravljenjem računa treći botun uradi UPDATE tablice računi gdje promjenim samo iznos računa.

Ovo je teoretski moguće ali ne znam koliko je i dobro? Samo me zanima jesam li na dobrom putu?
 
Odgovor na temu

bobanM
Boban Mikšin
Levi9 Global Sourcing
Novi Sad

Član broj: 61491
Poruke: 39
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problem oko izdavanja racuna21.12.2006. u 16:07 - pre 210 meseci
Ovako,

sad sam te razumeo i smatram da si na dobrom putu. U principu tako se radi, dakle pre bilo kakvog update nad podacima moras dodeliti broj racuna svakoj od pripadajucih stavki, kao sto i radis (prvo update racuna pa onda stavki). Redosled je ispravan, samo nastavi.
nije lepo da budem lud a da to ne znam
 
Odgovor na temu

west_herc
west_herc

Član broj: 103549
Poruke: 160
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Problem oko izdavanja racuna21.12.2006. u 16:08 - pre 210 meseci
To majstore. A jesi brz, dva refresha i eto odgovora!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Problem oko izdavanja racuna

[ Pregleda: 2231 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.